2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych oraz usługa obejmująca utworzenie i prowadzenie dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK)
Beschreibung: 1.1. Krótki opis przedmiotu zamówienia: 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski oraz utworzenie i prowadzenie dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). 2) Przedmiot zamówienia obejmuje następujące kategorie odpadów komunalnych: a) odpady niesegregowane (zmieszane) (kod: 20 03 01), b) odpady komunalne zbierane selektywnie zawierające frakcję: szkło (kod: 15 01 07), papier (kod: 15 01 01, 20 01 01), metale (kod: 15 01 04, 17 04 05), tworzywa sztuczne (kod: 15 01 02, 15 01 06, 20 01 39), opakowania wielomateriałowe (kod: 15 01 05, 15 01 06), c) bioodpady (kod: 20 02 01), d) odpady wielkogabarytowe (kod: 20 03 07), e) odzież, tekstylia (kod: 20 01 10, 20 01 11) f) przeterminowane leki (kod: 20 01 32), g) chemikalia (kod: 15 01 10*, 20 01 13*, 20 01 19*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 30, 20 01 80), h) zużyte baterie i akumulatory (kod: 20 01 34), i) lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (kod: 20 01 21*), j) urządzenia zawierające freony (kod: 20 01 23*), k) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kod: 20 01 35*, 20 01 36), l) odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne (kod: 17 01 01, 17 01 02, 17 01 07, ex 17 01 07, 17 02 01, 17 06 04, 17 09 04), m) zużyte opony (kod: 16 01 03), n) inne niewymienione frakcje odpadów zbierane w sposób selektywny (popiół) (kod: 20 01 99), o) niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki (kod: ex 20 01 99). 3) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania i transportu: a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, b) odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny „u źródła” z podziałem na: tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale (z zastrzeżeniem, że odpady te zbierane będą łącznie w jednym rodzaju worka lub pojemnika), papier, szkło, bioodpady stanowiące odpady komunalne, c) odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny w jednostkach wymienionych w załączniku nr 2 i nr 3 do Opisu przedmiotu zamówienia (OPZ) z podziałem na: przeterminowane leki, zużyte baterie i akumulatory. 4) Wykonawca jest zobowiązany do utworzenia i prowadzenia dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Łączny czas otwarcia obu PSZOK-ów nie może być krótszy niż 80 godzin tygodniowo. Dni i godziny otwarcia ustala wykonawca, przy założeniu, że: - każdy z obu punktów musi być czynny co najmniej 5 dni w tygodniu, - jeden z punktów musi być czynny przynajmniej jeden dzień w tygodniu do godz. 18:00, - jeden z punktów musi być czynny w piątki co najmniej od godz. 9.00 do godz. 16.00, - jeden z punktów musi być czynny w soboty co najmniej od godz. 8.00 do godz. 12.00. UWAGA: ilość godzin otwarcia PSZOK jest jednym z kryteriów oceny ofert w niniejszym postępowaniu. 5) Wykonawca w ramach zamówienia może być zobowiązany do zorganizowania i przeprowadzenia zbiórki odpadów wielkogabarytowych. W przypadku konieczności przeprowadzenia zbiórki odpadów wielkogabarytowych Zamawiający w terminie minimum 30 dni przed planowanym terminem zbiórki powiadomi Wykonawcę. 6) Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 11. 1.2. Inne wymagania i uwagi: 1) Wykonawca w okresie realizacji przedmiotu zamówienia będzie ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 2.000.000,00 zł (słownie: dwa miliony złotych), 2) Wykonawca w okresie realizacji przedmiotu zamówienia będzie ubezpieczony od odpowiedzialności za szkody w środowisku na kwotę nie mniejszą niż 2.000.000,00 zł (słownie: dwa miliony złotych). 3) Zamawiający wymaga, aby na umowę o pracę zatrudnione były osoby wykonujące następujące czynności: a) nadzór wykonania umowy, b) kierowanie pojazdami wykorzystywanymi do realizacji przedmiotu umowy, c) odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, d) obsługa Punktów Selektywnego Zabierania Odpadów Komunalnych. 4) Zamawiający przewiduje udzielenie, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, łącznie do 90.000 Mg odpadów komunalnych, zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp. 5) Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę: a) czynności odbierania i transportu niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, odpadów komunalnych selektywnie zbieranych, w tym bioodpadów stanowiących odpady komunalne, b) prowadzenia dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), 6) Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych. 7) Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji. 8) Zgodnie z wewnętrznymi regulacjami, w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim stosuje się procedury umożliwiające bezpieczne i poufne zgłaszanie nieprawidłowości. Szczegółowe informacje są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim w zakładce Sygnaliści https://bip.umostrow.pl/artykul/334/2386/sygnalisci
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: WRM.RZP.271.6.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen