193039-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie Gminie Szerzyny kredytu długoterminowego w 2025 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie Gminie Szerzyny kredytu długoterminowego w 2025 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości do kwoty 3.932.076,01 zł (słownie: trzy miliony dziewięćset trzydzieści dwa tysiące siedemdziesiąt sześć złotych, 01/100 gr.) na pokrycie planowanego deficytu budżetowego. Wykorzystanie kredytu nastąpi po zawarciu umowy kredytowej, najpóźniej do 31 grudnia 2025 r. Kredyt postawiony będzie do dyspozycji w kilku transzach w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego. Maksymalna kwota udzielonego kredytu to 3.932.076,01 zł. Przekazanie kredytu do dyspozycji Zamawiającego nastąpi w formie przelewu środków na wskazany rachunek bankowy na podstawie pisemnej dyspozycji. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania kredytu w całości, w takim wypadku koszt kredytu (marża, odsetki) liczony będzie od faktycznego zadłużenia, a nie od wnioskowanej maksymalnej kwoty kredytu. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel in blanco wystawiony przez Zamawiającego z kontrasygnatą Skarbnika. Spłata kredytu nastąpi w latach 2026 – 2039 w miesięcznych ratach. Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedterminowej spłaty całości lub części kredytu. W takim przypadku zmiana harmonogramu spłat kredytu nastąpi w porozumieniu z bankiem. Odsetki naliczane będą od rzeczywistego zadłużenia, w okresach miesięcznych, w wysokości aktualnie obowiązujących stóp procentowych (Wibor 1M) i płatne na koniec miesiąca kalendarzowego (najpóźniej w ostatnim dniu roboczym danego miesiąca). W przypadku wcześniejszej spłaty całego zadłużenia odsetki naliczone zostaną do dnia faktycznej spłaty. Gmina nie posiada zaległości wobec ZUS, urzędu skarbowego, nie ciążą zajęcia egzekucyjne i nie toczą się postępowania, nie posiada innych zobowiązań jak te wymienione w sprawozdaniu Rb-Z, nie posiada zaległych zobowiązań wobec banków, nie było programu naprawczego. Gmina nie planuje i nie udzielała poręczeń i gwarancji. Dla wyliczenia kosztów kredytu proszę przyjąć następujące dane: 1) Oprocentowanie kredytu: stawka Wibor 1M na dzień 31 marca 2025 r. + marża banku, 2) Kwota udzielonego kredytu: 3.932.076,01,00 zł (trzy miliony dziewięćset trzydzieści dwa tysiące siedemdziesiąt sześć złotych, 01/100 gr). 3) Postawienie kredytu do dyspozycji: 3.932.076,01 zł w jednej transzy w dniu 15 lipca 2025 r. 4) Odsetki liczone na koniec miesiąca począwszy od lipca 2025 r. 5) Spłata rat kredytu wg. załączonego harmonogramu.
Interne Kennung: FER.271.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001