192683-2026 - Ergebnis
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Zakup subskrypcji na oprogramowanie do systemu zarządzania uprawnieniami uprzywilejowanymi wraz ze wsparciem producenta na okres 36 miesięcy.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup subskrypcji na oprogramowanie do systemu zarządzania uprawnieniami uprzywilejowanymi wraz ze wsparciem producenta na okres 36 miesięcy.
BeschreibungZamawiający informuje, że w treści niniejszego Ogłoszenia przedstawia jedynie podstawowe informacje o zakresie zamówienia na „Zakup subskrypcji na oprogramowanie do systemu zarządzania uprawnieniami uprzywilejowanymi wraz ze wsparciem producenta na okres 36 miesięcy”. Informacje te mają charakter wstępny, informacyjny. Opis przedmiotu zamówienia odpowiadający wymaganiom art. 400 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), zwanej dalej "ustawa Pzp", będzie stanowił element SWZ i zostanie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert zgodnie z art. 411 ust. 2 ustawy Pzp. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (OPZ) 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1.1. przedłużenie subskrypcji na oprogramowanie systemu zarządzania uprawnieniami uprzywilejowanymi producenta CyberArk Software Ltd. wraz ze wsparciem producenta oprogramowania świadczonym na warunkach opisanych w punkcie 5 Opisu Przedmiotu Zamówienia (dalej: „OPZ”), w ilości: 1.1.1. system ochrony kont uprzywilejowanych (PAS) – 700 subskrypcji ze wsparciem dla użytkowników wewnętrznych; 1.1.2. wieloskładnikowe uwierzytelnienie (MFA) – 10 subskrypcji ze wsparciem dla MFA; 1.1.3. zabezpieczenie dostępu do kluczowych aplikacji poprzez portal Single Sign-On (SSO) – 10 subskrypcji ze wsparciem dla SSO; 1.1.4. system ochrony dostępu zdalnego – 300 subskrypcji ze wsparciem dla użytkowników zewnętrznych; 1.1.5. system do zabezpieczenia sekretów statycznych aplikacji i skryptów – 5 subskrypcji ze wsparciem; 1.1.6. system do zabezpieczenia sekretów skryptów administracyjnych oraz aplikacji własnych – 5 subskrypcji ze wsparciem; 1.1.7. system ochrony stacji roboczych (EPM) – 47 000 subskrypcji ze wsparciem; Zamawiający informuje, iż posiada subskrypcje w ilościach wskazanych powyżej, aktywne do dnia 02.12.2025 r.; 1.2. dostawa dodatkowych subskrypcji na oprogramowanie systemu zarządzania uprawnieniami uprzywilejowanymi producenta CyberArk Software Ltd. wraz ze wsparciem producenta oprogramowania, świadczonym na warunkach opisanych w punkcie 5 OPZ, w ilości: 1.2.1. system ochrony kont uprzywilejowanych (PAS) - 100 subskrypcji ze wsparciem dla użytkowników wewnętrznych; 1.2.2. wieloskładnikowe uwierzytelnienie (MFA) - 30 subskrypcji ze wsparciem dla MFA; 1.2.3. zabezpieczenie dostępu do kluczowych aplikacji poprzez portal Single Sign-On (SSO) - 30 subskrypcji ze wsparciem dla SSO; (dalej łącznie: „System”), lub dostawa i wdrożenie rozwiązania równoważnego, tj. oprogramowania i infrastruktury w ilości niezbędnej do zastąpienia wszystkich funkcjonalności subskrypcji, o których mowa w punktach 1.1 i 1.2, z zastrzeżeniem punktów 3 i 4 OPZ oraz wsparcia producenta oprogramowania świadczonym na warunkach opisanych w punktach 5 i 6 OPZ, na okres 36 miesięcy (dalej „System równoważny”). Szczegółową informację o nazwach produktów wykorzystywanego przez Zamawiającego rozwiązania otrzymają Wykonawcy, którzy zostaną zaproszeni do złożenia oferty. 1.3. Nazwa posiadanych przez Zamawiającego subskrypcji podlega przepisom ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2024 r., poz. 632) w związku z nadaniem tym danym klauzuli zastrzeżone przez osobę, o której mowa w art. 6 tejże ustawy. 2. Termin realizacji i warunki odbioru przedmiotu zamówienia na System/System równoważny. 2.1. Subskrypcje na System/ System równoważny będą obowiązywały przez okres 36 miesięcy od daty ich aktywacji wskazanej w podpisanym bez zastrzeżeń przez Wykonawcę i Zamawiającego protokole odbioru/protokole wdrożenia. 2.2. Terminy realizacji i warunki odbioru przedmiotu zamówienia na System: 2.2.1. Wykonawca w terminie do 3 Dni roboczych (za „Dni robocze” uznaje się dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w Godzinach roboczych, za „Godziny robocze” uznaje się godziny pomiędzy 8:00-16:00 w Dni robocze) od zawarcia Umowy dostarczy subskrypcje wraz z kluczami licencyjnymi do subskrypcji; 2.2.2. Wykonawca dostarczy wraz z kluczami licencyjnymi instrukcję aktywacji subskrypcji w języku polskim; 2.2.3. aktywacja subskrypcji nastąpi do 5 Dni roboczych od dnia zawarcia Umowy. 2.2.4. dostawa i aktywacja subskrypcji zostaną potwierdzone podpisaniem bez zastrzeżeń przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołu odbioru. 2.3. Terminy realizacji i warunki odbioru przedmiotu zamówienia w przypadku oferowania Systemu równoważnego: 2.3.1. Wykonawca dokona wdrożenia Systemu równoważnego, w tym konfiguracji, parametryzacji lub modyfikacji infrastruktury i oprogramowania Zamawiającego a także dostarczy urządzenia i oprogramowanie, licencje niezbędne do integracji oraz dokona aktywacji 36 miesięcznych subskrypcji w celu osiągnięcia pełnej funkcjonalności Systemu równoważnego w terminie 40 Dni roboczych od zawarcia Umowy. 2.3.2. wdrożenie Systemu równoważnego, w tym aktywacja subskrypcji oraz odbiór dokumentacji powykonawczej, o której mowa w pkt 3.2.4.9. zostanie potwierdzone podpisanym bez zastrzeżeń przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołem wdrożenia; 2.3.3. Wykonawca w terminie 40 Dni roboczych od zawarcia Umowy przeprowadzi instruktaże przystanowiskowe, o których mowa w pkt 3.2.9. Przeprowadzenie instruktaży zostanie potwierdzone podpisanym bez zastrzeżeń przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołem wdrożenia. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków dalszy ciąg informacji dotyczących OPZ w punkcie 2.1.2 Ogłoszenia.
Vorherige Bekanntmachung482733-2025
Interne Kennung993200.271.135.2025-DZP
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie Wykonawcy, którzy mają siedzibę albo miejsce zamieszkania w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państwie, z którym Unia Europejska lub Rzeczypospolita Polska zawarła umowę międzynarodową dotyczącą zamówień w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa. 2. Wykonanie zamówienia wiąże się z przetwarzaniem informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone". Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia ochrony informacji niejawnych uzyskanych w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia oraz po jego zakończeniu, w sposób określony w przepisach o ochronie informacji niejawnych. 3. Udział Wykonawców w postępowaniu będzie wymagał zapoznania się z informacjami o klauzuli „zastrzeżone”. Realizacja zamówienia będzie wymagała zapoznania się z informacjami o klauzuli „zastrzeżone”. W związku z powyższym Zamawiający będzie weryfikował zdolność Wykonawcy do ochrony informacji niejawnych o klauzuli tajności minimum „zastrzeżone", zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2023 r. poz. 756 z późn. zm.). 4. Zamawiający na etapie wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu będzie wymagał wykazania ww. zdolności od Wykonawcy, w tym każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oraz podmiotów trzecich będących podwykonawcami Wykonawcy oraz wykazania, iż podmioty te posiadają: 1) zdolność do ochrony informacji niejawnych i ich przetwarzania o klauzuli tajności minimum „zastrzeżone”, zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 756 z późn. zm.); 2) akredytowane co najmniej jedno (1) stanowisko komputerowe przeznaczone do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone”; 3) Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych (OIN); 4) pracowników z upoważnieniami uprawniającymi do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli "zastrzeżone" lub poświadczeniami bezpieczeństwa oraz z aktualnymi zaświadczeniami o odbytym szkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, powoływać się na zdolności podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby. Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, ma potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określać, w szczególności: - zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; - sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; - czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach, którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą. Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. 5. Na drugim etapie postępowania Zamawiający będzie wymagał złożenia wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy o zobowiązaniu wszystkich podwykonawców do ochrony informacji niejawnych, które pozyskają w trakcie Postępowania lub w trakcie realizacji zamówienia. 6. Strona internetowa prowadzonego postępowania: https://zus.ezamawiajacy.pl/. Strona internetowa, na której udostępniane będą zmiany, wyjaśnienia treści niniejszego Ogłoszenia o zamówienia i Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz wymiana informacji, przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, innych dokumentów zamówienia bezpośrednio związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez Platformę zakupową, umożliwiającą obsługę procesu udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej: https://zus.ezamawiajacy.pl/. 7. Postępowanie oznaczone jest znakiem 993200.271.135.2025-DZP i Wykonawcy winni we wszelkich kontaktach z Zamawiającym powoływać się na wyżej podane oznaczenie. 8. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie zakupowej, ani logowania do Platformy zakupowej. 9. Podane przez Wykonawcę w ofercie szczegółowe dane dotyczące oferowanego produktu (np. part number) mają posiadać klauzulę "zastrzeżone" w rozumieniu ustawy o ochronie informacji niejawnych, pod rygorem odrzucenia oferty. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków ciąg dalszy informacji zawiera pkt 2.1.4. Ogłoszenia
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72611000 Technische Computerunterstützung, 72263000 Software-Implementierung, 72266000 Software-Beratung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup subskrypcji na oprogramowanie do systemu zarządzania uprawnieniami uprzywilejowanymi wraz ze wsparciem producenta na okres 36 miesięcy
BeschreibungKontynuacja informacji z w pkt 2.1.2. Ogłoszenia. 4. Wymagana funkcjonalność rozwiązania równoważnego. Szczegółowe informacje dotyczące rozwiązania równoważnego zawarto w pkt 4.1 - 4.11.16. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków w Ogłoszeniu, uniemożliwiającą zamieszczenie pełnej treści OPZ szczegółowe postanowienia zawarte w pkt 4.1. - 4.11.16. zawarto w Załączniku nr 13 do Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 5. Warunki świadczenia wsparcia producenta oprogramowania systemu zarządzania uprawnieniami uprzywilejowanymi lub producenta rozwiązania równoważnego. 5.1 Wsparcie producenta oprogramowania powinno umożliwiać stały dostęp (online, 24/7/365/366) do portalu dla klientów oraz zgłaszanie problemów związanych z oprogramowaniem. Oczekiwane poziomy wsparcia, co najmniej: 5.1.1 poziom 1 - weryfikacja problemu. Obsługa zgłoszeń wymagających relatywnie niskiego, ale szerokiego poziomu wiedzy o produkcie; 5.1.2 poziom 2 - określanie problemu i przygotowanie tymczasowego rozwiązania. Wymaga szerokiej i głębokiej wiedzy o produkcie. Jest w pełni odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów, opracowywanie metod ich unikania oraz przygotowywanie obejść; 5.1.3 poziom 3 - dostarczanie opisów usterek produktu i planów ich rozwiązania dla wsparcia poziomu 1 i poziomu 2. Wymaga technicznej wiedzy inżynierskiej. 5.2 Wykonawca zapewni czas pracy Centrum zgłoszeniowego producenta oprogramowania, co najmniej: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00. 5.3 Oczekiwane czasy odpowiedzi producenta oprogramowania na zgłoszenie problemu, co najwyżej: 5.3.1 zdarzenie krytyczne (nie jest możliwa praca produkcyjna, obejście nie jest dostępne) – 2 godziny; 5.3.2 zdarzenie poważne (możliwa jest praca produkcyjna ale nie działają główne funkcje, obejście nie jest dostępne) – 4 godziny; 5.3.3 zdarzenie średnie (nie działają niektóre funkcje ale nie ma to poważnego wpływu na pracę produkcyjną, zdarzenia krytyczne i poważne z dostępnym obejściem) – 6 Godzin roboczych; 5.3.4 zdarzenie pomniejsze (pozostałe nie mieszczące się w wyższych kategoriach) – 12 Godzin roboczych. O poziomie zgłoszenia problemu decyduje Zamawiający; 5.4 Wykonawca zapewni dostęp do portalu dla klientów producenta oprogramowania umożliwiający dostęp do bazy wiedzy, dokumentacji technicznej, przewodników oraz artykułów dotyczących najlepszych praktyk. Dostęp musi zapewnić również możliwość zgłaszania incydentów, zarządzanie zgłoszeniami serwisowymi i śledzenia ich statusu. 5.5 Wykonawca zapewni dostęp do portalu dla klientów producenta oprogramowania umożliwiający dostęp do zasobów technicznych, oraz samodzielne pobranie nowych wersji, poprawek oprogramowania oraz śledzenie aktualizacji produktów. 5.6 Wykonawca zapewni poprzez portal producenta oprogramowania szkolenia i warsztaty dla użytkowników i administratorów systemów , które pomagają w lepszym zrozumieniu i efektywnym wykorzystaniu produktów. W zakresie podstawowej wiedzy o produktach zapewni te szkolenia w ramach świadczonego wsparcia. 5.7 Wykonawca zapewni wsparcie telefoniczne i mailowe producenta oprogramowania, w ramach którego specjaliści ds. wsparcia technicznego są dostępni do pomocy w rozwiązywaniu problemów technicznych związanych z oprogramowaniem. Administratorzy oprogramowania muszą mieć możliwość kontaktowania się z zespołem wsparcia w przypadku pilnych problemów lub pytań dotyczących oprogramowania. 5.8 Wykonawca zapewni Zamawiającemu dostęp do wszelkich aktualizacji i poprawek do posiadanych przez Zamawiającego subskrypcji, które poprawiają m.in. bezpieczeństwo, wydajność i dodają nowe funkcje niezwłocznie po ich udostępnieniu przez Producenta oprogramowania. 6. Warunki świadczenia serwisu gwarancyjnego i wsparcia technicznego dla rozwiązania równoważnego. 6.1. Okres gwarancji producenta na całość zaoferowanego rozwiązania równoważnego wynosi 36 miesięcy liczony od daty aktywacji wskazanej w podpisanym bez zastrzeżeń przez Zamawiającego i Wykonawcę protokole wdrożenia, o którym mowa w pkt 2.3.3. 6.2. Wykonawca udostępni Zamawiającemu pojedynczy punkt przyjmowania zgłoszeń dla wszystkich elementów dostarczonych w ramach zaoferowanego rozwiązania. 6.3. Wykonawca ma obowiązek zapewnić możliwość zgłaszania usterek w trybie 24/7, przez dedykowany kanał elektroniczny zintegrowany z systemem obsługi zgłoszeń Zamawiającego lub inny kanał (mail lub strona www) w przypadku awarii systemu obsługi zgłoszeń Zamawiającego. 6.4. Czas reakcji na zgłoszenie (rozumiany jako podjęcie działań diagnostycznych i kontakt ze zgłaszającym) nie może przekroczyć 4 godzin od zgłoszenia usterki. 6.5. Usunięcie usterki sprzętu (naprawa lub wymiana wadliwego komponentu lub urządzenia) musi zostać wykonane maksymalnie w następnym Dniu roboczym od momentu zgłoszenia. 6.6. Serwis gwarancyjny sprzętu realizowany będzie każdorazowo w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na terenie miasta st. Warszawy. 6.7. Serwis gwarancyjny świadczony będzie w języku polskim. 6.8. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia dysku twardego, będzie on wymieniony przez Wykonawcę na nowy i wolny od wad oraz nie gorszy od wymienianego. 6.9. Diagnostyka i ewentualna naprawa, dysków twardych oraz pamięci, które mogą przechowywać dane Zamawiającego (pamięci flash, dyski SSD, moduły pamięci cache), będą realizowane w miejscu ich użytkowania, bez diagnostyki poza miejscem użytkowania. 6.10. Uszkodzone nośniki (dyski twarde, dyski ssd, pamięci flash, inne nośniki przechowujące dane) pozostaną u Zamawiającego. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków ciąg dalszy informacji dotyczących OPZ w pkt 5.1.2. Ogłoszenia.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji.