See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej budowy brodów w Nadleśnictwie Jeleśnia.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. w ramach zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) wykonanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami pozwalającej na realizacje inwestycji budowy 46 brodów w Nadleśnictwie Jeleśnia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ (OPZ), 2. w ramach zamówienia obejmującego opcję (dalej jako „Opcja”) pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową, o jakiej mowa w pkt 1 Zamawiający uprawniony będzie do złożenia oświadczenia o skorzystaniu z Opcji lub jej części w trakcie trwania umowy na realizację Przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 798613-2025
Interne Kennung: S.270.23.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla budowy brodów w leśnictwie Koszarawa Bystra.
Beschreibung: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla budowy 4 brodów w leśnictwie Koszarawa Bystra.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Wykonanie zamówienia opcjonalnego (dalej jako „Opcja”) polegającego na pełnieniu nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową. 2. Nadzór autorski jako Opcja pełniony będzie w okresie realizacji robót budowlanych, wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową będącą przedmiotem Zamówienia Podstawowego, w okresie obowiązywania umowy z wykonawcą robót budowlanych, co oznacza, że termin świadczenia usługi nadzoru autorskiego zostanie dostosowany odpowiednio do terminu wykonywania robót budowlanych, bez prawa żądania przez Wykonawcę zmiany wynagrodzenia. 3. Wykonawca jest zobowiązany świadczyć nadzór autorski zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane w szczególności w zakresie: 1) stwierdzania, w toku wykonywania robót budowlanych, zgodności realizacji z projektem, 2) uzupełniania szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśniania wątpliwości powstałych w toku realizacji robót budowlanych, 3) udziału w odbiorze poszczególnych istotnych części robót budowlanych oraz odbiorze końcowym inwestycji, 4) współudziału w wykonaniu przez wykonawcę robót budowlanych dokumentacji powykonawczej, uwzględniającej wszystkie zmiany wprowadzone do dokumentacji projektowej w trakcie realizacji robót, 5) uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej, zgłaszanych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego; w przypadku zmiany przepisów przywołanych w niniejszym paragrafie w trakcie obowiązywania umowy, Wykonawca będzie stosował aktualne przepisy prawa. 4. Strony ustalają następujące formy wykonywania nadzoru autorskiego: 1) pobyt Wykonawcy na budowie – obejmuje przygotowanie materiału do pełnienia nadzoru autorskiego, czas przejazdu z siedziby Wykonawcy na budowę i z powrotem, czas pobytu na budowie w jednym dniu, załatwianie spraw związanych z nadzorem autorskim po powrocie, koszt prac projektowych koniecznych do wykonania w związku z pobytem na budowie, (przy założeniu do 3 pobytów na budowie). 2) opracowanie (praca Wykonawcy we własnym biurze) – obejmuje czynności związane z nadzorem autorskim, które Wykonawca może wykonać bez potrzeby pobytu na budowie, a które nie mieszczą się w zakresie określonym w pkt 1. (przy założeniu do 3 opracowań) 5. Wykonanie czynności nadzoru autorskiego w formach, o jakich mowa w pkt. 4. musi być każdorazowo potwierdzone przez Zamawiającego w formie protokołu sporządzonego przez Zamawiającego. 6. Każdorazowo nadzór autorski będzie pełniony na wezwanie Zamawiającego. Zamawiający nie będzie ponosił kosztów dokonania czynności nadzoru autorskiego bez jego wezwania. 7. W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania opracowań zamiennych i uzupełniających, o ile zostaną mu zlecone przez Zamawiającego. 8. Za opracowania projektowe wykonywane przez Wykonawcę celem naprawy błędów lub usunięcia rozbieżności w opracowanej przez niego dokumentacji projektowej, nie będzie przysługiwało Wykonawcy dodatkowe wynagrodzenie. Wykonawca w uzgodnionym obustronnie terminie, nie dłuższym niż 7 dni, przekaże Zamawiającemu zmiany lub uzupełni braki. 9. Wykonawca zobowiązuje się do delegowania na budowę lub do innych czynności projektantów poszczególnych branż na wezwanie Zamawiającego, w terminie do 2 dni roboczych od dnia wezwania. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek Wykonawcy i za zgodą Zamawiającego, wskazany termin może ulec zmianie.
Los: LOT-0002
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla budowy brodów w leśnictwie Korbielów.
Beschreibung: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla budowy 5 brodów w leśnictwie Korbielów.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla budowy brodów w leśnictwach Sopotnia Dolna i Sopotnia Potok.
Beschreibung: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla budowy 6 brodów w leśnictwach Sopotnia Dolna i Sopotnia Potok.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla budowy brodów w leśnictwie Romanka Dolna.
Beschreibung: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla budowy 6 brodów w leśnictwie Romanka Dolna.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla budowy brodów w leśnictwach Kocierz Rychwałdzki i Kocierz Moszczanicki.
Beschreibung: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla budowy 22 brodów w leśnictwach Kocierz Rychwałdzki i Kocierz Moszczanicki.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla budowy brodów w leśnictwach Czernichów i Kiełbasów.
Beschreibung: Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla budowy 3 brodów w leśnictwach Czernichów i Kiełbasów.
Interne Kennung: Część 6