194357-2026 - Wettbewerb
Polen – Eichdienstleistungen – Usługi w zakresie przeglądów technicznych, kalibracji, wsparcia programowego, wzorcowania, legalizacji oraz napraw: tachimetrów, alkomatów bezustnikowych, testerów narkotykowych oraz wag precyzyjnych eksploatowanych w jednostkach Komendy Stołecznej Policji.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługi w zakresie przeglądów technicznych, kalibracji, wsparcia programowego, wzorcowania, legalizacji oraz napraw: tachimetrów, alkomatów bezustnikowych, testerów narkotykowych oraz wag precyzyjnych eksploatowanych w jednostkach Komendy Stołecznej Policji.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie przeglądów technicznych, kalibracji, wsparcia programowego, wzorcowania, legalizacji oraz napraw: tachimetrów, alkomatów bezustnikowych, testerów narkotykowych oraz wag precyzyjnych eksploatowanych w jednostkach Komendy Stołecznej Policji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ (odpowiedni do zadania) oraz Rozdział XIX SWZ. 3. Zamawiający nie żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 4. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcy. 5. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. 6. Zamawiający (w każdym zadaniu) zgodnie z art. 139 ustawy, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 7. Rodzaj i zakres zmian umowy wskazane zostały w Rozdz. XIX SWZ. 8. Termin związania ofertą do dnia 19.07.2026 r. 9. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 23 kwietnia 2016 r. Zmawiający informuje, że: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant Stołeczny Policji; 2) nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych sprawuje inspektor ochrony danych osobowych: adres: ul. Nowolipie 2, 00-150 Warszawa; adres email: iod@ksp.policja.gov.pl 10. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną przyznane. 11. Zamawiający nie wymaga wykazania przez Wykonawcę spełnienia warunków udziału w postępowaniu określonych wart. 112 ust. 2 ustawy. 12. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy: 1) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności związanych z realizacją zamówienia w zakresie przeglądów technicznych, kalibracji, wzorcowania, wsparcia programowego oraz napraw urządzeń; 2) w trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności wskazane w pkt 1). W celu weryfikacji spełniania tych wymagań Zamawiający uprawniony jest w szczególności do żądania: a) oświadczenia zatrudnionego pracownika, b) oświadczenia wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, c) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika, d) innych dokumentów − zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika; 3) Wykonawca na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie przedłoży Zamawiającemu wskazane w pkt 2 dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności wymienione w pkt 1). Sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań Zamawiający określa w Rozdz. XIX SWZ. 4) w przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
Interne KennungWZP-667/26/27/Z
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy, oraz aktów wykonawczych do niej, o wartości zamówienia równej progowi unijnemu lub większej. 2. O udzielenie przedmiotowego zamówienia – w każdym zadaniu - mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy oraz art. 109 ust. 1 pkt 1,4,7,8,10 ustawy oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) ze zm., dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacje na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L111 z 8.4.2022 str. 1) oraz zmienionym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50433000 Eichdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50430000 Reparatur und Wartung von Präzisionsgeräten, 50410000 Reparatur und Wartung von Mess-, Prüf- und Kontrollgeräten
5. Los
LosLOT-0001
TitelPrzeglądy techniczne, kalibracja, wsparcie techniczne oraz naprawa tachimetrów typu LEICA TS 10 - zadanie nr 1.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ (odpowiedni do zadania) oraz Rozdział XIX SWZ.
Interne KennungZadanie nr 1.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji i wznowień.
LosLOT-0002
TitelPrzegląd techniczny, kalibracja oraz naprawa alkomatów bezustnikowych typu ARMAS C-20 - zadanie nr 2.
Interne KennungZadanie nr 2
LosLOT-0003
TitelPrzegląd techniczny, kalibracja oraz naprawa testerów narkotykowych typu ARMAS UTC - zadanie nr 3.
Interne KennungZadanie nr 3
LosLOT-0004
TitelPrzegląd techniczny, wzorcowanie, legalizacja oraz naprawa wag precyzyjnych typu RADWAG WPS/C2, WTC i WLC - zadanie nr 4.
Interne KennungZadanie nr 4