2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY PYRZYCE I ICH ZAGOSPODAROWANIE
Beschreibung: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pyrzyce i ich zagospodarowanie. Do zakresu tego zamówienia wchodzi: odbiór i zagospodarowanie tj. odzysk lub unieszkodliwienie wskazanych w opisie zamówienia odpadów z nieruchomości położonych na terenie Gminy Pyrzyce, na których zamieszkują mieszkańcy w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 poz. 399 z późn. zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami (WPGO) zatwierdzonego Uchwałą Sejmiku Zachodniopomorskiego nr XX/240/20 z dnia 22 października 2020 roku w sprawie uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2020-2026 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2027-2032, oraz zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Pyrzyce zatwierdzonego Uchwałą Rady Miejskiej w Pyrzycach nr XXIII/169/20 z dnia 28 maja 2020 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Pyrzyce ( Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2020 r. poz. 3016 z późn. zm). Pełen opis w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 31831-2025
Interne Kennung: GKŚiR.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pyrzyce i ich zagospodarowanie.
Beschreibung: Do zakresu tego zamówienia wchodzi: odbiór i zagospodarowanie tj. odzysk lub unieszkodliwienie wskazanych w opisie zamówienia odpadów z nieruchomości położonych na terenie Gminy Pyrzyce, na których zamieszkują mieszkańcy w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 poz. 399 z późn. zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami (WPGO) zatwierdzonego Uchwałą Sejmiku Zachodniopomorskiego nr XX/240/20 z dnia 22 października 2020 roku w sprawie uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2020-2026 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2027-2032, oraz zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Pyrzyce zatwierdzonego Uchwałą Rady Miejskiej w Pyrzycach nr XXIII/169/20 z dnia 28 maja 2020 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Pyrzyce ( Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2020 r. poz. 3016 z późn. zm). 2. Usługa odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pyrzyce i ich zagospodarowanie obejmuje następujące rodzaje odpadów: 1) odpady komunalne niesegregowane (zmieszane), 2) odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji oraz odpady zielone zebrane w sposób selektywny, 3) papier, tektura, czasopisma itd., w tym opakowania, 4) tworzywa sztuczne, 5) metal, 6) szkło, 7) opakowania wielomateriałowe, typu tetra pak, 8) odpady wielkogabarytowe, 9) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, 10) zużyte baterie i akumulatory, 11) zużyte świetlówki i inne odpady zawierające rtęć (np. termometry), l2) przeterminowane leki, 13) chemikalia powstałe tylko w gospodarstwie domowym (resztki farb, lakierów, klejów, rozpuszczalników, środki ochrony roślin i opakowania po nich, przepracowane oleje etc.), 14) zużyte opony z samochodów osobowych, 15) odpady budowlane i rozbiórkowe w tym papa powstałe w gospodarstwie domowym, 16) popioły, 3. Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych zgodnie z wytycznymi przyjętymi w przepisach prawa i Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dotyczącego Województwa Zachodniopomorskiego ( WPGO). 4. Powierzchnia Gminy Pyrzyce wynosi 205 km². 1) Przewidywana ilość wytworzonych odpadów komunalnych, którą należy odebrać i zagospodarować w okresie trwania umowy wynosi ok. 4 869,0000 Mg (+/- 10%) w tym: a) zmieszane odpady komunalne – ok. 2698,0000 Mg (+/- 10%), b) odpady zbierane selektywnie – ok. 1540,0000 Mg (+/- 10%), c) odpady dostarczone do PSZOK – ok. 506,0000 Mg (+/- 10%). d) odpady wielkogabarytowe – ok. 125,0000 Mg (+/- 10%). 2) Liczba mieszkańców według złożonych deklaracji wynosi 14.680 osób na dzień 18.12.2024 r. 3) Przewidywana liczba obsługiwanych nieruchomości- 2.970 z czego: a) teren miejski: - zabudowa jednorodzinna- ok.1.100 - zabudowa wielorodzinna- ok. 140 b) teren wiejski: - zabudowa jednorodzinna- ok. 1.700 - zabudowa wielorodzinna- ok. 30 4) Spółdzielnie mieszkaniowe: Pyrzycka Spółdzielnia Mieszkaniowa SM" Słoneczna" w Pyrzycach SM "Świt" w Żabowie SM " Nasz Dom” w Krzemlinie 5) Zarządcy (w Pyrzycach): MENTOR, Nieruchomości- Zarządzanie POSESJA S.C. GESTOR Zarządca Nieruchomościami „WSPÓLNOTA” Doradztwo i Zarządzanie PPK Sp. z o.o. Pełen opis w SWZ