188719-2025 - Wettbewerb
Polen – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Pośrednictwo finansowe polegające na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek dla MŚP udzielanych w ramach Produktu Finansowego pn. Dolnośląska Pożyczka Obrotowa dla MŚP ze środków przekazanych przez Zamawiającego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pośrednictwo finansowe polegające na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek dla MŚP udzielanych w ramach Produktu Finansowego pn. Dolnośląska Pożyczka Obrotowa dla MŚP ze środków przekazanych przez Zamawiającego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez wykonawcę usług pośrednictwa finansowego polegających na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek dla MŚP w ramach Produktu Finansowego pn. Dolnośląska Pożyczka Obrotowa dla MŚP, ze środków zgromadzonych na rachunku Zamawiającego, udostępnionym dla Wykonawcy. 2. Warunki brzegowe dla wskazanego produktu zostały określone w dokumencie pt.: „Strategia Inwestycyjna zarządzania środkami finansowymi pochodzącymi z wkładu wniesionego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 do Instrumentu Inżynierii Finansowej „Dolnośląski Fundusz Powierniczy” zaangażowanymi i niezaangażowanymi w umowy z mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami (MŚP) oraz pochodzącymi ze zwrotów od MŚP” (dalej: „Strategia”) przyjętym przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego wraz z aktualizacjami. 3. Łączna wartość środków Zamawiającego przeznaczona na realizację dwóch części Zamówienia wynosi 60 000 000,00 zł (słownie: sześćdziesiąt milionów złotych 00/100) – bez Prawa Opcji. 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy (PPU), stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ (Załącznik nr 11a do SWZ w wersji dla Wykonawcy – Konsorcjum) 5. Środki Funduszu Zamawiający przypisane do każdej z 2 części stanowią odrębną część zamówienia tj.: a) Usługa I – świadczenie usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek na warunkach opisanych w PPU, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 30 000 000,00 zł (słownie: trzydzieści milionów złotych 00/100); b) Usługa II – świadczenie usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek na warunkach opisanych w PPU, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 30 000 000,00 zł (słownie: trzydzieści milionów złotych 00/100); 6. Jeden Wykonawca może ubiegać się o realizację maksymalnie jednej części Zamówienia, niezależnie czy występuje samodzielnie czy w ramach oferty wspólnej (np. konsorcjum). 7. Określenie przedmiotu zamówienia za pomocą nazw i kodów określonych we Wspólnym Słowniku Zamówień: główny kod CPV 66000000-0 – Usługi finansowe i ubezpieczeniowe we Wspólnym Słowniku Zamówień (CVP). 8. Prawo Opcji - Zamawiający ma prawo skorzystać z Prawa Opcji na następujących zasadach: a) Zamawiający ma prawo przekazać Wykonawcy dodatkowe kwoty celem wykorzystania ich przez wykonawcę do udzielania Dolnośląskich Pożyczek Obrotowych dla MŚP, b) Oświadczenie o skorzystaniu z Prawa Opcji, może być złożone przez Zamawiającego wyłącznie w OBP, na warunkach wskazanych w Projektowanych Postanowieniach Umownych (PPU), stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ (Załącznik nr 11a do SWZ w wersji dla Wykonawcy – Konsorcjum). Oświadczenie, o którym mowa, Zamawiający może złożyć raz lub wielokrotnie, do wykorzystania kwoty maksymalnej wskazanej powyżej w lit. a), każdorazowo wskazując Wykonawcy, w jakim zakresie (co do jakiej kwoty) korzysta z Opcji, c) Decyzja o skorzystaniu przez Zamawiającego z Prawa Opcji należy do wyłącznej kompetencji Zamawiającego, a nieskorzystanie przez Zamawiającego z tego prawa nie stanowi niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy przez Zamawiającego, jak również nie rodzi po stronie Wykonawcy jakichkolwiek roszczeń, d) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji, Wykonawca nie może odmówić wykonania Umowy w tym zakresie . 9. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 12 września 2019 r. – Prawo Zamówień Publicznych (dalej zamówienia podobne), polegających na powtórzeniu usług zgodnych z zakresem usług stanowiących przedmiot zamówienia podstawowego (z uwzględnieniem podziału zamówienia na części). Zamówienia dodatkowe będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zmiany zakresu rzeczowego lub ilościowego usług, stanowiących przedmiot zamówienia. Zamówienia podobne mogą zostać udzielone do wysokości 100% wartości każdej części zamówienia, nie przekraczających 100% łącznej wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia podobne mogą zostać udzielone po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki, w okresie 3 lat od dnia udzielania zamówienia podstawowego. Udzielone zamówienia będą realizowane na warunkach umów zawartych w związku z udzieleniem zamówienia podstawowego, z zastrzeżeniem zmiany terminów realizacji.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa I
Beschreibung: Usługa I – świadczenie usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek na warunkach opisanych w PPU, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 30 000 000,00 zł (słownie: trzydzieści milionów złotych 00/100).
Los: LOT-0002
Titel: Usługa II
Beschreibung: Usługa II – świadczenie usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek na warunkach opisanych w PPU, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 30 000 000,00 zł (słownie: trzydzieści milionów złotych 00/100).