19244-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Zakup energii elektrycznej dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup energii elektrycznej dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: a. zakup energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. 2024 poz. 266 z późn. zm.) na potrzeby eksploatacji budynków oraz lokali i obiektów użytkowych, zlokalizowanych na obszarze działania ENEA Operator Sp. z o.o., ENERGA-Operator S.A., TAURON Dystrybucja S.A. a wymienionych w załączniku nr 2, dla grupy taryfowej B, C i G. UPP: taryfa B21, C11, C12A, C12B, C21, C22A, C22B, G11, G12. Wspólny Słownik Zamówień: CPV 09.30.00.00-2 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa. Zgodnie z opisem w rozdziale 5 SWZ Opis dla części 1: Zakup energii elektrycznej dla grupy taryfowej B w ilości łącznej około 2380 MWh, w okresie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r.  Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej.  Wielkość zamówienia określona powyżej jest wielkością szacunkową obliczoną na podstawie dotychczasowego zużycia energii elektrycznej oraz określa wielkości, na podstawie których wykonawcy zobowiązani są obliczyć cenę swojej oferty. Rzeczywiste zużycie energii w czasie obowiązywania umowy może być mniejsze od wartości określonej powyżej.  Szczegółowe informacje dot. poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej przedstawione są w zestawieniu zbiorczym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia).  Odpowiedzi udzielane przez Zamawiającego na pytania składane przez Wykonawców należy uwzględnić w wycenie ofertowej. Zamawiający wskazuje, iż minimalna ilość energii elektrycznej dla danej Części, która zostanie na pewno przez niego wykorzystana wynosi 75 % łącznej ilości energii elektrycznej wskazanej w ust. 1, jako zamówienie minimalne (podstawowe). Pozostały zakres ilości energii elektrycznej (25 %) stanowi opcję w rozumieniu PZP tzn. Zamawiający nie musi go zrealizować, natomiast Wykonawca jest zobowiązany do realizacji wymaganego przez Zamawiającego zakresu świadczenia w ramach opcji.  Wykonanie przedmiotu umowy w zakresie dostawy energii elektrycznej w terminie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r. Opis dla części 2: Zakup energii elektrycznej dla grupy taryfowej C w ilości łącznej około 5426 MWh, w okresie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r.  Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej.  Wielkość zamówienia określona powyżej jest wielkością szacunkową obliczoną na podstawie dotychczasowego zużycia energii elektrycznej oraz określa wielkości, na podstawie których wykonawcy zobowiązani są obliczyć cenę swojej oferty. Rzeczywiste zużycie energii w czasie obowiązywania umowy może być mniejsze od wartości określonej powyżej.  Szczegółowe informacje dot. poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej przedstawione są w zestawieniu zbiorczym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia).  Odpowiedzi udzielane przez Zamawiającego na pytania składane przez Wykonawców należy uwzględnić w wycenie ofertowej. Zamawiający wskazuje, iż minimalna ilość energii elektrycznej dla danej Części, która zostanie na pewno przez niego wykorzystana wynosi 75 % łącznej ilości energii elektrycznej wskazanej w ust. 1, jako zamówienie minimalne (podstawowe). Pozostały zakres ilości energii elektrycznej (25 %) stanowi opcję w rozumieniu PZP tzn. Zamawiający nie musi go zrealizować, natomiast Wykonawca jest zobowiązany do realizacji wymaganego przez Zamawiającego zakresu świadczenia w ramach opcji.  Wykonanie przedmiotu umowy w zakresie dostawy energii elektrycznej w terminie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r. Opis dla części 3: Zakup energii elektrycznej dla grupy taryfowej G w ilości łącznej około 857 MWh, w okresie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r.  Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej.  Wielkość zamówienia określona powyżej jest wielkością szacunkową obliczoną na podstawie dotychczasowego zużycia energii elektrycznej oraz określa wielkości, na podstawie których wykonawcy zobowiązani są obliczyć cenę swojej oferty. Rzeczywiste zużycie energii w czasie obowiązywania umowy może być mniejsze od wartości określonej powyżej.  Szczegółowe informacje dot. poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej przedstawione są w zestawieniu zbiorczym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia).  Odpowiedzi udzielane przez Zamawiającego na pytania składane przez Wykonawców należy uwzględnić w wycenie ofertowej.  Punkty PPE zamieszczone w załączniku do umowy oznaczone taryfą G to lokalizacje będące lokalami o charakterze zbiorowego zamieszkania jakim są Domy Studenckie, mieszkaniami rotacyjnymi innymi punktami o charakterze gospodarstwa domowego. Zamawiający wskazuje, iż minimalna ilość energii elektrycznej dla danej Części, która zostanie na pewno przez niego wykorzystana wynosi 75 % łącznej ilości energii elektrycznej wskazanej w ust. 1, jako zamówienie minimalne (podstawowe). Pozostały zakres ilości energii elektrycznej (25 %) stanowi opcję w rozumieniu PZP tzn. Zamawiający nie musi go zrealizować, natomiast Wykonawca jest zobowiązany do realizacji wymaganego przez Zamawiającego zakresu świadczenia w ramach opcji.  Wykonanie przedmiotu umowy w zakresie dostawy energii elektrycznej w terminie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r.
Interne KennungAZ.262.3300.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1
BeschreibungZakup energii elektrycznej dla grupy taryfowej B w ilości łącznej około 2380 MWh, w okresie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r.  Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej.  Wielkość zamówienia określona powyżej jest wielkością szacunkową obliczoną na podstawie dotychczasowego zużycia energii elektrycznej oraz określa wielkości, na podstawie których wykonawcy zobowiązani są obliczyć cenę swojej oferty. Rzeczywiste zużycie energii w czasie obowiązywania umowy może być mniejsze od wartości określonej powyżej.  Szczegółowe informacje dot. poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej przedstawione są w zestawieniu zbiorczym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia).  Odpowiedzi udzielane przez Zamawiającego na pytania składane przez Wykonawców należy uwzględnić w wycenie ofertowej. Zamawiający wskazuje, iż minimalna ilość energii elektrycznej dla danej Części, która zostanie na pewno przez niego wykorzystana wynosi 75 % łącznej ilości energii elektrycznej wskazanej w ust. 1, jako zamówienie minimalne (podstawowe). Pozostały zakres ilości energii elektrycznej (25 %) stanowi opcję w rozumieniu PZP tzn. Zamawiający nie musi go zrealizować, natomiast Wykonawca jest zobowiązany do realizacji wymaganego przez Zamawiającego zakresu świadczenia w ramach opcji.  Wykonanie przedmiotu umowy w zakresie dostawy energii elektrycznej w terminie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r.
LosLOT-0002
Titelczęść 2
BeschreibungZakup energii elektrycznej dla grupy taryfowej C w ilości łącznej około 5426 MWh, w okresie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r.  Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej.  Wielkość zamówienia określona powyżej jest wielkością szacunkową obliczoną na podstawie dotychczasowego zużycia energii elektrycznej oraz określa wielkości, na podstawie których wykonawcy zobowiązani są obliczyć cenę swojej oferty. Rzeczywiste zużycie energii w czasie obowiązywania umowy może być mniejsze od wartości określonej powyżej.  Szczegółowe informacje dot. poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej przedstawione są w zestawieniu zbiorczym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia).  Odpowiedzi udzielane przez Zamawiającego na pytania składane przez Wykonawców należy uwzględnić w wycenie ofertowej. Zamawiający wskazuje, iż minimalna ilość energii elektrycznej dla danej Części, która zostanie na pewno przez niego wykorzystana wynosi 75 % łącznej ilości energii elektrycznej wskazanej w ust. 1, jako zamówienie minimalne (podstawowe). Pozostały zakres ilości energii elektrycznej (25 %) stanowi opcję w rozumieniu PZP tzn. Zamawiający nie musi go zrealizować, natomiast Wykonawca jest zobowiązany do realizacji wymaganego przez Zamawiającego zakresu świadczenia w ramach opcji.  Wykonanie przedmiotu umowy w zakresie dostawy energii elektrycznej w terminie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r.
LosLOT-0003
Titelczęść 3
BeschreibungZakup energii elektrycznej dla grupy taryfowej G w ilości łącznej około 857 MWh, w okresie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r.  Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej.  Wielkość zamówienia określona powyżej jest wielkością szacunkową obliczoną na podstawie dotychczasowego zużycia energii elektrycznej oraz określa wielkości, na podstawie których wykonawcy zobowiązani są obliczyć cenę swojej oferty. Rzeczywiste zużycie energii w czasie obowiązywania umowy może być mniejsze od wartości określonej powyżej.  Szczegółowe informacje dot. poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej przedstawione są w zestawieniu zbiorczym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia).  Odpowiedzi udzielane przez Zamawiającego na pytania składane przez Wykonawców należy uwzględnić w wycenie ofertowej.  Punkty PPE zamieszczone w załączniku do umowy oznaczone taryfą G to lokalizacje będące lokalami o charakterze zbiorowego zamieszkania jakim są Domy Studenckie, mieszkaniami rotacyjnymi innymi punktami o charakterze gospodarstwa domowego. Zamawiający wskazuje, iż minimalna ilość energii elektrycznej dla danej Części, która zostanie na pewno przez niego wykorzystana wynosi 75 % łącznej ilości energii elektrycznej wskazanej w ust. 1, jako zamówienie minimalne (podstawowe). Pozostały zakres ilości energii elektrycznej (25 %) stanowi opcję w rozumieniu PZP tzn. Zamawiający nie musi go zrealizować, natomiast Wykonawca jest zobowiązany do realizacji wymaganego przez Zamawiającego zakresu świadczenia w ramach opcji.  Wykonanie przedmiotu umowy w zakresie dostawy energii elektrycznej w terminie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r