188323-2026 - Wettbewerb
Polen – Antiseptika und Desinfektionsmittel – Sukcesywna dostawa preparatów antyodorowych do MZO w Wołominie Sp. z o.o. z podziałem na 2 części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa preparatów antyodorowych do MZO w Wołominie Sp. z o.o. z podziałem na 2 części
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa preparatu antyodorowego do Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Wołominie sp. z o.o. . 2. Zamówienie zostało podzielone na 2 części:  Część 1 – Preparat antyodorowy do zastosowania w stacjonarnych urządzeniach rozpylających  Część 2 – Preparat antyodorowy do zastosowania w urządzeniach mobilnych – opryskowych 3. Zamawiający oświadcza, iż urządzenia Emi Controls V 12 SO są w okresie gwarancji wobec czego Zamawiający wymaga, aby oferowane przez Wykonawcę preparaty w zakresie części 1 Zamówienia: a) Były płynami rekomendowanymi przez producenta firmy Emi Controls; b) Były w formie koncentratu; c) Nie ulegały spienieniu w urządzeniach. Niespełnienie ww. wymagań przez produkt zaoferowany przez Wykonawcę spowoduje odrzucenie jego oferty, jako niespełniającej wymagań SWZ na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp. 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert na jedną lub dwie części zamówienia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne KennungZP/06/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrens6. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni. Zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Środki dezodoryzujące są niezbędne w celu zniwelowania uciążliwości zapachowych związanych z prowadzeniem działalności w zakresie przetwarzania odpadów, zaś w ostatnim czasie z uwagi na panujące warunki atmosferyczne zapotrzebowanie na te środki istotnie wzrosło. Zastosowanie procedury przyspieszonej przy udzieleniu niniejszego zamówienia pozwoli ograniczyć uciążliwe immisje.
Zentrale Elemente des VerfahrensW celu skutecznego złożenia oferty Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1. Formularz oferty zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ; 2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składane na formularzu JEDZ sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, podpisane odpowiednio przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, którego wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ; a) Zamawiający informuje, że Wykonawca w JEDZ może ograniczyć się do wypełniania sekcji α (alfa): Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji w części IV JEDZ i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ; b) W części III lit. D JEDZ Wykonawca składa oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w zakresie podstaw wykluczenia określonych w art. 7 ust. 1 pkt. 1-3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; c) Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcom, zamieszcza informacje o Podwykonawcach w części II sekcji D JEDZ. Nie jest natomiast zobowiązany do przedstawienia dla Podwykonawcy informacji wymaganych w części II sekcji A i B oraz części III JEDZ, bowiem Zamawiający nie stawia wymogu oddzielnego składania JEDZ dotyczącego Podwykonawcy, na którego zdolnościach Wykonawca nie polega; d) Instrukcja wypełniania JEDZ jest zamieszczona na następującej stronie internetowej https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia e) pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl/ dostępne jest elektroniczne narzędzie przygotowane przez Urząd Zamówień Publicznych w oparciu o narzędzie opracowane przez Komisję Europejską, które może być wykorzystane do realizacji obowiązku przekazywania JEDZ w formie elektronicznej; f) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) Oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te winny potwierdzać brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (art. 125 ust. 4 ustawy Pzp); 3. Jeżeli dotyczy - w przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby na podstawie art. 118 ust. 1 ustawy Pzp – Oświadczenie na formularzu JEDZ, składa podmiot udostępniający zasoby. Oświadczenie to winno potwierdzać brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na zasoby podmiotu (art. 125 ust. 5 ustawy Pzp); 4. Jeżeli dotyczy - Pełnomocnictwo – do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu albo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy, jeżeli osoba reprezentująca Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie jest wskazana jako upoważniona do jego reprezentacji we właściwym rejestrze lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej: 5. Jeżeli dotyczy, w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) – Pełnomocnictwo – do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp; 6. Jeżeli dotyczy, w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ; 7. Jeżeli dotyczy, w przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby na podstawie w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp - Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (zaleca się skorzystanie z wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów; 8. Dowód wniesienia wadium (jeżeli jest składane w formie niepieniężnej); w przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej zaleca się, aby dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty; 9. Oświadczenie Wykonawcy dot. przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, według wzoru stanowiącego załącznik nr 10 do SWZ; 10. Jeżeli dotyczy, w przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby na podstawie w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp – Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dot. przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, według wzoru stanowiącego załącznik nr 11 do SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39831240 Putzmittel
5. Los
LosLOT-0001
TitelPreparat antyodorowy do zastosowania w stacjonarnych urządzeniach rozpylających
BeschreibungCzęść 1 - Preparat antyodorowy do zastosowania w stacjonarnych urządzeniach rozpylających • Preparat antyodorowy w postaci koncentratu do przygotowania wodnego roztworu roboczego (stosowany w dużym rozcieńczeniu z wodą; koncentrat nie może ulegać rozwarstwieniu ani krystalizacji do temperatury -10°C); • Preparat do trwałego chemicznego wiązania odorów, tj. wszystkich zanieczyszczeń w powietrzu pobudzających komórki zapachowe, przy jednoczesnym zachowaniu braku toksyczności dla ludzi i środowiska bez substancji mających jedynie maskowanie odorów; • Produkt nie może być substancją ani preparatem niebezpiecznym w rozumieniu Ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o preparatach chemicznych i ich mieszaninach; • Produkt musi posiadać aktualne atesty higieniczne i Oceny Ryzyka Zdrowotnego; • Preparat antyodorowy musi spełniać wymogi gwarancji urządzenia Emi Controls V 12 SO; Preparat antyodorowy musi być preparatem rekomendowanym przez producenta firmy Emi Controls; 3. Zamawiający oświadcza, iż urządzenia Emi Controls V 12 SO są w okresie gwarancji wobec czego Zamawiający wymaga, aby oferowane przez Wykonawcę preparaty w zakresie części 1 Zamówienia: a) Były płynami rekomendowanymi przez producenta firmy Emi Controls; b) Były w formie koncentratu; c) Nie ulegały spienieniu w urządzeniach. Niespełnienie ww. wymagań przez produkt zaoferowany przez Wykonawcę spowoduje odrzucenie jego oferty, jako niespełniającej wymagań SWZ na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp.
Interne KennungCzęść 1
Menge5 000 Liter
LosLOT-0002
TitelPreparat antyodorowy do zastosowania w urządzeniach mobilnych – opryskowych
BeschreibungCzęść 2 - Preparat antyodorowy do zastosowania w urządzeniach mobilnych – opryskowych • Preparat do powierzchniowego oprysku odpadów w postaci koncentratu do przygotowania roztworu wodnego w celu zmniejszenia intensywności parowania substancji odorotwórczych; • Preparat musi zawierać neutralizatory chemiczne, związki blokujące aktywność bakterii, związki powierzchniowo czynne o dużym stężeniu, spowalniające parowanie; • Produkt musi posiadać aktualne atesty higieniczne i Oceny Ryzyka Zdrowotnego; • Preparat musi być aktywny przez okres 3-5 dni; • Zastosowanie w mobilnych urządzeniach opryskowych; • Preparat niepalny; • Ilość 1000 l z sukcesywną dostawą w ciągu 12-m-cy.
Interne KennungCzęść 2
Menge1 000 Liter