191291-2026 - Wettbewerb
Polen – Propangas – Sukcesywna dostawa gazu płynnego propan (LPG) na potrzeby grzewcze dla Zakładu Gospodarki Komunalnej Z.B. w Koczale w sezonie 2026/2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa gazu płynnego propan (LPG) na potrzeby grzewcze dla Zakładu Gospodarki Komunalnej Z.B. w Koczale w sezonie 2026/2027
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest Sukcesywna dostawa gazu płynnego propan (LPG) na potrzeby grzewcze dla Zakładu Gospodarki Komunalnej Z.B. w Koczale w sezonie 2026/2027. Szacunkowa ilość dostaw gazu wynosi 750 000 l.
Interne KennungZGK.26.4.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09122100 Propangas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09122000 Propan und Butan
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest Sukcesywna dostawa gazu płynnego propan (LPG) na potrzeby grzewcze dla Zakładu Gospodarki Komunalnej Z.B. w Koczale w sezonie 2026/2027. Szacunkowa ilość dostaw gazu wynosi 750 000 l. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest Zakład Gospodarki Komunalnej Z.B. w Koczale, ul. Spacerowa 3, 77-220 Koczała. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 9 do SWZ. Podane ilości są wartościami szacunkowymi/prognozowanymi, które w trakcie obowiązywania umowy mogą ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu, w zależności od aktualnych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy ilość dostaw gazu mniejszą niż wskazana w SWZ, jednakże nie mniejszą niż stanowiąca równowartość 70 % Wynagrodzenia brutto. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ oraz zgodnie z projektem umowy, stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. Szczegółowy opis zamówienia stanowią dokumenty zamówienia dostępne na stronie prowadzonego postępowania.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje prawo opcji. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący dostawy gazu płynnego propan („Opcja”) na zasadach określonych w SWZ, Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ i wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ. Skorzystanie z Opcji może nastąpić przez cały okres realizacji przedmiotu umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Poinformowanie Wykonawcy o skorzystaniu z Opcji może nastąpić do 15.06.2027 r. Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości stanowiącej równowartość 30% Wynagrodzenia brutto. Podstawą określenia wartości dostaw zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będzie cena jednostkowa zawarta w formularzu oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego dostaw stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn atmosferycznych. Dostawy będące przedmiotem Opcji zostaną zrealizowane w terminie realizacji przedmiotu umowy.