See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie projektów planów ochrony: Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego „Lasy Janowskie”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadań pn. „Plany ochrony” polegającego na opracowaniu projektów planów ochrony dla dwóch parków krajobrazowych położonych w granicach województwa lubelskiego: 1) Część I - Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego o powierzchni 35 363,51 ha; 2) Część II - Parku Krajobrazowego „Lasy Janowskie” o powierzchni 30 666,97 ha; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Załączniki nr 1a i 1b do SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na jedną lub obie części zamówienia. 2. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. 3. Realizacja przedmiotu zamówienia powinna być wykonana w oparciu o obowiązujące przepisy, przez Wykonawcę posiadającego odpowiednie doświadczenie, potencjał wykonawczy oraz dysponującego osobami posiadającymi odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. 4. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być również zgodne ze wszelkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, obowiązującymi polskimi normami, wytycznymi oraz zasadami wiedzy technicznej.
Vorherige Bekanntmachung: 798937-2024
Interne Kennung: ZLPK-ORG.241.3.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy. Oświadczenie to będzie żądane wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 2. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (w formie elektronicznej – podpis kwalifikowany). W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone podpisem kwalifikowanym osób udzielających pełnomocnictwa. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VII ust. 1 i 2 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 5. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 6. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem JEDZ, także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 7. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 8. Informacje związane z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) określa SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz, 90712000 Umweltplanung, 90720000 Umweltschutz, 71410000 Stadtplanung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Opracowanie projektów planów ochrony: Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadań pn. „Plany ochrony” polegającego na opracowaniu projektów planów ochrony dla dwóch parków krajobrazowych położonych w granicach województwa lubelskiego: 1) Część I - Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego o powierzchni 35 363,51 ha; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Załączniki nr 1a do SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na jedną lub obie części zamówienia. 2. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. 3. Realizacja przedmiotu zamówienia powinna być wykonana w oparciu o obowiązujące przepisy, przez Wykonawcę posiadającego odpowiednie doświadczenie, potencjał wykonawczy oraz dysponującego osobami posiadającymi odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. 4. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być również zgodne ze wszelkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, obowiązującymi polskimi normami, wytycznymi oraz zasadami wiedzy technicznej.
Interne Kennung: ZLPK-ORG.241.3.2024 - I
Los: LOT-0002
Titel: Część II - Opracowanie projektów planów ochrony: Parku Krajobrazowego "Lasy Janowskie"
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadań pn. „Plany ochrony” polegającego na opracowaniu projektów planów ochrony dla dwóch parków krajobrazowych położonych w granicach województwa lubelskiego: 1) Część II - Parku Krajobrazowego „Lasy Janowskie” o powierzchni 30 666,97 ha; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Załączniki nr 1b do SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na jedną lub obie części zamówienia. 2. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. 3. Realizacja przedmiotu zamówienia powinna być wykonana w oparciu o obowiązujące przepisy, przez Wykonawcę posiadającego odpowiednie doświadczenie, potencjał wykonawczy oraz dysponującego osobami posiadającymi odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. 4. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być również zgodne ze wszelkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, obowiązującymi polskimi normami, wytycznymi oraz zasadami wiedzy technicznej.
Interne Kennung: ZLPK-ORG.241.3.2024 - II