See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa specjalistycznych artykułów chemicznych dla służby mps
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznych artykułów chemicznych dla służby mps. Zamówienie zostało podzielone na 6 części: Część 1 – Olej elektroizolacyjny; Część 2 – Olej silnikowy turbinowy; Część 3 – Olej hydroizolacyjny; Część 4 – Smary I; Część 5 – Smary i olej; Część 6 – Smary II. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane przez siebie części postępowania. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować dostawę wszystkich pozycji asortymentowych w ramach wybranego zadania. Oferta nie zawierająca kompletnej wyceny asortymentu określonego w wybranej części podlega odrzuceniu. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, Zamawiający zamieścił w OPZ listę produktów, które są dopuszczone do użytku zgodnie z dokumentacją producenta sprzętu Lockheed Martin. Wykonawca może zaoferować produkt równoważny (nie znajdujący się na liście wskazanej w OPZ) pod warunkiem, że będzie on zgodny z wytycznymi zawartymi w aktualnej liście GUC „General Use Consumables (GUC) List”, opracowanej przez producenta sprzętu Lockheed Martin. Lista GUC stanowi dokument zawierający dane o charakterze wrażliwym, które nie mogą zostać udostępnione na stronie wraz z dokumentacją postępowania. Lista GUC, w zakresie niezbędnym do złożenia oferty, może zostać udostępniona Wykonawcom ubiegającym się o udzielenie zamówienia w siedzibie Zamawiającego, lub drogą elektroniczną po złożeniu wniosku. Wniosek powinien zawierać informację o pozycjach asortymentowych, w których Wykonawca chce zaoferować produkty równoważne.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 uPzp, Zamawiający przyspieszył procedurę z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia w związku z procesem F-35 induction (marzec 2026 r.) Potrzeba skrócenia terminu wynika z przyczyn obiektywnych, niezależnych od Zamawiającego, które powodują konieczność niezwłocznego zawarcia umowy. Zwłoka w udzieleniu zamówienia zagraża niewykonaniem posiadania minimum pakietu logistycznego niezbędnego w procesie sprawdzenia przed przyjęciem samolotów F-35 co przekłada się na negatywne skutki dla interesu publicznego. Skrócenie terminu nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09211000 Schmieröle und Schmierstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: OLEJ ELEKTROIZOLACYJNY
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje korzystania z prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: OLEJ SILNIKOWY TURBINOWY
Los: LOT-0003
Titel: OLEJ HYDROIZOLACYJNY
Los: LOT-0004
Titel: SMARY I
Los: LOT-0005
Titel: SMARY I OLEJ
Los: LOT-0006
Titel: SMARY II