2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ujazd pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd
Beschreibung: Część 1 pn. „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Ujazd w 2026 r.”. 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na odbieraniu, zagospodarowywaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Ujazd pow. tomaszowski woj. łódzkie, pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zgodnie z zapisami: ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733). Przedmiot zamówienia obejmuje również wyposażenie na koszt Wykonawcy obsługiwanych nieruchomości w pojemnik/pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz w pojemnik/pojemniki lub worek/worki z tworzyw sztucznych na odpady zebrane w sposób selektywny. 2) Ustalenia dotyczące rodzaju pojemników przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości: • pojemniki na odpady o pojemności: 120L, 240L; • worki z folii LDPE lub HDPE w pojemności od 60 do 120L - oznaczone odpowiednimi kolorami i napisem; 3) Nieruchomości z zabudową jednorodzinną lub zagrodową należy wyposażyć w pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady i worki na odpady selektywne; 4) Nieruchomości z zabudową wielorodzinną (z wyłączeniem miejscowości Osiedle Niewiadów) należy wyposażyć w pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady, worki na odpady zbierane selektywnie. Na terenie Osiedla Niewiadów zlokalizowane są trzy punkty odbioru odpadów komunalnych wyposażonych w pojemniki opisane w Tabela B – Lokalizacja zbiorczych punktów odbioru odpadów w miejscowości Osiedle Niewiadów; 5) Pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady powinny być przystosowane do opróżniania mechanicznego, kompletne i zdatne do użytku, odporne na UV, niskie temperatury i nagrzanie, wyposażone w kółka, posiadać zamykaną klapę, uchwyt lub listwę ułatwiającą przetaczanie. Udostępnione pojemniki powinny być nowe lub używane, czyste i estetyczne; 6) Pojemniki na odpady selektywne powinny być przystosowane do opróżniania mechanicznego, kompletne i zdatne do użytku; 7) Worki na odpady selektywne powinny być wykonane z folii polietylenowej LDPE, o grubości zapewniającej wytrzymałość worków o pojemności od 60 do 120 litrów oznaczone odpowiednimi kolorami: • worki LDPE 120l koloru żółtego, zawierające wytłuszczony napis ,,Metale, tworzywa sztuczne”, o grubości nie mniej niż 40 mikronów; • worki LDPE 60l koloru zielonego, zawierające wytłuszczony napis ,,SZKŁO”, o grubości nie mniej niż 50 mikronów; • worki LDPE 60l koloru brązowego, zawierające wytłuszczony napis ,,BIO”, o grubości nie mniej niż 50 mikronów; • worki LDPE 60l koloru niebieskiego, zawierające wytłuszczony napis ,,PAPIER”, o grubości nie mniej niż 50 mikronów; • worki LDPE 60l koloru szarego, zawierające wytłuszczony napis ,,POPIÓŁ”, o grubości nie mniej niż 50 mikronów; • wszystkie worki powinny posiadać umieszczaną w zakładce taśmę ściągającą służąca do zamknięcia worka; • wszystkie worki powinny posiadać nadruk informujący, jakiego typu odpady należy do nich wrzucać, a jakich nie; • w ramach umowy Wykonawca na zgłoszenie, dostarczy każdorazowo do siedziby Zamawiającego nie mniej niż 50 worków dla każdej frakcji selektywnie zbieranych odpadów komunalnych, które w razie potrzeby będą rozdysponowane pomiędzy właścicieli nieruchomości; Część 2 pn. „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów, z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd w roku 2026” z podziałem na dwa zadania: 1) Zadanie nr I: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych, 15 01 07 – opakowania ze szkła oraz 15 01 01 – opakowania z papieru i tektury, z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd w roku 2026”. 2) Zadanie II: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, z kontenerów kp-7. (...) WSZELKIE ISTOTNE ELEMENTY NIEUJĘTE W POWYŻSZYM OPISIE ZNAJDUJĄ SIE W SWZ. W PRZYPADKU ROZBIEŻNOŚCI POMIĘDZY OGŁOSZENIEM A SWZ WIĄŻĄCE SĄ POSTANOWIENIA SWZ I ZMIANY DO NIEJ
Vorherige Bekanntmachung: 667008-2025
Interne Kennung: BIF.271.1.18.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: I. Zamawiający dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 139 Pzp. II. KOLEJNOŚĆ PODEJMOWANIA CZYNNOŚCI PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO 1. Po złożeniu ofert zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w danej części, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 139 Pzp. 2. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w danej części lub w sytuacji wskazanej w art. 139 ust. 3 Pzp. Po dokonaniu badania i oceny ofert, Zamawiający zgodnie z art. 139 ust. 2 Pzp wezwie wykonawcę, który złożył najwyżej ocenioną ofertę w danej części do przedstawienia podmiotowych środków dowodowych. Ofertę wykonawca sporządza pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. Formularz oferty oraz dokumenty sporządzane przez Wykonawcę powinny być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. 4) Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. 5) Szczegółowy sposób składania oferty oraz formę i postać, w której należy złożyć ofertę, oświadczenia i dokumenty opisano w szczególności rozdziale XI, XIII i XIV SWZ. III.ZAWARTOŚĆ OFERTY i sposób jej przedstawienia: Oferta powinna zawierać: 1) Formularz ofertowy – sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ; Należy pamiętać o obligatoryjnym wskazaniu stawki VAT, wartości VAT. W przypadku nie uzupełnienia w formularzu wymaganych w nim informacji dotyczących ceny, oferta może podlegać odrzuceniu; 2) Pełnomocnictwo do podpisania oferty lub inny dokument, z którego wynika umocowanie do podpisania oferty. Pełnomocnictwa należy przedłożyć w oryginale opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub kopii poświadczonej notarialnie kwalifikowanym podpisem elektronicznym; 3) W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, do oferty musi być załączony dokument ustanawiający pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i przy zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwa należy przedłożyć w oryginale opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, lub kopii poświadczonej notarialnie kwalifikowanym podpisem elektronicznym; 4) Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium opatrzone podpisem kwalifikowanym, przez gwaranta lub poręczyciela a w przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu – potwierdzenie dokonania przelewu; 5) Zobowiązanie podmiotów trzecich do oddania Wykonawcy do dyspozycji ich zasobów – jeżeli Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach innych podmiotów. Wzór zobowiązania stanowi załącznik nr 7 do SWZ. Zobowiązanie należy złożyć w formie elektronicznej tj. podpisane podpisem elektronicznym kwalifikowanym przez osoby reprezentujące podmiot udostępniający zasoby. Jeżeli zobowiązanie zostało wystawione jako dokument papierowy – wykonawca składa elektroniczną kopię dokumentu poświadczoną za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. Poświadczenie następuje przez podpisanie podpisem elektronicznym kwalifikowanym. 6) Ofertę, oświadczenie, o których mowa w art. 117 ust. 4 Pzp, zobowiązanie podmiotu udostepniającego zasoby, pełnomocnictwo, składa się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 pn. „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ujazd pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na rok 2026”.
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na odbieraniu, zagospodarowywaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Ujazd pow. tomaszowski woj. łódzkie, pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zgodnie z zapisami: ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733). Przedmiot zamówienia obejmuje również wyposażenie na koszt Wykonawcy obsługiwanych nieruchomości w pojemnik/pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz w pojemnik/pojemniki lub worek/worki z tworzyw sztucznych na odpady zebrane w sposób selektywny. 2) Ustalenia dotyczące rodzaju pojemników przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości: • pojemniki na odpady o pojemności: 120L, 240L; • worki z folii LDPE lub HDPE w pojemności od 60 do 120L - oznaczone odpowiednimi kolorami i napisem; 3) Nieruchomości z zabudową jednorodzinną lub zagrodową należy wyposażyć w pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady i worki na odpady selektywne; 4) Nieruchomości z zabudową wielorodzinną (z wyłączeniem miejscowości Osiedle Niewiadów) należy wyposażyć w pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady, worki na odpady zbierane selektywnie. Na terenie Osiedla Niewiadów zlokalizowane są trzy punkty odbioru odpadów komunalnych wyposażonych w pojemniki opisane w Tabela B – Lokalizacja zbiorczych punktów odbioru odpadów w miejscowości Osiedle Niewiadów; 5) Pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady powinny być przystosowane do opróżniania mechanicznego, kompletne i zdatne do użytku, odporne na UV, niskie temperatury i nagrzanie, wyposażone w kółka, posiadać zamykaną klapę, uchwyt lub listwę ułatwiającą przetaczanie. Udostępnione pojemniki powinny być nowe lub używane, czyste i estetyczne; 6) Pojemniki na odpady selektywne powinny być przystosowane do opróżniania mechanicznego, kompletne i zdatne do użytku; 7) Worki na odpady selektywne powinny być wykonane z folii polietylenowej LDPE, o grubości zapewniającej wytrzymałość worków o pojemności od 60 do 120 litrów oznaczone odpowiednimi kolorami: • worki LDPE 120l koloru żółtego, zawierające wytłuszczony napis ,,Metale, tworzywa sztuczne”, o grubości nie mniej niż 40 mikronów; • worki LDPE 60l koloru zielonego, zawierające wytłuszczony napis ,,SZKŁO”, o grubości nie mniej niż 50 mikronów; • worki LDPE 60l koloru brązowego, zawierające wytłuszczony napis ,,BIO”, o grubości nie mniej niż 50 mikronów; • worki LDPE 60l koloru niebieskiego, zawierające wytłuszczony napis ,,PAPIER”, o grubości nie mniej niż 50 mikronów; • worki LDPE 60l koloru szarego, zawierające wytłuszczony napis ,,POPIÓŁ”, o grubości nie mniej niż 50 mikronów; • wszystkie worki powinny posiadać umieszczaną w zakładce taśmę ściągającą służąca do zamknięcia worka; • wszystkie worki powinny posiadać nadruk informujący, jakiego typu odpady należy do nich wrzucać, a jakich nie; • w ramach umowy Wykonawca na zgłoszenie, dostarczy każdorazowo do siedziby Zamawiającego nie mniej niż 50 worków dla każdej frakcji selektywnie zbieranych odpadów komunalnych, które w razie potrzeby będą rozdysponowane pomiędzy właścicieli nieruchomości; Szczegółowy opis został zawarty w SWZ.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 1 - ODBIÓR ODPADÓW Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH
Optionen:
Beschreibung der Optionen: zgodnie z postanowieniami SWZ - OPZ - wzór umowy
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 pn. „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd w roku 2026”
Beschreibung: Część 2 pn. „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd w roku 2026” z podziałem na dwa zadania: 1) Zadanie nr I: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych, 15 01 07 – opakowania ze szkła oraz 15 01 01 – opakowania z papieru i tektury, z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd w roku 2025. 2) Zadanie II: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, z kontenerów kp-7. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów w zakresie cz. 2 nastąpi w oparciu o poniższe zasady: a) Szacunkowa ilość odbiór odpadów o kodzie 20 03 01, zebranych w kontenerach kp-7 przeznaczonych do odbioru w 2026 roku wyniesie około 24 Mg. b) Zamawiający oświadcza, iż szacunkowa ilość odpadów komunalnych do odebrania, transportu i zagospodarowania stanowi jedynie przybliżoną wartość. Faktyczna ilość może być mniejsza jednak nie mniejsza niż 18 Mg. lub większa od prognozy i uzależniona będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń finansowych (np. odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy ilość odebranych odpadów komunalnych będzie mniejsza (z zastrzeżeniem ilości gwarantowanej wskazanej powyżej) lub większa od szacowanej ilości odpadów. c) Wynagrodzenie w zakresie zadania 1 będzie płatne miesięcznie za odbiór i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości wskazanych w zał. 1.2 do SWZ. d) Wynagrodzenie w zakresie zadania 2 będzie płatne za ilość Mg rzeczywiście odebranych i zagospodarowanych odpadów w danym okresie rozliczeniowym x cena jednostkowa brutto za odbiór, transport i zagospodarowanie 1 Mg odpadów, (planuje się, że rozpoczęcie nastąpi 01.01.2026 r., zakończenie realizacji umowy to 31.12.2026 r.). e) Cena jednostkowa brutto (podana w ofercie Wykonawcy) za odbiór, transport i zagospodarowania odpadów dotyczy także realizowanego odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów po przekroczeniu szacunkowej ilości odpadów wskazanej przez Zamawiającego do momentu zakończenia realizacji umowy w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania – tj. do 31.12.2026 r. Szczegółowy OPZ zawiera SWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy ogłoszeniem a SWZ zastosowanie mają zapisy SWZ.
Interne Kennung: Część 2 pn. „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości stanowiących własność Gminy Ujazd w roku 2026”