19579-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska w roku 2026. - II postępowanie”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska w roku 2026. - II postępowanie”
Beschreibung3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna gospodarki łowieckiej, łąkowo rolnej oraz bieżące utrzymanie urządzeń melioracyjnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska w roku 2026. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna gospodarki łowieckiej, łąkowo rolnej oraz bieżące utrzymanie urządzeń melioracyjnych wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ bądź Załącznika nr. 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet I – leśnictwo Szkółkarskie (szkółka + nasiennictwo)) Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. 8) Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska. 9) Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu („Obszar Realizacji Pakietu”). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. 10) Postanowienia pkt 7 - 9 nie uchybiają uprawnieniom Zamawiającego wynikającym z wzoru umowy w sprawie zamówienia publicznego (Załącznik nr 12 do SWZ). 11) Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu. Konieczność zwiększenia rozmiaru niektórych elementów realizowanego zamówienia w toku wykonywania przedmiotu zamówienia może wystąpić również po to, aby zrealizować pełny zakres prac opisany w przedmiocie zamówienia. Ustalenie nowej lokalizacji odbywa się w ramach przedmiotu zamówienia, przy czym zawsze wyłącznie na Obszarze Realizacji Pakietu. 12) W przypadku obligatoryjnego wyłączenia pozycji z pozyskania w systemie maszynowym (pozyskanie drewna na pozycjach cięć na których niedopuszczalne jest wykorzystanie maszyn wielooperacyjnych) w szczególnie uzasadnionych przypadkach, np. zmiany warunków, dla których powyższe czynności zostały ustalone, Zamawiający dopuszcza zmianę technologii pozyskania drewna. Uzasadnienie każdorazowo należy przedstawić Wykonawcy.
Vorherige Bekanntmachung798151-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający informuje, iż w dniu 16.09.2025r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211100 Holzfällung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungWykonywanie usług leśnych w poniższym zakresie: 160 SZUK-PĘDR Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 23,00 173 N-ZSGDNSO Zbiór szyszek z gospodarczych drzewostanów nasiennych sosnowych KG 1 000,00 196 ZB-NASDB Zbiór nasion dęba KG 4 200,00 199 ZB-NASP Zbiór nasion pozostałych gatunków KG 40,00 200 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 241,00 210 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 10,00 400 GRAB-WYR Grabienie i wyrównanie powierzchni przed obsiewem AR 5,00 403 BRON-SC Bronowanie AR 111,40 404 ORKA-SC Orka pełna AR 324,20 408 WAŁ-SC Wałowanie pełnej orki - jednokrotne AR 111,40 409 WAŁ-FOL Wałowanie AR 4,20 412 SM-IG>400 Siew mechaniczny So, So.c, Św, Md - do kontenerów o zagęszczeniu cel ponad 400 szt./m2 TSZT 226,85 416 SR-BK<400 Siew ręczny podkiełkowanych nasion Bk do kontenerów o zagęszczeniu cel do 400 sztuk na 1 m2 TSZT 1 176,58 420 WYC-RR Wyciskanie rządków siewnych AR 0,90 423 SIEW-CRC Siew nasion w rządki AR 0,90 424 SIEW-PRC Siew nasion rzutem AR 3,30 428 SIEW-GC Siew nasion grubych AR 5,00 431 SR-DB<400 Siew ręczny nasion dębów, z uprzednim obcięciem 1/3-1/4 żołędzia, do kaset o zagęszczeniu cel do 400 sztuk na 1 m2 TSZT 1 215,21 436 SRBRZ<400 Ręczny siew nasion brzozy do kontenerów o zagęszczeniu cel do 400 sztuk na 1 m2 TSZT 2,64 437 SR-IN<400 Ręczny siew nasion lipy, grabu, jodły i innych gatunków po 2-4 szt. do kontenerów o zagęszczeniu cel do 400 sztuk na 1 m2 TSZT 170,02 441 SR-SK<400 Ręczny wysiew skrzydlaków po 1-3szt do kontenerów o zagęszczeniu cel do 400 szt./m2 TSZT 44,23 444 WYB-NAS Ręczne wybieranie podkiełkowanych nasion buka KG 900,00 468 PRZ-R>400 Przerywanie nadmiernych ilości siewek So, Św, Md, Dg w kontenerach o zagęszczeniu cel ponad 400 sztuk na 1 m2 TSZT 226,85 471 PRZ-BRZ-1 Przerywanie nadmiernych ilości siewek Brz w kontenerach o zagęszczeniu cel do 400 sztuk na 1 m2 TSZT 2,64\ 473 PRZ-IN-1 Przerywanie nadmiernych ilości siewek innych gat. w kontenerach o zagęszczeniu cel do 400 sztuk na 1 m2 TSZT 115,28 475 PIEL-RN Pielenie w rzędach lub pasach - dla Db i Bk również w okresie wschodów AR 136,80 476 PIEL-RN1 Pielenie w rzędach lub pasach w okresie wschodów AR 0,60 480 SPUL-C Spulchnianie gleby na międzyrzędach opielaczem wielorzędowym AR 182,40 481 SPUL-SC Spulchnianie gleby AR 111,40 483 SPUL-R Spulchnianie gleby na międzyrzędach - dla DB i BK również w okresie wschodów AR 68,40 484 SPUL-R1 Spulchnianie gleby na międzyrzędach w okresie wschodów motyką. AR 0,30 485 PIEL-KON1 Pielenie chwastów w kontenerach o zagęszczeniu cel do 400 szt./m2 M2 14 393,00 486 PIEL-KON2 Pielenie chwastów w kontenerach o zagęszczeniu cel ponad 400 szt./m2 M2 1 296,00 487 PIEL-NAM Pielenie z wyniesieniem chwastów w warunkach kontrolowanych AR 32,85 489 OPR-SCA Opryskiwanie pól siewnych szkółek opryskiwaczem ciągnikowym AR 235,40 490 OPR-PPALA Opryskiwanie pól siewnych szkółek opryskiwaczem plecakowym z napędem spalinowym AR 13,10 492 733820-2025 Page 75/95 5.1.1. NAW-MINEC Nawożenie mineralne w sadzonkach -wykonywane mechanicznie AR 45,60 494 SIEW-NC Rozsiew nawozów startowo rozrzutnikiem HA 1,11 500 NAW-MINER Nawożenie mineralne w sadzonkach -wykonywane ręcznie AR 4,25 501 NAW MINES Startowy wysiew nawozów ręcznie AR 3,00 516 NAP-KONT Mechaniczne napełnianie kontenerów substratem na linii technologicznej TSZT 93,01 517 UKŁ-SUB Układanie warstwy substratu o grubości 15 cm AR 1,70 518 ROZŁ-SUB Przygotowanie substratu do ponownego obsiewu AR 2,50 524 WYOR-AK Wyorywanie sadzonek ciągnikowym wyorywaczem aktywnym AR 12,58 525 WYOR-CK Wyorywanie i podcinanie sadzonek ciągnikowym wyorywaczem klamrowych AR 39,00 528 WYJ-1LN Wyjęcie, sortowanie, liczenie i zabezpieczenie do transportu - 1 latek liściastych TSZT 0,50 530 WYJ-2IN Wyjęcie, sortowanie, liczenie i zabezpieczenie do transportu - 2-3 latek iglastych TSZT 11,10 531 WYJ-2LN Wyjęcie, sortowanie, liczenie i zabezpieczenie do transportu - 2-3 latek liściastych TSZT 20,75 535 WYJ 2-3L Wyjęcie 2-3 latek TSZT 6,00 536 WYJ 4-5L Wyjęcie materiału 4-5 letniego TSZT 56,68 541 WIAZ-PECZ Wiązanie sadzonek w pęczki TSZT 43,00 542 SORT-KON1 Sortowanie sadzonek wszystkich gatunków w kontenerach o zagęszczeniu cel do 400 szt./m2 TSZT 1 780,31 543 SORT-KON2 Sortowanie sadzonek wszystkich gatunków w kontenerach o zagęszczeniu cel powyżej 400 szt./m2 TSZT 5,00 548 ZAŁ-1 Załadunek lub rozładunek sadzonek - 1 latek TSZT 0,50 549 ZAŁ-2 Załadunek lub rozładunek sadzonek - 2-3 latek TSZT 37,85 550 ZAŁ-4 Załadunek lub rozładunek sadzonek - 4-5 latek TSZT 56,68 554 OSŁ-ATM Osłona szkółki przed ujemnymi wpływami atmosferycznymi AR 18,85 555 OSŁ-REG Regulowanie położenia osłon AR 37,05 558 TERMO-NAS Wykonanie termoterapii żołędzi KG 9 200,00 561 MYC-KONT Mycie i dezynfekcja kontenerów TSZT 90,00 564 ZEBR-SUB Zebranie zużytego substratu z wywiezieniem AR 1,70 565 UKŁ-SZACH Przekładanie sadzonek w szachownicę TSZT 440,00 580 GODS RH8 Prace wykonywane ręcznie H 2 196,00 582 GODS PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 8,00 583 GODS RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 340,00 585 GODSNOC Prace godzinowe w porze nocnej H 16,00 586 GODS MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 54,00 588 GODS WH Prace wykonywane wózkiem widłowym H 2 430,90
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen
Beschreibung der Optionen3.7. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).