189083-2026 - Ergebnis
Dänemark – Fisch – Levering af sætteål i 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLevering af sætteål i 2026
BeschreibungDTU skal købe sætteål for omkring DKK 2.600.000 til levering i 2026. I 2026 forventes volumen at være omkring 1.400.000 sætteål (jf. Bilag 1 – Kravspecifikation). Størrelsen på ordren og derved den reelle mængde vil dog først blive fastsat ved DTU’s fremsendelse af en indkøbsordre.
Interne Kennung23/1004540
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03311000 Fisch
5. Los
LosLOT-0000