2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa odnawialnych źródeł energii w gminie Zebrzydowice
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie dziesięciu mikroinstalacji fotowoltaicznych wraz z wysokonapięciowymi magazynami energii, zlokalizowanych na ośmiu obiektach użyteczności publicznej w Gminie Zebrzydowice. Instalacje zostaną zamontowane na dachach budynków. Każda mikroinstalacja instalacja będzie wyposażona w: - panele monokrystaliczne o wysokiej sprawności (min. 20%), - inwertery hybrydowe, zgodne z wytycznymi OSD, z funkcją monitoringu, umożliwiające śledzenie oszczędności energetycznych oraz redukcji emisji CO₂, - magazyny energii wysokonapięciowe w technologii LiFePO4 o pojemności od 5 do 35 kWh, - systemy wyłączników przeciwpożarowych, - skrzynka rozdzielcza AC/DC - oraz wszystkie inne niezbędne komponenty montażowe i instalacyjne, niezbędne do realizacji Zakres robót obejmuje: Opracowanie dokumentacji projektowej w formule „zaprojektuj i wybuduj”, wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień (OSD, rzeczoznawca ds. ppoż.). Demontaż istniejących instalacji paneli solarnych (w obiekcie SP Zebrzydowice – część basenowa) oraz ich utylizację zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przygotowanie pomieszczeń technicznych, jeżeli będzie to wymagane, w celu spełnienia warunków bezpieczeństwa (np. przeciwpożarowych) i wymagań technicznych dla montażu FH i WME. Prace konserwacyjne powierzchni dachowych w strefach przewidzianych pod montaż instalacji PV. Montaż konstrukcji wsporczych dla modułów PV, dostosowanych do rodzaju pokrycia dachowego (papa, blachodachówka, blacha trapezowa, płyta warstwowa). Instalacja modułów fotowoltaicznych na dachach budynków użyteczności publicznej. Montaż falowników hybrydowych (FH) oraz wysokonapięciowych magazynów energii (WME) w pomieszczeniach technicznych. Wykonanie tras kablowych i połączeń wyrównawczych, w tym uziemienia, zgodnie z obowiązującymi normami. Instalacja rozdzielni elektrycznych oraz osprzętu zabezpieczającego (zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przeciwpożarowe, wyłączniki ppoż.). Podłączenie instalacji PV i WME do istniejącej infrastruktury energetycznej budynków. Uruchomienie i konfiguracja systemu, w tym integracja z systemem monitoringu i zdalnego sterowania. Przeprowadzenie prób eksploatacyjnych i pomiarów kontrolnych potwierdzających prawidłowe działanie instalacji. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej, w tym protokołów odbioru, schematów powykonawczych i instrukcji obsługi. Zgłoszenie instalacji do OSD oraz PSP i uzyskanie wymaganych potwierdzeń. Przeszkolenie użytkowników w zakresie obsługi i eksploatacji instalacji PV oraz WME. Przywrócenie pomieszczeń i terenu robót do stanu pierwotnego po zakończeniu prac. Realizacja projektu dotyczy wykonania instalacji fotowoltaicznej, które będą służyć zapotrzebowaniu na energię oraz montażu magazynów energii elektrycznej dla budynku: 1. Szkoła Podstawowa w Kaczycach, zlokalizowanego w Kaczycach przy ul. Harcerska 13, działka 215/5, obręb – Kaczyce Górne, 2. Dom Ludowy w Kaczycach (budynek obsługiwany przez Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach), zlokalizowanego w Kaczycach przy ul. Ludowa 10, działki: 227/3 i 227/4, obręb - Kaczyce Górne, 3. Szkoła Podstawowa w Kończycach Małych, zlokalizowanego w Kończycach Małych przy ul. Jagiellońska 56, działki: 1877 i 1878, obręb - Kończyce Małe, 4. Gminne Przedszkole Publiczne w Zebrzydowicach, Oddział Marklowice Górne, zlokalizowanego w Marklowicach Górnych przy ul. Szkolna 28, działki: 471/2, obręb - Marklowice Górne, 5. Ochotnicza Straż Pożarna w Marklowicach Górnych, zlokalizowanego w Marklowicach Górnych przy ul. Szkolnej 10, działka 304/2, obręb - Marklowice Górne, 6. Szkoła Podstawowa w Zebrzydowicach (dla budynku szkoły i basenu; w skład Szkoły wchodzi budynek szkoły, hali sportowej, basenu, orlika), zlokalizowanego w Zebrzydowicach przy ul. J. Kochanowskiego 55, działka 1377/49, obręb - Zebrzydowice Dolne, 7. Gminne Przedszkole Publiczne w Zebrzydowicach, zlokalizowanego w Zebrzydowicach przy ul. Makowa 1, działki: 244/5 i 244/7, obręb - Zebrzydowice Dolne, 8. Urząd Gminy Zebrzydowice, zlokalizowanego w Zebrzydowicach przy ul. ks. A. Janusza 6, działka 233/16, obręb - Zebrzydowice Dolne. 2) Prace konserwacyjne powierzchni dachowych, które należy wykonać przed montażem instalacji na budynku Urzędu Gminy w Zebrzydowicach (powierzchnia dachu ok. 833 m2) oraz budynku hali w szkole podstawowej w Zebrzydowicach (powierzchnia dachu ok. 674,5 m2): a) Mycie konstrukcji pełnościennych wodą z detergentem pod ciśnieniem; b) Czyszczenie przez szczotkowanie ręczne do trzeciego stopnia czystości konstrukcji pełnościennych (stan wyjściowy powierzchni B); c) Odtłuszczanie konstrukcji pełnościennych; d) Malowanie pędzlem farbami do gruntowania poliwinylowymi konstrukcji pełnościennych – podkład; e) Malowanie pędzlem farbami do gruntowania poliwinylowymi konstrukcji pełnościennych – nawierzchnie; f) Czyszczenie przez szczotkowanie ręczne do trzeciego stopnia czystości konstrukcji pełnościennych (stan wyjściowy powierzchni B) BLACHA PLASKA – obróbki; g) Dwukrotne malowanie pędzlem farbami do gruntowania poliwinylowymi konstrukcji pełnościennych; h) Malowanie pędzlem farbami do gruntowania poliwinylowymi konstrukcji kratowych ŚNIEGOŁAPY; i) Wymiana pokrycia murów ogniowych, pasów pod-i nadrynnowych, wyskoków i pasów elewacji, gzymsów i krawędzi balkonowych z blachy z cynku; j) Pokrycie z papy smołowej na dachach dawniej krytych papą na połaciach w nakładkę-CZAPY KOMINOWE k) Wymiana (uzupełnienie) wkrętów dachowych z uszczelką należy przyjąć ok. 40 %. Szczegółowy zakres zadania ujęto w Programie Funkcjonalno - Użytkowym PFU stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45000000 Bauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45400000 Baufertigstellung, 45111300 Abbauarbeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak opcji i wznowień