19506-2026 - Wettbewerb
Polen – Landwirtschaftsmaschinen – Zakup nowych maszyn wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodów: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz rolnik
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup nowych maszyn wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodów: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz rolnik
BeschreibungZakup nowych maszyn wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodów: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz rolnik Zadanie częściowe nr 1: Dostawa ciągnika rolniczego dla ZSCKR w Sypniewie. Zadanie częściowe nr 2: Dostawa maszyn rolniczych dla ZSCKR w Sypniewie. Zadanie częściowe nr 3: Dostawa stacji pogodowej dla ZSCKR w Sypniewie. Zadanie częściowe nr 4: Dostawa oprogramowania do zarządzania pracą dronów rolniczych dla ZSCKR w Sypniewie.
Interne KennungZP/4/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy eZamówienia pod adresem: 2. Osobami uprawnionymi przez https://ezamowienia.gov.pl/pl/ Zamawiającego do kontaktu z Wykonawcami są: - Michał Pękala – wyjaśnienia w sprawie procedury przetargowej w godzinach: poniedziałek – piątek: 8:00 - 15:00: tel. 783-501-212; 3. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca" na Platformie. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Wykonawca posiadający konto na Platformie ma dostęp do formularzy: złożenia, wycofania oferty lub wniosku oraz do formularza do komunikacji 5. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont oraz zasady i warunki korzystania z Platformy, jak również minimalne wymagania techniczne sprzętu używanego w celu korzystania z Platformy oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy, dostępny na stronie internetowej oraz informacja zamieszczona w zakładce „Centrum Pomocy". 6. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie Platformy oraz zobowiązuje się, korzystając z Platformy, przestrzegać postanowień tego regulaminu. 7. Zamawiający informuje, że przedmiotowe postępowanie można wyszukać na stronie głównej platformy klikając w kafelek „Przeglądaj postępowania/konkursy”. 8. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przesłanych za pośrednictwem Platformy, przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformy. 9. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” - „Formularze do komunikacji”. 10. Możliwość korzystania z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” oraz zalogowania się na Platformie. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie. 11. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania, w zakładce „Komunikacja”. 12. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 25 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 13. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformy. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będą dostępne na karcie głównej przedmiotowego postępowania „Informacje ogólne” w sekcji „Ogłoszenia i dokumenty postępowania utworzone w systemie”. 14. Sposób sporządzania i przekazywania dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (zw. dalej „Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych”). 15. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów z 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (zw. dalej „Rozporządzeniem KRI”), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. 16. Zamawiający dopuszcza następujący format przesyłanych danych - pliki w formatach określonych w załączniku nr 2 do Rozporządzenia KRI, przy czym zaleca się wykorzystywanie plików w formacie .pdf, .doc, . docx, .xls, .xlsx, ze szczególnym wskazaniem na .pdf; - w celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z rozszerzeń: .zip lub .7Z; 17. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów: - w formatach danych określonych w przepisach Rozporządzenia KRI i (i przekazuje się jako załącznik), lub - jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 18. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem postępowania 19. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ. Korespondencja przekazana zamawiającemu w inny sposób nie będzie brana pod uwagę. 20. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformy znajdują się na stronie głównej platformy w zakładce „Centrum Pomocy" w (https://ezamowienia.gov.pl) sekcjach: „Instrukcje Interaktywne” oraz „Filmy edukacyjne”. 21. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov. w zakładce „Zgłoś problem"
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie częściowe nr 1: Dostawa ciągnika rolniczego dla ZSCKR w Sypniewie
BeschreibungZadanie częściowe nr 1: Dostawa ciągnika rolniczego dla ZSCKR w Sypniewie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1a do SWZ
Interne KennungZadanie częściowe nr 1: Dostawa ciągnika rolniczego dla ZSCKR w Sypniewie
LosLOT-0002
TitelZadanie częściowe nr 2: Dostawa maszyn rolniczych dla ZSCKR w Sypniewie
BeschreibungZadanie częściowe nr 2: Dostawa maszyn rolniczych dla ZSCKR w Sypniewie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1b do SWZ
Interne KennungZadanie częściowe nr 2: Dostawa maszyn rolniczych dla ZSCKR w Sypniewie
LosLOT-0003
TitelZadanie częściowe nr 3: Dostawa stacji pogodowej dla ZSCKR w Sypniewie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest stacja pogodowa o następujących parametrach: 1) deszczomierz 2) temperatura powietrza, 3) wilgotność względna powietrza, 4) Delta T 5) VPD (Aktywny Klimat) 6) sztuczny liść 7) czujnik prędkości I kierunku wiatru 8) zbieranie danych historycznych (cloud storage) 9) aplikacja mobilna FieldClimate 10) platforma internetowa FieldClimate Dostęp bez kosztowy, komputery laptopy 11) Maszt montażowy 2 x 1,5 m 12) Sonda sentek triscan 60 cm 13) temperatura, wilgotność i zasolenie gleby x 6 W cenie urządzenia należy uwzględnić kartę IOT zapewniająca transmisje danych. Oferowana stacja musi posiadać interfejs programistyczny API aby aplikacje mogły łączyć się między sobą, dzięki czemu mogą wykonywać odpowiednio zaprojektowane funkcje. Musi zapewniać kompatybilność z takimi aplikacjami jak: JD Operation Cen-tre, Xarvio BASF SAT Agro, WASAT „FarmCloud/FarmPortal” itp. Licencja na 3 lata. Prognoza pogody + planowanie pracy: główna licencja na 1 stację i 1 użytkownika na okres 3 lat, moduł przewidywania plonu licencja na okres 3 lat, model chorobowy dla sześciu upraw. Licencja na 3 lata, zboża, rzepak, strączkowe, kukurydza, buraki, ziemniaki. Stacja Fabrycznie nowa, montaż i uruchomienie stacji
Interne KennungZadanie częściowe nr 3: Dostawa stacji pogodowej dla ZSCKR w Sypniewie
LosLOT-0004
TitelZadanie częściowe nr 4: Dostawa oprogramowania do zarządzania pracą dronów rolniczych dla ZSCKR w Sypniewie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest oprogramowanie PixFields (lub równoważne) zapewnia-jące co najmniej następujące funkcjonalności: 1) Kompatybilność z dronami DJI Mavic 3M, DJI Agras T25, DJI Agras T30, DJI Agras T50. 2) Kompatybilne z systemami do zarządzania gospodarstwami ISOXML dla stan-dardowych terminali maszynowych ISOBUS. 3) Oprogramowanie zawiera jeden klucz, Jest to licencja pływająca. Podczas używania klucza może pracować jedna osoba, po wylogowaniu się możemy zalogować się na inną jednostkę
Interne KennungZadanie częściowe nr 4: Dostawa oprogramowania do zarządzania pracą dronów rolniczych dla ZSCKR w Sypniewie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen