2. Verfahren
Verfahren
Titel: 6/2026 Dostawa produktów naftowych na lata 2026 - 2028.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów naftowych na lata 2026 – 2028, wykonana zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego „Wymaganiami jakościowymi” zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ, na warunkach określonych w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do SWZ oraz zgodnie z zestawieniem określonym w Rozdziale III ust. 1 SWZ. 2. Dostawa przedmiotu zamówienia w roku 2027 i 2028 będzie wykonywana pod warunkiem, że Zamawiający odpowiednio do 22 grudnia 2026 r. i 22 grudnia 2027 r. otrzyma potwierdzenie od Instytucji Eksperckiej, że w roku budżetowym 2027 i 2028 otrzyma środki finansowe z przeznaczeniem na wykonanie części lub całej dostawy realizowanej kolejno w roku 2027 i 2028 oraz, że Zamawiający po otrzymaniu potwierdzenia dysponowania środkami finansowymi, o których mowa wyżej, niezwłocznie pisemnie lub e – mailem lub faxem zawiadomi Wykonawcę o konieczności realizacji części lub całej dostawy przewidzianej do realizacji kolejno w roku 2027 i 2028. 3. Prawo opcji – dotyczy wszystkich zadań. 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” (art. 441 ust. 1 uPzp) polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale III ust. 1 SWZ w kolumnie nr 4 nazwanej „ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 5 nazwanej „ilość w opcji”. 2) O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” wraz z podaniem ilości zamówionego przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy Zamawiający poinformuje Wykonawcę (pisemnie lub e – mailem lub faxem) w terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do umowy. 3) Decyzję w tej sprawie Zmawiający przekaże Wykonawcy pisemnie lub e – mailem lub faxem. 4. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm. Zamawiający wskazuje zatem, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym normom. W przypadku oferowania dostawy przedmiotu zamówienia, który nie jest zgodny z normami, do których „Opis przedmiotu zamówienia” się odnosi Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale IX ust. 3 pkt 7), że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ (art. 101 ust. 4-5 uPzp). (dotyczy Wykonawcy powołującego się na rozwiązania, o których mowa w ust. 2 Rozdziału SWZ). 5. Produkty równoważne – dotyczy zadania nr 5. W związku z opisaniem przedmiotu zamówienia poprzez wskazanie konkretnego produktu, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie produktu równoważnego zgodnego z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego w „Opisie przedmiotu zamówienia” – załącznik nr 7 do SWZ. Za produkt równoważny Zamawiający uważa produkt, który posiada aktualne zaświadczenie wystawione przez Szefa Szefostwa Służby MPS Inspektoratu Wsparcia SZ, potwierdzające dopuszczenie do eksploatacji w technice wojskowej zgodnie z ust. II pkt. 5 wymagań jakościowych – stosownie do zapisów „Wymagań jakościowych nr 38” zamieszczonych w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Oleje równoważne, które nie wymagają posiadania wyżej wymienionego zaświadczenia: - Hipol Synthetic GL-5 75W/140 produkcji Orlen Oil, - Lotos GL-5 SAE 75W/140 produkcji Lotos Oil Sp. z o.o. - Shell Spirax S6 AXME 75W-140 produkcji SHELL - Neste Hypoidi S 75W-140 produkcji NESTE - Castrol SAF XJ 75W-140 lub Castrol Syntrax Limited Slip 75W-140 produkcji Castrol Limited.
Interne Kennung: Nr sprawy 6/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09200000 Mineralöl-, Kohle- und Erdölerzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09211100 Motorenöle, 09211400 Getriebeöle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1. Dostawa oleju silnikowego klasy API CI-4, ACEA E7, E4, SAE 10W/40.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju silnikowego klasy API CI-4, ACEA E7, E4, SAE 10W/40, na lata 2026 – 2028, wykonana zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego „Wymaganiami jakościowym nr 13" zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ, na warunkach określonych w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do SWZ w następującej ilości: Rok 2026 - 100 000 kg Rok 2027 - 100 000 kg Rok 2028 - 100 000 kg RAZEM: 300 000 kg
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09211100 Motorenöle
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji – dotyczy wszystkich zadań. 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” (art. 441 ust. 1 uPzp) polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale III ust. 1 SWZ w kolumnie nr 4 nazwanej „ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 5 nazwanej „ilość w opcji”. 2) O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” wraz z podaniem ilości zamówionego przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy Zamawiający poinformuje Wykonawcę (pisemnie lub e – mailem lub faxem) w terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do umowy. 3) Decyzję w tej sprawie Zmawiający przekaże Wykonawcy pisemnie lub e – mailem lub faxem. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji (ilość w KG): DANY ROK/ILOŚĆ PODST./ILOŚĆ W OPCJI/ ROK 2026/20 000/80 000/ ROK 2027/20 000/80 000/ ROK 2028/20 000/80 000/ RAZEM PODSTAWA -60 000/RAZEM OPCJA -240 000
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2. Dostawa oleju silnikowego klasy API SJ/CF, SAE 15W/40.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju silnikowego klasy API SJ/CF, SAE 15W/40 na lata 2026 – 2028, wykonana zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego „Wymaganiami jakościowym nr 12" zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ, na warunkach określonych w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do SWZ w następującej ilości: Rok 2026 - 31 302 kg Rok 2027 - 31 302 kg Rok 2028 - 28 822 kg RAZEM: 91 426 KG
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji – dotyczy wszystkich zadań. 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” (art. 441 ust. 1 uPzp) polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale III ust. 1 SWZ w kolumnie nr 4 nazwanej „ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 5 nazwanej „ilość w opcji”. 2) O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” wraz z podaniem ilości zamówionego przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy Zamawiający poinformuje Wykonawcę (pisemnie lub e – mailem lub faxem) w terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do umowy. 3) Decyzję w tej sprawie Zmawiający przekaże Wykonawcy pisemnie lub e – mailem lub faxem. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji (ilość w KG): DANY ROK/ILOŚĆ PODST./ILOŚĆ W OPCJI/ ROK 2026/14 000/17 302/ ROK 2027/14 000/17 302/ ROK 2028/12 000/16 822/ RAZEM OPCJA- 40 000 RAZEM PODSTAWA-51 426
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3. Dostawa oleju silnikowego klasy API CF, ACEA E4, E7, SAE 10W/40.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju silnikowego klasy API CF, ACEA E4, E7, SAE 10W/40 na lata 2026 – 2028, wykonana zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego „Wymaganiami jakościowym nr 35" zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ, na warunkach określonych w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do SWZ w następującej ilości: Rok 2026 - 20 000 kg Rok 2027 - 20 000 kg Rok 2028 - 20 000 kg RAZEM 60 000 kg
Interne Kennung: Zadanie nr 3
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji – dotyczy wszystkich zadań. 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” (art. 441 ust. 1 uPzp) polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale III ust. 1 SWZ w kolumnie nr 4 nazwanej „ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 5 nazwanej „ilość w opcji”. 2) O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” wraz z podaniem ilości zamówionego przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy Zamawiający poinformuje Wykonawcę (pisemnie lub e – mailem lub faxem) w terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do umowy. 3) Decyzję w tej sprawie Zmawiający przekaże Wykonawcy pisemnie lub e – mailem lub faxem. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji (ilość w KG): DANY ROK/ILOŚĆ PODST./ILOŚĆ W OPCJI/ ROK 2026/18 000/2 000/ ROK 2027/18 000/2 000/ ROK 2028/18 000/2 000/ RAZEM OPCJA-54 000 RAZEM PODSTAWA-6 000
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4. Dostawa oleju silnikowego klasy SAE 15W/40 o kodzie NATO O – 236.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju silnikowego klasy SAE 15W/40 o kodzie NATO O – 236 na lata 2026 – 2028, wykonana zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego „Wymaganiami jakościowym nr 56" zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ, na warunkach określonych w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do SWZ w następującej ilości: Rok 2026 - 35 610 kg Rok 2027 - 35 000 kg Rok 2028 - 35 000 kg RAZEM: 105 610 kg
Interne Kennung: Zadanie nr 4
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji – dotyczy wszystkich zadań. 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” (art. 441 ust. 1 uPzp) polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale III ust. 1 SWZ w kolumnie nr 4 nazwanej „ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 5 nazwanej „ilość w opcji”. 2) O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” wraz z podaniem ilości zamówionego przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy Zamawiający poinformuje Wykonawcę (pisemnie lub e – mailem lub faxem) w terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do umowy. 3) Decyzję w tej sprawie Zmawiający przekaże Wykonawcy pisemnie lub e – mailem lub faxem. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji (ilość w KG): DANY ROK/ILOŚĆ PODST./ILOŚĆ W OPCJI/ ROK 2026/33 000/2 610/ ROK 2027/2 000/33 000/ ROK 2028/1 800/33 200/ RAZEM OPCJA-36 800 RAZEM PODSTAWA-68 810
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5. Dostawa syntetycznego oleju do przekładni samochodowych (np. Hipol Syntetic 75W/140 lub równoważny).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa syntetycznego oleju do przekładni samochodowych (np. Hipol Syntetic 75W/140 lub równoważny) na lata 2026 – 2028, wykonana zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego „Wymaganiami jakościowym nr 38" zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ, na warunkach określonych w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do SWZ w następującej ilości: Rok 2026 - 22 386 kg Rok 2027 - 22 386 kg Rok 2028 - 22 386 kg RAZEM - 67 158 kg
Interne Kennung: Zadanie nr 5.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09211400 Getriebeöle
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji – dotyczy wszystkich zadań. 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” (art. 441 ust. 1 uPzp) polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale III ust. 1 SWZ w kolumnie nr 4 nazwanej „ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 5 nazwanej „ilość w opcji”. 2) O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” wraz z podaniem ilości zamówionego przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy Zamawiający poinformuje Wykonawcę (pisemnie lub e – mailem lub faxem) w terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do umowy. 3) Decyzję w tej sprawie Zmawiający przekaże Wykonawcy pisemnie lub e – mailem lub faxem. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji (ilość w KG): DANY ROK/ILOŚĆ PODST./ILOŚĆ W OPCJI/ ROK 2026/22 000/386/ ROK 2027/180/22 206/ ROK 2028/180/22 206/ RAZEM OPCJA-22 360 RAZEM PODSTAWA-44 798
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6. Dostawa oleju silnikowego syntetycznego klasy, API SN/CF, ACEA C-3, SAE 5W/30.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju silnikowego syntetycznego klasy, API SN/CF, ACEA C-3, SAE 5W/30 na lata 2026 – 2028, wykonana zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego „Wymaganiami jakościowym nr 72" zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ, na warunkach określonych w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do SWZ w następującej ilości: Rok 2026 - 60 000 kg Rok 2027 - 60 000 kg Rok 2028 - 60 000 kg RAZEM - 180 000 kg
Interne Kennung: Zadanie nr 6.
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji – dotyczy wszystkich zadań. 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” (art. 441 ust. 1 uPzp) polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale III ust. 1 SWZ w kolumnie nr 4 nazwanej „ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 5 nazwanej „ilość w opcji”. 2) O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” wraz z podaniem ilości zamówionego przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy Zamawiający poinformuje Wykonawcę (pisemnie lub e – mailem lub faxem) w terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 6 do umowy. 3) Decyzję w tej sprawie Zmawiający przekaże Wykonawcy pisemnie lub e – mailem lub faxem. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji (ilość w KG): DANY ROK/ILOŚĆ PODST./ILOŚĆ W OPCJI/ ROK 2026/40 000/20 000/ ROK 2027/35 000/25 000/ ROK 2028/35 000/25 000/ RAZEM OPCJA-110 000 RAZEM PODSTAWA-70 000