194832-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Leder- und Textilerzeugnisse, Plastik- und Gummistoffe – Offentligt udbud på indkøb af grønne poser til madaffald dagrenovation for Ressourcer & Genbrug– Vejle Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOffentligt udbud på indkøb af grønne poser til madaffald dagrenovation for Ressourcer & Genbrug– Vejle Kommune
BeschreibungUdbuddet omfatter leveringer af grønne poser i årlige hovedleverancer af 15 liters poser og 30 liters poser., samt løbende leveringer af 15- og 30 liters poser. Beskrivelsen af de ønskede poser i omfang og kvalitet er beskrevet under ”kravspecifikation”. Kontrakts periode samt eventuelle optioner fremgår af udbudsmaterialets afsnit ”kontrakt”. Udbuddet er opdelt i to faser: levering til det første år af kontraktperioden og levering til den resterende tid af kontraktperiode. Baggrund for krav til levering: Ordregiveren har et særligt behov for, at den første levering sker hurtigst muligt og senest til den 01.09.2025. Det er derfor afgørende, at Tilbudsgiver kan garantere levering til den angivne tidsfrist for første levering for at kunne afgive tilbud, da det er en væsentlig faktor for Ordregiverens mulighed for at opfylde sine mål. Ordregiver ønsker derfor en separat pris på initialordren (den første leverance), da denne skal leveres senest til den 01.09.2025. For den resterende kontraktperiode vil levering ske i henhold til en fastlagt tidsplan, og levering forventes til den 01.09 hvert år. Grundlaget herfor er, at Ordregiveren påtænker at planlægge leverancerne på forhånd efter første levering.
Interne KennungOffentligt udbud på indkøb af grønne poser til madaffald dagrenovation for Ressourcer & Genbrug– Vejle Kommune
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 19000000 Leder- und Textilerzeugnisse, Plastik- und Gummistoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 19520000 Kunststoffprodukte
5. Los
LosLOT-0000