2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poskytování energetických služeb metodou EPC ve vybraných objektech v majetku města Bystřice pod Hostýnem
Beschreibung: Náplní veřejné zakázky je realizace energeticky úsporných opatření v objektech zadavatele metodou EPC. Jedná se o komplexní veřejnou zakázku zahrnující přípravu včetně projektové, realizaci/výstavbu navržených opatření a následné dlouhodobé sledování a vyhodnocování výsledků realizovaných energeticky úsporných opatření (po dobu dle SES, nejméně však 10 let), přičemž dodavatel, se kterým bude uzavřena smlouva, poskytne zadavateli smluvní záruky/garanci za dosažení smluvně stanovených úspor nákladů na energii a za dosažení očekávaných ekonomických přínosů projektu. Dodavatel sám navrhne konkrétní energeticky úsporná opatření a zahrne je do projektu EPC, který následně v objektu (objektech) zrealizuje. Musí současně realizovat tzv. povinná opatření specifikovaná v čl. 2.6 základního dokumentu zadávací dokumentace (dále také „ZD“). Navržená energeticky úsporná opatření zahrnou dle předpokladů zadavatele oblast vytápění, chlazení, větrání, osvětlení, spotřebu teplé i studené vody. Dodavatel nese příslušné riziko neúspěchu při dosažení úspor realizací jím navržených a realizovaných opatření. Předmětem plnění veřejné zakázky je, v souladu s výše uvedeným, minimálně tento rozsah činností: 1. návrh energeticky úsporných a příp. dalších opatření a technologií využití OZE pro objekty zadavatele (viz místo plnění veřejné zakázky), 2. zpracování příslušné prováděcí a projektové dokumentace na realizaci úsporných opatření, pokud si to dané opatření vyžaduje, nebo technické dokumentace profesní pro opatření, kde není dle stavebního zákona vyžadováno zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení nebo prováděcí dokumentace stavby (TZB – technická zařízení objektu), 3. zajištění náležitostí spojených se získáním stavebního povolení, pokud je navržené opatření bude vyžadovat, 4. dodávka a montáž všech úsporných opatření (vč. případných opatření stavebního charakteru) i technologií využití OZE „na klíč“, 5. zpracování dokumentace skutečného provedení navržených a povinných opatření, 6. vypracování provozního řádu pro nově instalovaná zařízení, Zadávací dokumentace – základní dokument – EPC Bystřice pod Hostýnem Stránka | 11 ze 43 7. zaškolení pracovníků zadavatele do obsluhy nově instalovaných zařízení, 8. financování výstavby všech opatření (zadavatel neposkytuje zálohy), s využitím dotací a vlastních zdrojů zadavatele 9. energetický management (služby zahrnující trvalé sledování a vyhodnocování dosahovaných úspor energie) po dobu garance, včetně kontroly instalovaného zařízení, 10. poskytnutí záruky za dosahování předpokládaných úspor nákladů po dobu sjednanou smluvně (po dobu garance). 11. Komunikace a spolupráce se zpracovateli žádostí o dotace na sjednaná instalovaná opatření Zadavatel nepředpokládá nájem stávajících a nových zařízení vybraným dodavatelem, ani jejich provozování. Předmětem nabídky rovněž není zajištění nákupu zemního plynu dodavatelem a následný prodej tepelné energie zadavateli.
Interne Kennung: BpH_EPC_2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zadavatel zvolil JŘSU z důvodu podle § 60 odst. 1 písm. b) ZZVZ, jelikož se jedná o veřejnou zakázku a plnění, které je zcela komplexního a celkově složitého charakteru – typickým rysem EPC projektů je totiž skutečnost, že úspor lze dosáhnout pomocí technicky odlišných řešení, někdy inovativních, resp. odlišně strukturovaného portfolia služeb, které navrhuje dodavatel. Právě s ohledem na tato odlišná technická řešení nelze předem plně specifikovat požadavky zadavatele na technické provedení, které budou dodavatelé navrhovat samostatně a návrhy technického provedení každého z dodavatelů se mohou od sebe lišit.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45232141 Heizanlage, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232141 Heizanlage, 45000000 Bauarbeiten, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy, která bude uzavřena s vybraným dodavatelem. Zadavatel si vyhrazuje právo valorizovat smluvní cenu Zadávací dokumentace – základní dokument – EPC Bystřice pod Hostýnem Stránka | 27 ze 43 sjednanou ve smlouvě uzavřené s vybraným dodavatelem na základě zadávacího řízení této veřejné zakázky, a to za podmínek a způsobem stanovenými smlouvou