2. Verfahren
Verfahren
Titel: III. Etapa odkanalizování obce Dětmarovice (Střed)
Beschreibung: Předmětem této veřejné zakázky je stavba gravitační splaškové kanalizace, tlakové kanalizace, kanalizačních přípojek, kanalizačních odboček včetně domovních ČS, lokálních čerpacích stanic a čistírny odpadních vod s kapacitou 1500 EO. Podrobná specifikace stavby je uvedena v příloze č. 1 – Obchodní podmínky, v příloze č. 4 – Soupis stavebních prací, dodávek a služeb a v příloze č. 5 – Projektová dokumentace zadávací dokumentace.
Interne Kennung: III. Etapa odkanalizování obce Dětmarovice (Střed)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45232421 Abwasserbehandlungsanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje právo změny závazku ze smlouvy, a to v souladu s § 100 odst. 1 takto: a. Lhůty plnění platí pouze za předpokladu, že objednatel splní v termínu podle smlouvy povinnost poskytnout zhotoviteli přiměřenou součinnost pro provádění díla, a že nedojde k prodloužení lhůty pro realizaci stavebních prací v důsledku provedení takové změny závazku ze smlouvy dle § 222 odst. 4 až 7 ZZVZ, která si prodloužení lhůty objektivně vyžádá nebo k přerušení prací z důvodu jiných objektivních okolností, jako jsou např. např. mimořádně nepříznivé klimatické podmínky, které si vyžádají přerušení stavebních prací, b. Termíny sjednané v čl. IV. smlouvy o dílo se prodlužují o dobu prodlení objednatele s poskytnutím jeho součinnosti nebo o dobu vyjednanou dle bodu 5., článku IV. smlouvy o dílo, c. Podrobnosti jsou obsaženy i v bodech níže. V případě omezení postupu prací vlivem mimořádných nepříznivých klimatických podmínek (povodně, deště trvající déle než týden, mrazy nižší jak -5oC trvající déle jak týden, zemětřesení) bude jednáno o možnosti úpravy termínů plnění. Omezení postupu prací dle tohoto odstavce bude posuzováno ve vztahu k možnosti provádění díla dle předepsaných technologických postupů v souvislosti se skutečnými klimatickými podmínkami. V případě sporného posouzení vhodnosti provádění prací z důvodu mimořádně nepříznivých klimatických podmínek ze strany objednatele či jeho zástupce (TDS/TDI) je povinen zhotovitel doložit záznamy o počasí vydané Českým hydrometeorologickým úřadem a příslušné technologické postupy. Doba, na kterou se přeruší stavební práce z důvodu mimořádně nepříznivých klimatických podmínek, bude zahájena a ukončena zápisem do stavebního deníku. Oba tyto zápisy ve stavebním deníku musí být odsouhlaseny a podepsány osobami oprávněnými jednat ve věcech realizace stavby dle čl. I. odst. 1 této smlouvy a automaticky neznamenají prodloužení doby plnění. Primárním předpokladem je, že zhotovitel s běžnými klimatickými podmínkami (teplo, déšť, mráz, sníh, voda, bouřka apod.) při předpokládané době realizace 03/2025-08/2027 u stavby počítá a má je zohledněny v harmonogramu a omezení vlivem běžných klimatických podmínek nebude mít primární vliv na termín realizace díla. Případné vyjednané prodloužení termínu pro dokončení a předání díla (doba plnění) zapříčiněné mimořádnými nepříznivými klimatickými podmínkami bude upraveno dodatkem ke smlouvě. Objednatel je oprávněn, pokud to bude z objektivních důvodů nezbytné (např. běh lhůt u správního řízení změny stavby před dokončením či doprojektování určité části díla), nařídit zhotoviteli přerušení provádění díla. V případě, že provádění díla bude takto pozastaveno z důvodů na straně objednatele, má zhotovitel právo na prodloužení termínu pro dokončení a předání díla, jakož i jednotlivých termínů stanovených časovým harmonogramem postupu provedení díla, a to o dobu pozastavení provádění díla, pokud tomu nebudou bránit jiné okolnosti, zejména klimatické podmínky. Doba, na kterou se přeruší běh lhůty dle odst. 1 tohoto článku z důvodů na straně objednatele, bude zahájena a ukončena zápisem do stavebního deníku. Oba tyto zápisy ve stavebním deníku musí být odsouhlaseny a podepsány osobami oprávněnými jednat ve věcech realizace stavby dle čl. I. odst. 1 této smlouvy. Přerušení doby plnění sjednané výše uvedeným způsobem není nutno upravit dodatkem ke smlouvě, ale doporučené to je s ohledem na dotační financování. Podrobnosti jsou uvedeny v příloze č. 1 – Obchodní podmínky.