2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa systemu HIS, digitalizacja dokumentacji medycznej, dostawa infrastruktury przetwarzania danych oraz oprogramowania podnoszącego poziom cyberbezpieczeństwa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemu HIS, digitalizacja dokumentacji medycznej, dostawa infrastruktury przetwarzania danych oraz oprogramowania podnoszącego poziom cyberbezpieczeństwa dla „Kutnowskiego Szpitala Samorządowego” Sp. z o.o., który obejmuje: I. Zadanie Nr 1: 1. INTEGRACJA I ROZBUDOWA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH ŚWIADCZENIODAWCY Planowany zakres rzeczowy konieczny do osiągnięcia założonego celu: 1) Zakup lub rozbudowa lub integracja systemów szpitalnych Rozbudowa systemu HIS - 1 szt. 2) Integracja systemów szpitalnych z P1 Integracja nowych dokumentów EDM z P1 - 1sz. 3) Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitali: serwerów, macierzy, przełączników sieciowych, stacji roboczych, urządzeń mobilnych, czytników e-dowodów, narzędzi do zbierania podpisów a) Licencje dostępowe dla systemu uwierzytelniania – 250 szt. b) Macierz c) Serwer wirtualizacji 3 szt. d) Serwer bazy danych - 2 szt. e) Stacje robocze Typ 1 - 97 szt. f) Stacje robocze Typ 2 - 3 szt. g) Komputery przenośne - 3 szt. 2. DIGITALIZACJA DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ ISTOTNEJ Z PUNKTU WIDZENIA LECZENIA I PROFILAKTYKI Osiągnięcie celu będzie możliwe dzięki realizacji następującego zakresu rzeczowego: 1) Zakup sprzętu do digitalizacji dokumentacji papierowej obejmującej kartę informacyjną: a) Oprogramowanie do digitalizacji zgód pacjenta b) Digitalizacja dokumentacji medycznej c) Skaner 1 szt. 3. DZIAŁANIA ZWIĘKSZAJĄCE POZIOM CYBERBEZPIECZEŃSTWA SZPITALA Planowany zakres rzeczowy konieczny do osiągnięcia założonego celu: a) Rozszerzenie licencji systemu do Backup b) Segmentacji sieci: Przełączniki core - 2 szt. c) System zarządzania bezpieczeństwem informacji: wdrożenie 9 polityk d) Szkolenia dla kadry kierowniczej oraz personelu medycznego i administracyjnego: Szkolenia z cyberbezpieczeństwa. e) Usługi zarządzane bezpieczeństwa: Usługa SOC na 36 miesięcy, f) Testy bezpieczeństwa. 4. WDROŻENIE ROZWIĄZAŃ AI I PODŁĄCZENIE DO CENTRALNEGO REPOZYTORIUM DANYCH MEDYCZNYCH Planowany zakres rzeczowy konieczny do osiągnięcia założonego celu: 1) Integracja i wymiana danych z platformą usług inteligentnych (PUI) w zakresie AI, wspomagających proces podejmowania decyzji diagnostyczno - leczniczych lekarza: Interfejs PACS/RIS – PUI Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2a do SWZ. II. Zadanie Nr 2 - Przedłużenie posiadanej przez zamawiającego subskrypcji oprogramowania ESET na okres kolejnych 36 miesięcy oraz zmiana licencji ESET PROTECT Enterprise ON-PREM na ESET PROTECT Enterprise przy jednoczesnej zmianie ilości chronionych stanowisk z 220 na 250. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2b do SWZ. III. Zadanie Nr 3 – Zakup licencji na oprogramowanie do archiwizacji poczty elektronicznej na 250 skrzynek pocztowych wraz ze wsparciem na okres 36 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2c do SWZ. IV. Zadanie Nr 4 - Wznowienie serwisu wsparcia na oprogramowanie Segura PAM Core dla 6 użytkowników na okres 36 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2d do SWZ.
Interne Kennung: ZP/5/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących zakresowi rzeczowemu zamówienia, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na realizację niniejszego zamówienia. Realizowane przedsięwzięcie pn. „Zwiększenie poziomu wykorzystania technologii cyfrowych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym” jest współfinansowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”, na podstawie umowy wsparcia nr KPOD.07.03-IP.10-0264/25/KPO/2177/2025/618. Zgodnie z warunkami otrzymania wsparcia Zamawiający zobowiązany jest do zrealizowania zakresu rzeczowego przedsięwzięcia do dnia 31.05.2026 r. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert we wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania zrealizowania zamówień objętych wsparciem i ich rozliczenia. Biorąc pod uwagę występujący na rynku niespotykany poziom zmienności cen, a przede wszystkim olbrzymie problemy z dostępnością sprzętu komputerowego oraz sieciowego oraz coraz bardziej wydłużające się czasy oczekiwania na sprzęt, skutkujące nawet odstępowaniem Wykonawców od już rozstrzygniętych postępowań, Zamawiający uważa, że w aktualnej, bardzo trudnej sytuacji rynkowej, nie jest możliwe skrócenie terminu realizacji zamówienia przez Wykonawcę, gdyż w skrajnym przypadku mogłoby to doprowadzić do braku zainteresowania postępowaniem u Wykonawców, w konsekwencji brak ofert, unieważnienie postępowania i powrót do stanu wyjściowego. Brak realizacji zamówienia w terminie do 31.05.2026 r. uznane będzie przez Instytucją odpowiedzialną za realizację inwestycji jako niewykonanie zakresu rzeczowego przedsięwzięcia i w konsekwencji za wydatek niekwalifikowany, co z kolei narazi Zamawiającego na niekorzystne skutki finansowe i organizacyjne. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme, 72263000 Software-Implementierung, 48800000 Informationssysteme und Server, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 48822000 Computerserver, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30214000 Arbeitsplätze, 30213000 Personalcomputer, 30213100 Tragbare Computer, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 30237000 Teile und Zubehör für Computer, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 72212710 Entwicklung von Datensicherungs- oder Wiederherstellungssoftware, 32420000 Netzausrüstung, 79212000 Betriebsprüfung, 72511000 Dienste in Verbindung mit Netzwerkverwaltungssoftware, 80330000 Ausbildung im Bereich Sicherheit, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 72222300 Informationstechnologiedienste, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 31214100 Schalter, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 48761000 Antivirensoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie Nr 1 - Integracja i rozbudowa systemów informatycznych, digitalizacja dokumentacji medycznej, działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa, wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych
Beschreibung: Zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik Nr 2a do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie Nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme, 72263000 Software-Implementierung, 48800000 Informationssysteme und Server, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 48822000 Computerserver, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30214000 Arbeitsplätze, 30213000 Personalcomputer, 30213100 Tragbare Computer, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 30237000 Teile und Zubehör für Computer, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 72212710 Entwicklung von Datensicherungs- oder Wiederherstellungssoftware, 32420000 Netzausrüstung, 79212000 Betriebsprüfung, 72511000 Dienste in Verbindung mit Netzwerkverwaltungssoftware, 80330000 Ausbildung im Bereich Sicherheit, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 72222300 Informationstechnologiedienste, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 31214100 Schalter
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie Nr 2 - Przedłużenie posiadanej przez zamawiającego subskrypcji oprogramowania ESET na okres kolejnych 36 miesięcy oraz zmiana licencji ESET PROTECT Enterprise ON-PREM na ESET PROTECT Enterprise przy jednoczesnej zmianie ilości chronionych stanowisk z 220 na 250
Beschreibung: Zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik Nr 2b do SWZ
Interne Kennung: Zadanie Nr 2
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48761000 Antivirensoftwarepaket
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie Nr 3 - Zakup licencji na oprogramowanie do archiwizacji poczty elektronicznej na 250 skrzynek pocztowych wraz ze wsparciem na okres 36 miesięcy
Beschreibung: Zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik Nr 2c do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie Nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie Nr 4 - Wznowienie serwisu wsparcia na oprogramowanie Segura PAM Core dla 6 użytkowników na okres 36 miesięcy
Beschreibung: Zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik Nr 2d do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie Nr 4