195104-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigung von Schulen – EUC Syd - Udbud af rengøring 2026 - Prækvalifikation
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEUC Syd - Udbud af rengøring 2026 - Prækvalifikation
Vorherige Bekanntmachung169057-2026
Interne Kennung279023917
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et begrænset udbud i henhold til udbudsloven (lov nr. 1564 af 15. december 2015) og består af en indledende prækvalifikationsfase samt en efterfølgende tilbudsfase, hvor de prækvalificerede leverandører inviteres til at afgive tilbud.Udbudsprocessen gennemføres af Servicemægleren A/S (CVR: 18619385) som rådgiver for EUC Syd som udbyder rengøringsopgaven.Der vil blive udvalgt fem (5) ansøgere til tilbudsfasen.Ordregiver har valgt ikke at opdele opgaven i delaftaler, idet det vurderes mest hensigtsmæssigt, at én leverandør varetager den samlede rengøringsopgave med henblik på at opnå synergimæssige fordele.Tilbudsgivere der er omfattet af en obligatorisk udelukkelsesgrund, jf. udbudslovens §§ 134a, 135, 136, eller en af de frivillige udelukkelsesgrunde, jf. § 137, stk. 1, nr. 1, 2, 3, 5 og 6 vil blive udelukket fra deltagelse og vil ikke komme i betragtning til den udbudte aftale. Dette gælder dog ikke, hvis tilbudsgiver kan fremvise dokumentation for self-cleaning, jf. udbudslovens § 138.Yderligere oplysninger om udbudsprocessen fremgår af udbudsbetingelserne, som leverandørerne opfordres til at gennemgå grundigt.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919300 Reinigung von Schulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenEkstraopgaver ud over det i kontrakten aftalte (omfanget af disse optioner er beskrevet nærmere i udbudsmaterialet). Disse fremgår af bilag B.