18837-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Usługa ochrony osób i mienia Sądu Okręgowego w Poznaniu
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa ochrony osób i mienia Sądu Okręgowego w Poznaniu
BeschreibungOpis przedmiotu zamówienia. Część I Przedmiotem zamówienia jest ochrona osób, mienia i nieruchomości, dozorowanie obiektów Zamawiającego w Poznaniu: Zamówienie podstawowe obejmujące obiekt:  Sąd Okręgowy w Poznaniu przy ul. Hejmowskiego 2, o łącznej powierzchni 8 624 m² w skład, której wchodzi budynek użyteczności publicznej o pow. użytkowej 30 798 m² (7 kondygnacji – trzy podziemne i 4 naziemne, w tym powierzchnie biurowe, sale rozpraw, pomieszczenia o ograniczonym dostępie, podziemne hale garażowe, magazyny archiwum, ciągi komunikacyjne, przyległy terenem zewnętrzny). Zamówienie z prawa opcji obejmujące obiekt:  Sąd Okręgowy w Poznaniu przy ul. Hejmowskiego 2 w Poznaniu, dodatkowa ochrona fizyczna  OZSS nr 2 przy ul. Dąbrowskiego 79 w Poznaniu. Obsługa portierni znajdującej się na parterze 13 piętrowego budynku, stanowiącym współwłasność Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Skarbu Państwa – Sądu Okręgowego w Poznaniu. OZSS nr 2 znajduje się na 10 piętrze budynku i zajmuje jedno piętro, pozostałe piętra są nieużytkowane. Część II Przedmiotem zamówienia jest ochrona osób, mienia i nieruchomości Zamawiającego w Poznaniu: Zamówienie podstawowe obejmujące obiekty:  Nieruchomość Zamawiającego znajdująca się w Poznaniu przy ul. Piaskowej 4-5 o łącznej powierzchni 3 264 m², w skład której wchodzi budynek biurowy o pow. użytkowej 936,82 m² , budynek magazynowo – gospodarczy wraz z garażami o pow. użytkowej 1878,44 m² i przylegający teren zewnętrzny.  Nieruchomość znajdującą się w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14 ( Wydział XIX Własności Intelektualnej ) o łącznej powierzchni około 813,00 m² zlokalizowana na II i III piętrze biurowca. Zamówienie z prawa opcji obejmujące obiekt:  Nieruchomość znajdująca się w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14 ( Wydział V Penitencjarny, Sekcja ds. Frankowych ) o łącznej powierzchni około 1500 m² zlokalizowana na parterze, pierwszym i piątym piętrze biurowca. Wykonawcy składają oferty odrębnie dla każdej z części zamówienia. Można złożyć ofertę na wykonanie tylko jednej części zamówienia albo oferty na wykonanie dwóch części zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2a i 2b do SWZ – formularz cenowy oraz załącznik nr 4a i 4b do SWZ – wzór umowy.
Vorherige Bekanntmachung598562-2024
Interne KennungZP.261.24.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest wy trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z art. 139 ust. 1 Ustawy Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 3. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79715000 Streifendienste, 98341140 Hausmeisterdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelUsługa ochrony osób i mienia Sądu Okręgowego w Poznaniu Część I
BeschreibungOpis przedmiotu zamówienia. Część I Przedmiotem zamówienia jest ochrona osób, mienia i nieruchomości, dozorowanie obiektów Zamawiającego w Poznaniu: Zamówienie podstawowe obejmujące obiekt:  Sąd Okręgowy w Poznaniu przy ul. Hejmowskiego 2, o łącznej powierzchni 8 624 m² w skład, której wchodzi budynek użyteczności publicznej o pow. użytkowej 30 798 m² (7 kondygnacji – trzy podziemne i 4 naziemne, w tym powierzchnie biurowe, sale rozpraw, pomieszczenia o ograniczonym dostępie, podziemne hale garażowe, magazyny archiwum, ciągi komunikacyjne, przyległy terenem zewnętrzny). Zamówienie z prawa opcji obejmujące obiekt:  Sąd Okręgowy w Poznaniu przy ul. Hejmowskiego 2 w Poznaniu, dodatkowa ochrona fizyczna  OZSS nr 2 przy ul. Dąbrowskiego 79 w Poznaniu. Obsługa portierni znajdującej się na parterze 13 piętrowego budynku, stanowiącym współwłasność Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Skarbu Państwa – Sądu Okręgowego w Poznaniu. OZSS nr 2 znajduje się na 10 piętrze budynku i zajmuje jedno piętro, pozostałe piętra są nieużytkowane.
Interne KennungCzęść I
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega zastosowanie prawa opcji do zwiększenia zakresu zamówienia. 1) Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje zmianę potrzeb w zakresie przedmiotu zamówienia w części I do wysokości łącznej kwoty zadeklarowanej w formularzu cenowym, polegających na prowadzeniu portierni w obiekcie przy ul. Dąbrowskiego 79 oraz dodatkowej ochronie budynku Sądu Okręgowego w Poznaniu przy ul. Hejmowskiego 2. Uruchomienie zamówienia z prawa opcji uzależniona jest od konieczności zwiększenia obsady ochrony budynku (ul. Hejmowskiego 2) oraz od konieczności zmiany lokalu (ul. Dąbrowskiego 79). Prawo opcji opisane zostało we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4a do SWZ. 2) Tym samym rzeczywista wartość zamówienia stanowić będzie sumę wartości zamówienia podstawowego oraz zamówienia, które ewentualnie zostanie udzielone przy wykorzystaniu prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, licząc za okres od momentu uruchomienia prawa opcji. 3) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać.
LosLOT-0002
TitelUsługa ochrony osób i mienia Sądu Okręgowego w Poznaniu Część II
BeschreibungOpis przedmiotu zamówienia. Część II Przedmiotem zamówienia jest ochrona osób, mienia i nieruchomości Zamawiającego w Poznaniu: Zamówienie podstawowe obejmujące obiekty:  Nieruchomość Zamawiającego znajdująca się w Poznaniu przy ul. Piaskowej 4-5 o łącznej powierzchni 3 264 m², w skład której wchodzi budynek biurowy o pow. użytkowej 936,82 m² , budynek magazynowo – gospodarczy wraz z garażami o pow. użytkowej 1878,44 m² i przylegający teren zewnętrzny.  Nieruchomość znajdującą się w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14 ( Wydział XIX Własności Intelektualnej ) o łącznej powierzchni około 813,00 m² zlokalizowana na II i III piętrze biurowca. Zamówienie z prawa opcji obejmujące obiekt:  Nieruchomość znajdująca się w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14 ( Wydział V Penitencjarny, Sekcja ds. Frankowych ) o łącznej powierzchni około 1500 m² zlokalizowana na parterze, pierwszym i piątym piętrze biurowca.
Interne KennungCzęść II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79715000 Streifendienste
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega zastosowanie prawa opcji do zwiększenia zakresu zamówienia. 1) Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje zmianę potrzeb w zakresie przedmiotu zamówienia w części II do wysokości łącznej kwoty zadeklarowanej w formularzu cenowym, polegających na dodatkowej ochronie budynku Sądu Okręgowego w Poznaniu – Wydział V Penitencjarny i Sekcja ds. Frankowych przy ul. Szyperskiej 14. Termin udzielenia zamówienia z prawa opcji uzależniony jest od daty objęcia do użytkowania powierzchni biurowych. Prawo opcji opisane zostało we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4b do SWZ. 2) Tym samym rzeczywista wartość zamówienia stanowić będzie sumę wartości zamówienia podstawowego oraz zamówienia, które ewentualnie zostanie udzielone przy wykorzystaniu prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, licząc za okres od momentu uruchomienia prawa opcji. 3) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać.