2. Verfahren
Verfahren
Titel: Transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych w procesie R10 z oczyszczalni ścieków Łęgi w Zakopanem
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wywóz i ostateczne zagospodarowanie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych o kodzie 19 08 05. 1.1. Zagospodarowanie metodą - odzysk w procesie R10. 1.2. Szacunkowa ilość osadów przeznaczona do zagospodarowania i wywiezienia: 5 000 Mg. a) Wskazana ilość osadów ma charakter szacunkowy i została określona przez Zamawiającego na podstawie ilości osadów wytworzonych w latach ubiegłych, z uwzględnieniem przewidywanego wzrostu ich ilości. Rzeczywista ilość osadów wytwarzanych w okresie realizacji zamówienia jest uzależniona od strumienia osadów występującego w ciągu roku, w szczególności od sezonowego ruchu turystycznego na terenie Miasta Zakopane oraz procesu rozbudowy miasta, w tym powstawania nowych obiektów. Jednocześnie Zamawiający realizuje inwestycję w postaci węzła gospodarki biogazowo-osadowej, co uzasadnia etapowanie jego potrzeb w zakresie zagospodarowania osadów oraz bieżące ukierunkowanie sposobu ich zagospodarowania na proces R10. b) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości przekazywanych osadów w stosunku do wartości wynikających z danych historycznych, w zależności od faktycznych potrzeb, bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. Zamawiający oświadcza, że minimalna gwarantowana realizacja zamówienia wyniesie nie mniej niż 50% wartości netto umowy. Niewykonanie przez Zamawiającego umowy w pozostałym zakresie ilościowym nie wymaga podania przyczyn i nie może stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. c) Jednostka obmiarowa: Jednostką obmiarową jest wywóz i zagospodarowanie 1 Mg osadu. (1 Mg = 1 000 000 gramów.) 1.3. Wymagania: Posiadanie gruntów do odzysku na terenie Województwa Małopolskiego. 1.4. Zgodnie z art. 20 Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm., dalej zwana: „Ustawą o odpadach”) ustabilizowany komunalny osad ściekowy o kodzie 19 08 05 w procesie odzysku R10 powinien być zagospodarowany na terenie Województwa Małopolskiego. 1.5. Charakterystyka osadu: - Uwodnienie osadów po prasie: 78% - 84%. - Parametry zgodne z aktualnymi badaniami fizykochemicznymi i bakteriologicznymi osadów wykonywane na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie stosowania komunalnych osadów ściekowych (Dz. U. poz. 257 z późn. zm.). - Zamawiający na wniosek Wykonawcy udostępni ostatnie badania. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji usługi zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia udostępniona na stronie internetowej prowadzonego postepowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1279877 3. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z możliwością negocjacji na podstawie Regulaminu Udzielania Zamówień Sektorowych SEWiK będącego załącznikiem do Uchwały Zarządu nr 7/2021 z dnia 28 grudnia 2021 roku. 4. Klasyfikacja według Wspólnego Słownika Zamówień CPV: - 90511000 - 2 –usługi wywozu odpadów, - 90513800-4 – usługi obróbki osadów, - 90513900-5 – usługi likwidacji osadów, - 90513600 - 2 –usługi usuwania osadów, - 90513700 - 3 –usługi transportu osadów, - 90000000 - 7 –usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne.
Interne Kennung: 2S/Osady-R10/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie, którego dotyczy niniejszy dokument oznaczone jest znakiem: 2S/Osady-R10/2026. Wykonawcy powinni we wszelkich kontaktach z Zamawiającym powoływać się na wyżej podane oznaczenie. 2. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z możliwością prowadzenia negocjacji o wartości szacunkowej nieprzekraczającej kwot określonych w art. 2 ust. 1 pkt. 2) Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) w oparciu o zapisy Regulaminu Udzielania Zamówień Sektorowych SEWiK. 3. Przed złożeniem oferty, Wykonawca winien się zapoznać z Regulaminem Udzielania Zamówień Sektorowych obowiązującym w SEWiK. 4. Treść Regulaminu dostępna jest na stronie internetowej Zamawiającego: https://www.sewik.com.pl/zamowienia-publiczne.html 5. Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami stanowi kompletny dokument, który obowiązuje Wykonawcę i Zamawiającego podczas całego postępowania. 6. W sprawach nieuregulowanych niniejszą SWZ zastosowanie mają właściwe przepisy określone w Regulaminie Udzielania Zamówień Sektorowych SEWiK oraz przepisy Ustawa z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) oraz Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1071 z późn. zm.). 7. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Oferta oraz inne dokumenty w postępowaniu składane są w języku polskim, chyba że Specyfikacja Warunków Zamówienia stanowi inaczej. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Adres strony prowadzonego postępowania Ten link będzie prowadził na stronę opublikowanego postępowania.: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1279877
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych w procesie R10 z oczyszczalni ścieków Łęgi w Zakopanem.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wywóz i ostateczne zagospodarowanie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych o kodzie 19 08 05. 1.1. Zagospodarowanie metodą - odzysk w procesie R10. 1.2. Szacunkowa ilość osadów przeznaczona do zagospodarowania i wywiezienia: 5 000 Mg. a) Wskazana ilość osadów ma charakter szacunkowy i została określona przez Zamawiającego na podstawie ilości osadów wytworzonych w latach ubiegłych, z uwzględnieniem przewidywanego wzrostu ich ilości. Rzeczywista ilość osadów wytwarzanych w okresie realizacji zamówienia jest uzależniona od strumienia osadów występującego w ciągu roku, w szczególności od sezonowego ruchu turystycznego na terenie Miasta Zakopane oraz procesu rozbudowy miasta, w tym powstawania nowych obiektów. Jednocześnie Zamawiający realizuje inwestycję w postaci węzła gospodarki biogazowo-osadowej, co uzasadnia etapowanie jego potrzeb w zakresie zagospodarowania osadów oraz bieżące ukierunkowanie sposobu ich zagospodarowania na proces R10. b) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości przekazywanych osadów w stosunku do wartości wynikających z danych historycznych, w zależności od faktycznych potrzeb, bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. Zamawiający oświadcza, że minimalna gwarantowana realizacja zamówienia wyniesie nie mniej niż 50% wartości netto umowy. Niewykonanie przez Zamawiającego umowy w pozostałym zakresie ilościowym nie wymaga podania przyczyn i nie może stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. c) Jednostka obmiarowa: Jednostką obmiarową jest wywóz i zagospodarowanie 1 Mg osadu. (1 Mg = 1 000 000 gramów.) 1.3. Wymagania: Posiadanie gruntów do odzysku na terenie Województwa Małopolskiego. 1.4. Zgodnie z art. 20 Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm., dalej zwana: „Ustawą o odpadach”) ustabilizowany komunalny osad ściekowy o kodzie 19 08 05 w procesie odzysku R10 powinien być zagospodarowany na terenie Województwa Małopolskiego. 1.5. Charakterystyka osadu: - Uwodnienie osadów po prasie: 78% - 84%. - Parametry zgodne z aktualnymi badaniami fizykochemicznymi i bakteriologicznymi osadów wykonywane na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie stosowania komunalnych osadów ściekowych (Dz. U. poz. 257 z późn. zm.). - Zamawiający na wniosek Wykonawcy udostępni ostatnie badania. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji usługi zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia udostępniona na stronie internetowej prowadzonego postepowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1279877 3. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z możliwością negocjacji na podstawie Regulaminu Udzielania Zamówień Sektorowych SEWiK będącego załącznikiem do Uchwały Zarządu nr 7/2021 z dnia 28 grudnia 2022 roku.