193762-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – ZG.270.2.2025 Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Zawadzkie w roku 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZG.270.2.2025 Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Zawadzkie w roku 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, edukacji leśnej, zagospodarowania turystycznego oraz obsługę Punktu Alarmowo-Dyspozycyjnego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Zawadzkie w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumarycznie ilości wynikające z załącznika nr 2 do SWZ. Miejscem realizacji zamówienia będzie obszar Nadleśnictwa Zawadzkie. Przedmiot zamówienia został podzielony na części (pakiety). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Vorherige Bekanntmachung833857-2025
Interne KennungZG.270.2.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
LosLOT-0008
TitelPakiet V (05.L.08/09/11 )–Prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu w leśnictwach : Rytwiny, Dębie, Jaźwin
BeschreibungSzczegółowy opis ujęto w SWZ przedmiotowego postępowania. Przedmiotem zamówienia są poniższe usługi z zakresu gospodarki leśnej: CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną 15897 m3, WPOD-BN Wycinanie podszytów i podrostów z pozostawieniem na powierzchni, bez znoszenia i układania w stosy (teren równy lub falisty) HA 5,83 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 4,21 WYK-TAL40 Zdarcie pokrywy na talerzach 40 cm x 40 cm TSZT 5,00 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 111,25 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 168,16 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 18,36 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 19,54 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 206,06 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 35,00 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 8,00 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 3,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 8,59 CP-W Czyszczenia późne HA 51,44 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 25,84 GRODZ-SRN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką rozbiórkową HM 3,00 GRODZ-SZY Grodzenie upraw metodą szymiszowską HM 50,05 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 95,09 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 306,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 30,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 30,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 145,00 SZUK-OWAD Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 15,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 1 053,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 197,50 GODZ RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 25,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 12,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 144,00 ŻEL-2 Żelowanie 2-latek TSZT 183,92 ŻEL-IL Żelowanie sadzonek pozostałych TSZT 2,60 PPOŻ-PORZ Porządkowanie terenów na pasach ppoż. HA 1,00 ODN-PASC Odchwaszczanie, odnawianie pasów przeciwpożarowych KMTR 1,80 GOPP RH8 Prace wykonywane ręcznie H 187,50 GOPP PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 1,00 GOPP RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 71,00 GOPP NOC Prace godzinowe w porze nocnej H 1,00 GOPP MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 6,00
Interne KennungPakiet V (05.L.08/09/11)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).