2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe jedynie przez część roku na terenie Gminy Tokarnia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe jedynie przez część roku na terenie Gminy Tokarnia. 2. W wyniku podpisanej umowy Wykonawca wykona kompleksową obsługę w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych zarówno zmieszanych jak i gromadzonych w sposób selektywny, bez względu na warunki atmosferyczne z terenu Gminy Tokarnia z wszystkich nieruchomości (posesji) oraz z cmentarza komunalnego w Tokarni (odpady komunalne niesegregowane gromadzone w pojemnikach KP7), budynku Urzędu Gminy w Tokarni (odpady komunalne segregowane gromadzone w pojemnikach lub workach) i z koszy ulicznych umiejscowionych przy przystankach komunikacji publicznej na terenie Gminy Tokarnia. 3. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powinien odbywać się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów odzysku odpadów komunalnych, z uwzględnieniem poziomów odzysku wskazanych w ustawie z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 733), ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 roku (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 1587 ze zm.) oraz Rozporządzenie ministra klimatu i środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 poz. 1530) i Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 roku w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania oraz sposobu obliczenia poziomu ograniczenia masy tych odpadów (Dz.U. z 2017 poz. 2412), a także Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Tokarnia przyjętego uchwałą Nr XIII/86/2019 z dnia 2 grudnia 2019 r.. Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych musi być zgodne z hierarchią postępowania z odpadami określoną w art. 4 ust. 1 Dyrektywy Ramowej UE w sprawie odpadów 2008/98/WE. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzują: 1) załączniki nr 8 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) 2) załącznik nr 9 do SWZ – Wykaz nieruchomości i osiedli; 3) załącznik nr 10 do SWZ – Harmonogram Wywozu Odpadów Komunalnych z terenu Gminy Tokarnia; 4) załącznik nr 11 do SWZ – Sposób segregacji odpadów. 5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia podstawowe czynności techniczne, takie jak: wywóz odpadów, kwalifikowanych jako pracownicy fizyczni.
Interne Kennung: GK.271.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001