2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa i montaż wraz z zaprojektowaniem i uruchomieniem 3 instalacji pomp ciepła w ramach zadania pn.: Rozwój energetyki rozproszonej opartej o OZE dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Zawiercie”.
Beschreibung: „Dostawa i montaż wraz z zaprojektowaniem i uruchomieniem 3 instalacji pomp ciepła w ramach zadania pn.: Rozwój energetyki rozproszonej opartej o OZE dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Zawiercie”. Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa i montaż wraz z zaprojektowaniem i uruchomieniem 3 instalacji pomp ciepła w ramach wniosków o dofinansowanie pn.: a) Rozwój energetyki rozproszonej opartej o OZE dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Zawiercie 2 b) Rozwój energetyki rozproszonej opartej o OZE dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Zawiercie 3. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wraz z zaprojektowaniem i uruchomieniem 3 instalacji z pompą ciepła powietrzną: wykonanie dokumentacji projektowych 3 instalacji z pompą ciepła powietrzną na potrzeby ciepłej wody lub centralnego ogrzewania w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Zawiercie oraz dostawa elementów instalacji i przeprowadzenie na miejscu montaży instalacji pomp ciepła powietrznych w oparciu wykonaną dokumentację projektową wraz z uruchomieniem i instruktażem. Przewiduje się 3 typy instalacji pomp ciepła powietrznych, w ilościach i lokalizacjach: 1. Szkoła Podstawowa nr 7 w Zawierciu 42400 Zawiercie ul. Oświatowa 55 Kaskada pomp ciepła dla CO 140 kW 2. Szkoła Podstawowa nr 7 w Zawierciu 42400 Zawiercie ul. Oświatowa 55 Źródło ciepła dla CWU 14 kW 3. ZGM w Zawierciu 42400 Zawiercie ul. Towarowa 30 Kaskada pomp ciepła dla CO 110 kW 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jak również opis sposobu wykonania części zamówienia znajduje się w Programie FunkcjonalnoUżytkowym (PFU), stanowiącym załącznik do SWZ. 4. Zgodnie z zapisami Projektowanych Postanowień Umowy Zamawiający przewidział rozliczenie ryczałtowe w rozumieniu art. 632 k.c. (za zaprojektowanie i wykonanie instalacji danego typu). 5. Zakres prac obejmuje: 5.1. roboty demontażowe instalacji sanitarnych demontaż instalacji w kotłowni (orurowania i armatury). 5.2. roboty budowlane: a) budowa fundamentu pod pompę /kaskadę pomp powietrzewoda, b) przystosowanie pomieszczenia kotłowni na potrzeby zamontowania instalacji wewnętrznej pompy ciepła CWU i kaskady pomp. c) budowa fundamentu pod zbiorniki buforowe w pomieszczeniu kotłowni 5.3. Prace sanitarne: a) Szkoła Podstawowa Nr. 7 wykonanie instalacji kaskady pomp ciepła typu powietrze – woda o łącznej mocy min 140 kW dla potrzeb CO; wykonanie instalacji pompy ciepła powietrze woda o minimalnej mocy 14 kW dla potrzeb CWU; wykonanie instalacji (montaż buforów CO,zasobnika CWU montaż rozdzielaczy, orurowania i armatury); przystosowanie pomieszczenia kotłowni na potrzeby wewnętrznego oprzyrządowania instalacji PC (m.in., wykonanie instalacji wodkan, CO i CWU); b) Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wykonanie instalacji kaskady pomp ciepła typu powietrze – woda o łącznej mocy min 110 kW dla potrzeb CO; wykonanie instalacji (montaż buforów CO, zasobnika CWU montaż rozdzielaczy, orurowania i armatury); przystosowanie pomieszczenia kotłowni na potrzeby wewnętrznego oprzyrządowania instalacji PC (m.in., wykonanie instalacji wodkan, CO i CWU); budowa fundamentu pod zbiorniki buforowe oraz CWU w pomieszczeniu kotłowni 5.4. prace elektryczne wykonanie nowej instalacji elektrycznej oraz rozdzielnicy na potrzeby zasilania kaskady pomp ciepła. 6. Zamawiający jednocześnie informuje, że zgodnie z zapisami Projektowanych Postanowień Umowy będzie wymagał od Wykonawcy wyłonionego w postępowaniu na czas realizacji umowy ustanowienia ochrony ubezpieczeniowej (według zasad określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy) oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zgodnie z treścią niniejszej SWZ. 7. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji na wykonane roboty budowlanomontażowe, urządzenia i instalacje, pompy ciepła i pozostały osprzęt instalacji na okres min 5 lat liczony od dnia podpisania przez Zamawiającego bezusterkowego protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. 8. Wybudowane urządzenia, instalacje i obiekty powinny mieć trwałą i niezawodną konstrukcję. Dostarczone urządzania muszą być nieużywane i fabrycznie nowe pochodzić z seryjnej produkcji z uwzględnieniem opcji konfiguracyjnych przewidzianych przez producenta dla oferowanego modelu sprzętu oraz pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucji na rynek polski. Zamawiający nie dopuszcza dostawy sprzętu będącego prototypem, a zastosowana technologia jak i jej poszczególne elementy powinny być sprawdzone w praktyce eksploatacyjnej. Do zadań Wykonawcy należy wykonanie badań i sprawdzeń obligatoryjnych w świetle obowiązujących przepisów prawa oraz ochrony mienia w obrębie terenu budowy. 9. Czas na usunięcie awarii – do 5 dni roboczych od momentu ich zgłoszenia w dni robocze od 7: 00 do 15:00. 10. Czas reakcji na zgłoszenie serwisowe – do 24 godzin od momentu zgłoszenia w dni robocze od 7:00 do 15:00na zasadach wynikających z Umowy. 11. Tam, gdzie w SWZ w tym w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) lub innych dokumentach zamawiania został wskazany znak towarowy (marka), patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ w tym PFU.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa i montaż wraz z zaprojektowaniem i uruchomieniem 3 instalacji pomp ciepła w ramach zadania pn.: Rozwój energetyki rozproszonej opartej o OZE dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Zawiercie”.
Interne Kennung: ZP. 271.54.2025.AS
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen