See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dragør Kommune
Beschreibung: Dragør Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, entreprise - og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringAnsvarsforsikring for plejeanbragte børnMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikringKollektiv ulykkesforsikringRejseforsikringKommunal bestyrelsesansvarsforsikringPassageransvarsforsikringPatientforsikring - kommunale sundhedsordningerLystfartøjsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 255561927
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dragør Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, entreprise - og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringAnsvarsforsikring for plejeanbragte børnMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikringKollektiv ulykkesforsikringRejseforsikringKommunal bestyrelsesansvarsforsikringPassageransvarsforsikringPatientforsikring - kommunale sundhedsordningerLystfartøjsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
Beschreibung: Dragør Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
Interne Kennung: 255563053-1
Haupteinstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Jf. udbudsmateriale
Los: LOT-0002
Titel: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Beschreibung: Dragør Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung: 255563095-2
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn
Beschreibung: Dragør Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn
Interne Kennung: 255563150-3
Los: LOT-0004
Titel: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Dragør Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring
Interne Kennung: 255563328-4
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Arbejdsskadeforsikring
Beschreibung: Dragør Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring
Interne Kennung: 255563359-5
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Kollektiv ulykkesforsikring
Beschreibung: Dragør Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring
Interne Kennung: 255563500-6
Los: LOT-0007
Titel: Rejseforsikring
Beschreibung: Dragør Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Rejseforsikring
Interne Kennung: 255563536-7
Los: LOT-0008
Titel: Kommunal bestyrelsesansvarsforsikring
Beschreibung: Dragør Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kommunal bestyrelsesansvarsforsikring
Interne Kennung: 255563584-8
Los: LOT-0009
Titel: Passageransvarsforsikring
Beschreibung: Dragør Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Passageransvarsforsikring
Interne Kennung: 255563790-9
Los: LOT-0010
Titel: Patientforsikring - kommunale sundshedsordninger
Beschreibung: Dragør Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Patientforsikring - kommunale sundshedsordninger
Interne Kennung: 255566052-10
Los: LOT-0011
Titel: Lystfartøjsforsikring
Beschreibung: Dragør Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Lystfartøjsforsikring
Interne Kennung: 255566225-11