187440-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – „Przebudowa i rozbudowa w formule „zaprojektuj i wybuduj” budynku nr 10 z przeznaczeniem na Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Przebudowa i rozbudowa w formule „zaprojektuj i wybuduj” budynku nr 10 z przeznaczeniem na Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej (wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego na etapie realizacji zadania) i robót budowlanych, w formule „zaprojektuj i wybuduj” wraz z dostawą i montażem wyposażenia trwale wbudowanego dla przedsięwzięcia inwestycyjnego pn.: „Przebudowa i rozbudowa w formule „zaprojektuj i wybuduj” budynku nr 10 z przeznaczeniem na Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej”. W ramach przedmiotu zamówienia przed wykonaniem robót drogowych Wykonawca wykona linię kablową łączącą budynek nr 12 ze złączem kablowym ZK/K2/1 przy budynku nr 2 oraz wykona połączenie rurą DVK 110 między budynkiem nr 12 a budynkiem nr 7 (RDC-7). Trasa poszczególnych linii szczegółowo pokazana jest na rysunkach w Załączniku nr 7a do SWZ. 1. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Prawo zamówień publicznych, to Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne opisane w każdej takiej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej i systemie referencji technicznej. Odniesieniom do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Prawo zamówień publicznych zawsze towarzyszy wyrażenie „lub równoważne”, nawet jeśli nie zostało wskazane w dokumentacji. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Prawo zamówień publicznych), jest zobowiązany udowodnić w ofercie, że proponowane rozwiązania spełniają wymagania określone w SWZ. 2. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 1 Prawo zamówień publicznych, to Wykonawca może powołać się na zgodność oferowanych obiektów budowlanych, dostaw lub usług z wymaganiami dotyczącymi wydajności lub funkcjonalności określonymi przez zamawiającego ze stosownymi normami, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Prawo zamówień publicznych) jest zobowiązany udowodnić w ofercie, że proponowane rozwiązania spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, określonej przez Zamawiającego. 3. Jako rozwiązanie równoważne, należy rozumieć rozwiązania, które zagwarantują prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych, wydajnościowych i funkcjonalnych nie gorszych od założonych w dokumentach zamówienia, nie obniżą określonych w dokumentacji standardów i zapewnią wykonanie zamówienia zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ. Wskazanie w dokumentacji zamówienia przykładowych nazw własnych, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych ma na celu doprecyzowanie oczekiwań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia i stanowi wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. W przypadku, gdy w dokumentacji zamówienia pojawią się powyżej wskazane nazwy/ znaki to Zamawiający wyjaśnia, iż mają one jedynie na celu przybliżenie wymaganych parametrów (przykład) i nie stanowią wymogu zaoferowania konkretnego wyrobu. Do wszystkich powyższych wskazań (nazw/znaków/norm itd.) wskazanych w dokumentacji zamówienia dopisuje się wyrazy "lub równoważne". W związku z tym Zamawiający, jak wskazano powyżej, w każdym takim przypadku dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. 4. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Ocena rozwiązań równoważnych oferowanych przez wykonawcę zostanie dokonana przez Zamawiającego na etapie badania oferty. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem. Opis musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie ofert mógł rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane przez niego rozwiązania są równoważne w stosunku do opisanych przez Zamawiającego. 5. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów wskazujących na zastosowanie rozwiązań równoważnych, to to Zamawiający przyjmie, że Wykonawca nie oferuje rozwiązań równoważnych a do kalkulacji ceny oferty i wykonania przedmiotu zamówienia ujęto sposób realizacji zaproponowany w dokumentacji zamówienia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 382.DN.13.2024