187431-2025 - Wettbewerb
Polen – Rettungsdienste – Kompleksowa usługa ratownictwa wodnego na obszarach wodnych w Gminie Ustka w latach 2025-2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa usługa ratownictwa wodnego na obszarach wodnych w Gminie Ustka w latach 2025-2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest: „Kompleksowa usługa ratownictwa wodnego na obszarach wodnych w Gminie Ustka w latach 2025-2027. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje : 1) zadania ratownictwa wodnego na całym obszarze Gminy Ustka - przez cały okres trwania poprzez: a) bieżące dokonanie analizy zagrożeń na całym obszarze Gminy Ustka, b) oznakowanie miejsc niebezpiecznych na całym obszarze Gminy Ustka, c) pełnienie stałych dyżurów ratowników wodnych oraz w razie konieczności niezwłoczne podjęcie akcji ratowniczej na całym obszarze Gminy Ustka. 2) określenie warunków bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się lub uprawiających sport lub rekreację na obszarach wodnych w kąpieliskach morskich w m. Rowy, w m. Poddąbiu, w m. Dębina oraz w m. Przewłoce - poprzez przygotowanie stosownych dokumentów wymaganych przepisami prawa dotyczącymi przedmiotu zamówienia; 3) merytoryczne zajęcia stanowiska (wyrażanie opinii) do projektów aktów prawa miejscowego w zakresie dotyczącym przedmiotu umowy, w szczególności opiniowanie projektu uchwały Rady Gminy Ustka w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Ustka; 4) merytoryczne zajęcie stanowiska (wyrażanie opinii) na wnioski i uwagi Zamawiającego w zakresie dotyczącym bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się lub uprawiających sport lub rekreację na obszarach wodnych w Gminie Ustka; 5) w razie konieczności udział w spotkaniach Wójta Gminy Ustka oraz Rady Gminy Ustka w sprawach określonych w pkt. 1-4, przynajmniej trzy razy w okresie danego roku obowiązywania umowy; 6) kompleksowe zorganizowanie kąpielisk morskich oraz warunków bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się lub uprawiających sport lub rekreację na obszarach wodnych w kąpieliskach morskich: a) w m. Rowy – zakres i termin świadczenia usług określa szczegółowo załączniku nr 1 oraz nr 3 do niniejszej umowy; b) w m. Przewłoka, Poddąbie, Dębina – zakres i termin świadczenia usług określa szczegółowo załącznik nr 2 oraz nr 3 do niniejszej umowy; uwaga – dla m. Rowy oraz dla m. Przewłoka, Poddąbie, Dębina załącznik nr 3 do niniejszej umowy określa zobowiązania wspólne (łączne) dla ww. zadań. 3. Zamawiający jest uprawniony do rezygnacji z realizacji umowy w zakresie dotyczącym kąpielisk określonych w ust. 2 pkt 6 - w sytuacji, gdy w tracie obowiązywania umowy Gmina Ustka nie uzyska uzgodnień organów administracji morskiej lub innych organów w zakresie funkcjonowania danego kąpieliska. Zapisy zdania pierwszego stosuje się także w sytuacji, jeżeli z innych względów formalno-prawnych zależnych od organów publicznych dane kąpielisko nie będzie mogło funkcjonować . Zapisy zdań poprzednich dotyczą także sytuacji jakie zaistnieją po dniu wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i przed zawarciem umowy. W zakresie rozliczenia usług wykonanych zapisy § 9 ust. 2 pkt.7 stosuje się odpowiednio. Rezygnacja z realizacji umowy z przyczyn wskazanych powyżej następuje na wskutek pisemnego zawiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego.
Interne Kennung: RR.271.07.2025.MA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 75252000 Rettungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001