See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01. W ramach przedmiotu zamówienia wyodrębniono 4 części. Odpady o kodzie 20 02 01 będą przygotowywane przez Zamawiającego do odbioru w postaci luźnej. Zamawiający zastrzega, że w swoim składzie odpad zawierać może worki z tworzywa sztucznego - system zbiórki odpadu u źródła (workowy, pojemniki). Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz procesami wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. Odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu i ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku.
Vorherige Bekanntmachung: 783651-2025
Interne Kennung: DA.261.1.23.2025.BW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01 (część 1)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport, w celu dalszego zagospodarowania odpadów kodzie 20 02 01 - Odpady ulegające biodegradacji z terenu Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o., przy ul. Staroprzygodzkiej 121, 63-400 Ostrów Wielkopolski. Odpady o kodzie 20 02 01 będą przygotowywane przez Zamawiającego do odbioru w postaci luźnej. Zamawiający zastrzega, że w swoim składzie odpad zawierać może worki z tworzywa sztucznego - system zbiórki odpadu u źródła (workowy, pojemniki). Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz procesami wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. Odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu i ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. Ilość odpadów o kodzie 20 02 01 w okresie obowiązywania umowy wyniesie maksymalnie do 1 500 Mg. Jednocześnie Wykonawca gwarantuje minimalną ilość odebranych odpadów na poziomie 1 440 Mg. Wykonawca zrealizuje usługę odbioru odpadów za pomocą własnych środków transportu w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 do 17:00. Miejsce odbioru odpadów to Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Staroprzygodzka 121, 63-400 Ostrów Wielkopolski. Odbiór odpadów przez Wykonawcę następować będzie w uzgodnieniu z Zamawiającym. Ponadto Wykonawca najpóźniej na dzień przed odbiorem odpadów poinformuje Zamawiającego, za pośrednictwem poczty email o numerze rejestracyjnym pojazdu, którym transportowane będą odbierane odpady oraz wskaże imię i nazwisko kierowcy tego pojazdu, numer BDO zarówno przejmującego jak i transportującego i numer miejsca prowadzenia działalności. Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo powiadomić o zaistniałych zmianach w awizacji osobę wyznaczoną przez Zamawiającego. Załadunek będzie odbywał się sprzętem Zamawiającego - ładowarka. Wykonawca będzie dokonywał odbioru odpadów środkiem transportu umożliwiającym załadunek sprzętem Zamawiającego, maksymalna wysokość burty naczepy tira nie przekraczająca 4,2 m, licząc od podłoża. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów odbywać się będzie za pomocą wagi Zamawiającego posiadającej świadectwo legalizacji, znajdującej się na terenie RZZO. Waga Zamawiającego posiada dokładność ważenia do +/- 20 kg. Ważenie potwierdzane będzie każdorazowo w systemie BDO za pomocą Kart Przekazania Odpadów i kwitem wagowym. Dokumenty te stanowić będą wyłączną podstawę do określenia ilości odebranych odpadów pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Skalkulowana przez Wykonawcę cena jednostkowa za 1 Mg będzie podstawą do określenia należności za faktycznie odebraną ilość odpadów w danym miesiącu. Cena jednostkowa uwzględnia wszelkie koszty Wykonawcy, w tym m.in. koszty transportu i zagospodarowania odpadów. Z chwilą wydania Wykonawcy odpadów przez Zamawiającego, przechodzą na Wykonawcę wszelkie korzyści i ciężary związane z nimi oraz niebezpieczeństwo ich przypadkowej utraty lub uszkodzenia, w szczególności Wykonawca przejmuje odpowiedzialność za przyjęte odpady oraz prawidłowe postępowanie z nimi oraz skutki z tego wynikające. Wykonawca ponosi odpowiedzialność w szczególności za działania i zaniechania swego personelu oraz podwykonawców, którymi się posłużył do wykonania przedmiotu zamówienia, w tym podmiotu będącego ostatecznym odbiorcą. Wykonawca po przetworzeniu odpadów przekaże Zamawiającemu stosowne oświadczenie, zawierające informacje na temat: nazwy i adresu instalacji, w której przekazane przez Zamawiającego odpady zostały poddane przetworzeniu oraz na temat nazwy i adresu instalacji, w której odpady zostały poddane ostatecznemu procesowi ich zagospodarowania wraz ze wskazaniem tego procesu. Przedmiotowe oświadczenie należy przedłożyć Zamawiającemu w terminie do 10 lipca 2026 roku za I półrocze oraz do 10 stycznia 2027 roku za II półrocze 2026 roku. Szczegółowy zakres praw i obowiązków Wykonawcy reguluje Projekt Umowy. Zamawiający nie posiada aktualnych badań laboratoryjnych w/w odpadu. Zdjęcia poglądowe odpadów w załączeniu. Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Interne Kennung: DA.261.1.23.2025.BW/I
Los: LOT-0002
Titel: Odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01 (część 2)
Interne Kennung: DA.261.1.23.2025.BW/II
Los: LOT-0003
Titel: Odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01 (część 3)
Interne Kennung: DA.261.1.23.2025.BW/III
Los: LOT-0004
Titel: Odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01 (część 4)
Interne Kennung: DA.261.1.23.2025.BW/IV