191297-2026 - Wettbewerb
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Utrzymanie terenów zielonych w mieście – obiekt I
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie terenów zielonych w mieście – obiekt I
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie terenów zielonych na terenie gminy-miasto Grudziądz na terenie obiektu nr I. 2.Przedmiot zamówienia będzie wykonany na terenie obiektu nr I obejmującego teren wzdłuż ulic Wybickiego, Paderewskiego, Karabinierów, Polna, Piłsudskiego, Legionów, Al. Nad Trynką, Ogród Botaniczny pomiędzy ul. Bema i ul. Armii Krajowej, Kosynierów Gdyńskich, Mickiewicza. 3.Przedmiot zamówienia będzie polegał w szczególności na: koszeniu trawy, dbaniu o elementy małej architektury, sadzeniu i pielęgnowaniu kwiatów, pielęgnacji drzew, krzewów, róż, bylin, traw, pnączy, roślin cebulowych, utrzymaniu czystości i porządku na obiekcie. 4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz mapy obiektów stanowią załączniki do Wzoru umowy. 5.Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty został we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
VerfahrensartSonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77314100 Anlegen von Rasen, 77341000 Baumschnitt, 77342000 Heckenschnitt
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPodstawy wykluczenia: 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawców w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust.1 ustawy Pzp. 2.Z postępowania wyklucza się Wykonawców w stosunku do których zachodzą okoliczności, wskazane w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z 31.07.2014r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie lub art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 3.Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania. Informacja o podmiotowych środkach dowodowych: 1.Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2)oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; 3)oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 - 6 ustawy Pzp. 2.W zakresie spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w Rozdziale IX ust. 1 pkt 2 ppkt d, należy przedłożyć: 1)wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy, 2)wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, 3)wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 Pzp: 1.Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga by czynności utrzymania czystości terenów objętych Przedmiotem umowy, wszelkie zabiegi pielęgnacyjne roślin (m.in. cięcia pielęgnacyjne i chirurgiczne drzew, ciecia krzewów, żywopłotów, róż) i nadzór nad pielęgnacją zieleni i koordynacją wszystkich prac wykonywanych na terenie obiektu, były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę. 2.Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu oświadczenia Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących czynności wskazane wyżej. Oświadczenie winno zawierać informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. 3.Pierwsze oświadczenie Wykonawca złoży bez oczekiwania na wezwanie Zamawiającego w terminie 14 dni kalendarzowych, licząc od dnia rozpoczęcia świadczenia usługi. Każde kolejne oświadczenie Wykonawca złoży w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania odpowiedniego wezwania od Zamawiającego. 4.Zamawiający na każdym etapie realizacji przedmiotu umowy ma prawo żądać potwierdzenia przez Wykonawcę faktu zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę poprzez złożenie oświadczenia, o którym mowa w ust. 2 wyżej. 5.Niezłożenie przez Wykonawcę oświadczenia w wymaganym terminie uznane zostanie przez Zamawiającego jako uchylanie się od obowiązku zatrudniania osób na podstawie umowy o pracę i skutkować będzie nałożeniem sankcji przewidzianych w § 9 ust. 2 pkt 2 umowy. 6.Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy w sytuacji, gdy poweźmie wątpliwość co do sposobu zatrudnienia osób wykonujących czynności kierowania pojazdami przeznaczonymi do odbierania odpadów i załadunku odpadów do pojazdów.