190049-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej w ilości 1 100 000kWh przez okres 12 miesięcy do budynków Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej w ilości 1 100 000kWh przez okres 12 miesięcy do budynków Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu
Beschreibung1.1. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 5. do SWZ oraz w rozdz. III. SWZ nr 05.P.2026. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do budynków RCKiK we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 w ilości 1 100 000kWh przez okres 12 miesięcy zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia. 2.2 OPCJA: 2.2.1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania w zależności od potrzeb z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy P.z.p. Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji nie modyfikujące ogólnego charakteru umowy. 2.2.2 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy P.z.p., poprzez zwiększenie ilości kupowanego przedmiotu zamówienia nie więcej jednak niż o 20 % zamówienia podstawowego w czasie trwania pierwotnej umowy wraz z możliwością przedłużenia pierwotnej umowy o maksymalnie dodatkowe 3 miesiące od dnia zakończenia zamówienia podstawowego, pod warunkiem poinformowania Wykonawcy, w trakcie trwania umowy, o woli skorzystania z opcji nie później jednak, niż przed zakończeniem pierwotnej umowy. 2.2.3. Aby nie modyfikować ogólnego charakteru umowy podstawę określenia wartości wynagrodzenia Wykonawcy w ramach opcji stanowić będą ceny jednostkowe wskazane w ofercie Wykonawcy. Zastosowanie opcji nie skutkuje zmianą ceny jednostkowej przedmiotu zamówienia, która jest wartością stałą, niezależną od wielkości przedmiotu zamówienia. Oznacza to, że cena jednostkowa wskazana przez Wykonawcę za przedmiot zamówienia, musi być taka sama zarówno dla zamówienia podstawowego jak i dla przedmiotu zamówienia w ramach opcji. 2.2.4. Skorzystanie przez Zamawiających z opcji wymaga zmiany umowy w formie aneksu. 2.2.5. Zamawiający może z opcji nie skorzystać lub skorzystać w części lub w całości. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającemu i w przypadku nie skorzystania z prawa opcji wykonawcy nie przysługują roszczenia o zamówienie określone w prawie opcji. 2.3. Podstawą do ustalenia warunków niniejszej SWZ są: Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo Energetyczne (Dz.U.2026.43 t. j. z dnia 2026.01.15) oraz przepisy wykonawcze do tej ustawy.
Interne Kennung05.P.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
LosLOT-0001
Titel„Dostawa energii elektrycznej w ilości 1 100 000kWh przez okres 12 miesięcy do budynków Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu”.
Beschreibung„Dostawa energii elektrycznej w ilości 1 100 000kWh przez okres 12 miesięcy do budynków Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu”. OPZ jest zawarty w: rozdz. III. i załączniku nr 5. do SWZ nr 05.P.2026
Optionen
Beschreibung der Optionen2.2 OPCJA: 2.2.1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania w zależności od potrzeb z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy P.z.p. Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji nie modyfikujące ogólnego charakteru umowy. 2.2.2 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy P.z.p., poprzez zwiększenie ilości kupowanego przedmiotu zamówienia nie więcej jednak niż o 20 % zamówienia podstawowego w czasie trwania pierwotnej umowy wraz z możliwością przedłużenia pierwotnej umowy o maksymalnie dodatkowe 3 miesiące od dnia zakończenia zamówienia podstawowego, pod warunkiem poinformowania Wykonawcy, w trakcie trwania umowy, o woli skorzystania z opcji nie później jednak, niż przed zakończeniem pierwotnej umowy. 2.2.3. Aby nie modyfikować ogólnego charakteru umowy podstawę określenia wartości wynagrodzenia Wykonawcy w ramach opcji stanowić będą ceny jednostkowe wskazane w ofercie Wykonawcy. Zastosowanie opcji nie skutkuje zmianą ceny jednostkowej przedmiotu zamówienia, która jest wartością stałą, niezależną od wielkości przedmiotu zamówienia. Oznacza to, że cena jednostkowa wskazana przez Wykonawcę za przedmiot zamówienia, musi być taka sama zarówno dla zamówienia podstawowego jak i dla przedmiotu zamówienia w ramach opcji. 2.2.4. Skorzystanie przez Zamawiających z opcji wymaga zmiany umowy w formie aneksu. 2.2.5. Zamawiający może z opcji nie skorzystać lub skorzystać w części lub w całości. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającemu i w przypadku nie skorzystania z prawa opcji wykonawcy nie przysługują roszczenia o zamówienie określone w prawie opcji. 2.3. Podstawą do ustalenia warunków niniejszej SWZ są: Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo Energetyczne (Dz.U.2026.43 t. j. z dnia 2026.01.15) oraz przepisy wykonawcze do tej ustawy.