18739-2025 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Nowe autobusy dla Tczewa – dostawa 10 autobusów elektrycznych klasy MAXI
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nowe autobusy dla Tczewa – dostawa 10 autobusów elektrycznych klasy MAXI
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 10 autobusów elektrycznych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 10 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 2. Przy określeniu wymogów w zakresie norm, Zamawiający wskazuje to jako wymóg spełnienia tych norm lub równoważnych – w zakresie każdego opisu przedmiotu zamówienia, w którym określono takie normy. 3. Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach Inwestycji: G 1.3.2 Zeroemisyjny transport zbiorowy (autobusy) na podstawie umowy nr 382/2024/Wn11/OA-TP/D w ramach przedsięwzięcia pn. „Zakup autobusów elektrycznych i budowa stacji ładowania z pantografem dla Gminy Miejskiej Tczew". 4. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy Pzp. 5. Dostarczane autobusy winny uwzględniać wymagania dostępności dla osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 100 ustawy Pzp i zapisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1411). 6. Zamawiający wymaga, aby w przedmiocie dostawy udział towarów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, przekraczał 50%. Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia w tym zakresie w Formularzu Ofertowym (Załącznik nr 1 do SWZ). Zgodnie z art. 393 ust. 1 ppkt. 4 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuci ofertę, w której udział towarów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE nie przekracza 50% .
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse