189058-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Chemische Erzeugnisse – Udbud på indkøb og levering af fældningskemikalier til Kompetencecenter Sjælland
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud på indkøb og levering af fældningskemikalier til Kompetencecenter Sjælland
BeschreibungFældningskemikalier Kompetencecenter Sjælland udbyder indkøb og levering af fældningskemikalier i et offentligt udbud. Forsyningerne anvender fældningskemikalier på renseanlæg, pumpestationer og overfladevandværk. Udbuddet er opdelt i to delaftaler. - Delaftale 1 - Renseanlæg og pumpestationer - Delaftale 2 - Overfladevandværk De to delaftaler evalueres særskilt og der vælges en leverandør til hver delaftale.
Interne Kennung398682
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 - Renseanlæg og pumpestationer
BeschreibungAftalen omfatter de oplistede anlæg jf. udbudsbetingelserne pkt.2.2
Interne Kennung450619
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung, 24300000 Anorganische und organische Grundchemikalien
Optionen
Beschreibung der OptionenOption på forlængelse 1x12 måneder
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 - Overfladevandværk
Interne Kennung450620