See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026
Beschreibung: 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji, szkółkarstwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji, szkółkarstwa wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac szacowanych z wykorzystaniem Katalogu pracochłonności; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej” Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej " Załącznik nr 3.5. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej” Załącznik nr 3.6. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej " Określony w Załączniku nr. 3.1., 3.3 oraz 3.5 do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych, prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej oraz prac ochrony przeciwpożarowej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1.,3.3,3.5 do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.2, 3.4, 3.6 do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych, prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej oraz prac z ochrony przeciwpożarowej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet I – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Funka oraz Krojanty; Pakiet II - zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Kopernica, Młynki (Numery oddziałów leśnictwa Młynki: 68-77, 84-97, 113-121) oraz Jakubowo (Numery oddziałów leśnictwa Jakubowo: 98-106, 122-138B, 158-164, 187- 191); Pakiet III - zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Powałki oraz Turowiec; Pakiet IV - zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Wolność, Kosowa Niwa oraz Jakubowo (Numery oddziałów leśnictwa Jakubowo: 216-218, 262-264, 329-331, 390); Pakiet V - zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Jaty, Jeziorko, Mylof oraz Młynki (Numery oddziałów leśnictwa Młynki: 52-67); Pakiet VI - zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Lutom oraz Żukowo; Pakiet VII - Obsługa Wyłuszczarni Nasion, Szkółki Leśnej w Klosnowie oraz zbiór szyszek z drzew stojących; Pakiet VIII - obsługa Punktu Alarmowo – Dyspozycyjnego (PAD) Nadleśnictwa Rytel; Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. 8) Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Rytel.
Vorherige Bekanntmachung: 728549-2025
Interne Kennung: ZG1.270.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 30.09.2025r., opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe zasady regulujące prowadzenie postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77231800 Führung von Waldbaumschulen, 77231500 Forstüberwachung oder -bewertung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231400 Forstinventur
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Funka oraz Krojanty
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Leśnictwo Funka oraz Krojanty. Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77231500 Forstüberwachung oder -bewertung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77231800 Führung von Waldbaumschulen, 77231400 Forstinventur
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.6. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12, 12,1, 12,2 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Kopernica, Młynki (Numery oddziałów leśnictwa Młynki: 68-77, 84-97, 113-121) oraz Jakubowo (Numery oddziałów leśnictwa Jakubowo: 98-106, 122-138B, 158-164, 187- 191)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Leśnictwa Kopernica, Młynki (Numery oddziałów leśnictwa Młynki: 68-77, 84-97, 113-121) oraz Jakubowo (Numery oddziałów leśnictwa Jakubowo: 98-106, 122-138B, 158-164, 187-191). Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Powałki oraz Turowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Leśnictwo Powałki oraz Turowiec. Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet III
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Wolność, Kosowa Niwa oraz Jakubowo (Numery oddziałów leśnictwa Jakubowo: 216-218, 262-264, 329-331, 390)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Leśnictwa Wolność, Kosowa Niwa oraz Jakubowo (Numery oddziałów leśnictwa Jakubowo: 216-218, 262-264, 329-331, 390). Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet IV
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Jaty, Jeziorko, Mylof oraz Młynki (Numery oddziałów leśnictwa Młynki: 52-67);
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Jaty, Jeziorko, Mylof oraz Młynki (Numery oddziałów leśnictwa Młynki: 52-67). Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet V
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Lutom oraz Żukowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Leśnictwo Lutom oraz Żukowo. Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet VI
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII – Obsługa Wyłuszczarni Nasion, Szkółki Leśnej w Klosnowie oraz zbiór szyszek z drzew stojących
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Obsługa Wyłuszczarni Nasion, Szkółki Leśnej w Klosnowie oraz zbiór szyszek z drzew stojących. Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet VII
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII – obsługa Punktu Alarmowo – Dyspozycyjnego (PAD) Nadleśnictwa Rytel
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - obsługa Punktu Alarmowo – Dyspozycyjnego (PAD) Nadleśnictwa Rytel. Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet VIII