2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aktualizacja operatu geodezyjnego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe opracowanie operatu geodezyjnego stanowiącego integralną część aktualizacji projektu planu ochrony Narwiańskiego Parku Narodowego, obejmujące wykonanie prac geodezyjnych, kartograficznych i analitycznych w zakresie ustalenia, weryfikacji i aktualizacji stanu prawnego oraz faktycznego gruntów i wód, w tym gruntów Skarbu Państwa pozostających we władaniu lub użytkowaniu Narwiańskiego Parku Narodowego, wraz z przygotowaniem wymaganych opracowań opisowych, tabelarycznych, mapowych i baz danych, sporządzeniem dokumentacji niezbędnej do aktualizacji ewidencji gruntów i budynków, przeklasyfikowania użytków gruntowych i klas gruntów, scalenia wybranych nieruchomości, a także uzyskaniem wymaganych uzgodnień i zatwierdzeń przez właściwe organy administracji geodezyjnej i kartograficznej, przy zachowaniu obowiązujących przepisów prawa krajowego i unijnego, standardów technicznych oraz wytycznych właściwych dla projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym pełny zakres rzeczowy i techniczny, wymagania dotyczące sposobu realizacji, standardów wykonania oraz dokumentacji wynikowej, został określony w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia i stanowi jej integralną część. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia nie został podzielony na części, ponieważ jego zakres ma charakter kompleksowy, wzajemnie powiązany merytorycznie i funkcjonalnie, a prawidłowa realizacja zamówienia wymaga zachowania spójności metodycznej, jednolitości danych źródłowych oraz koordynacji prac geodezyjnych, kartograficznych i analitycznych w całym obszarze objętym zamówieniem. Podział zamówienia na części mógłby prowadzić do ryzyka niespójności opracowań, rozbieżności w zakresie przyjętych założeń i standardów, trudności w integracji danych oraz zwiększenia kosztów i ryzyk organizacyjnych po stronie Zamawiającego, a także zagrozić terminowej i należytej realizacji zamówienia, w tym uzyskaniu wymaganych uzgodnień i zatwierdzeń przez właściwe organy, co w konsekwencji byłoby niecelowe z punktu widzenia efektywności, gospodarności i bezpieczeństwa prawnego postępowania.
Interne Kennung: NPN-FENX-01-05.1.0083-271/3/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71351810 Topografische Dienste, 71355000 Vermessungsarbeiten, 71355200 Amtliche Landvermessung, 71354000 Kartografiedienste, 71354100 Digitalisierte Kartenerstellung, 72320000 Datenbankdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe opracowanie operatu geodezyjnego stanowiącego integralną część aktualizacji projektu planu ochrony Narwiańskiego Parku Narodowego, obejmujące wykonanie prac geodezyjnych, kartograficznych i analitycznych w zakresie ustalenia, weryfikacji i aktualizacji stanu prawnego oraz faktycznego gruntów i wód, w tym gruntów Skarbu Państwa pozostających we władaniu lub użytkowaniu Narwiańskiego Parku Narodowego, wraz z przygotowaniem wymaganych opracowań opisowych, tabelarycznych, mapowych i baz danych, sporządzeniem dokumentacji niezbędnej do aktualizacji ewidencji gruntów i budynków, przeklasyfikowania użytków gruntowych i klas gruntów, scalenia wybranych nieruchomości, a także uzyskaniem wymaganych uzgodnień i zatwierdzeń przez właściwe organy administracji geodezyjnej i kartograficznej, przy zachowaniu obowiązujących przepisów prawa krajowego i unijnego, standardów technicznych oraz wytycznych właściwych dla projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.