19702-2025 - Wettbewerb
Polen – Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit – Wzmocnienie potencjału OSP na terenie Gminy Dąbrowa Białostocka
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wzmocnienie potencjału OSP na terenie Gminy Dąbrowa Białostocka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa pojazdów oraz sprzętów wraz z wyposażeniem na potrzeby OSP Reszkowce oraz OSP Olsza, t.j.: • dostawa ładowarki teleskopowej wraz z wyposażeniem, • dostawa poduszkowca wraz z wyposażeniem, • dostawa drona wraz z wyposażeniem, • dostawa przyczepy do przewozu poduszkowca oraz podwozia do transportu agregatu prądotwórczego, • dostawa agregatu prądotwórczego, • dostawa sprzętu strażackiego.
Interne Kennung: BRG. 271.119.2024.KS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144710 Lademaschinen auf Reifen, 31158000 Ladegeräte, 34521000 Spezialboote, 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge, 35613000 Unbemannte Flugkörper, 34223300 Anhänger, 34223000 Anhänger und Sattelanhänger, 34139000 Fahrgestelle, 31122000 Stromerzeugungsanlagen, 35811100 Feuerwehruniformen, 18410000 Spezialkleidung, 44482100 Feuerwehrschläuche
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Dostawa ładowarki teleskopowej wraz z wyposażeniem na potrzeby OSP Reszkowce
Beschreibung: Wymagania ogólne odnośnie przedmiotu zamówienia: • pojazd fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2024 r., • masa pojazdu – całkowita, gotowego do akcji ratowniczo – gaśniczej (pojazd z operatorem, pełnymi zbiornikami, wyposażeniem, bez dołączonego osprzętu) – max. 12 000 kg, • szerokość całkowita pojazdu gotowego do jazdy – max. 2500 mm, • pojazd wyposażony w urządzenia sygnalizacyjno – ostrzegawcze, akustyczne i świetlne wymagane dla uprzywilejowanych w ruchu pojazdów Straży Pożarnej oraz urządzenia sygnalizacyjne: - urządzenia akustyczne: możliwość podawania komunikatów słownych, sygnalizacja dźwiękowa wydająca modulowane sygnały dźwiękowe, - urządzenia ostrzegawcze: niebieski „kogut”, dwie niebieskie lampy sygnalizacyjne, • moc silnika (wymagany ten sam producent silnika oraz pojazdu) – min. 100 KM. Pozostałe wymagania oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiącej Załącznik nr 4.1 do SWZ. Wykonawca w ramach dostawy zobowiązany jest dostarczyć wraz z pojazdem we własnym zakresie i na własny koszt kompletną dokumentację techniczną pojazdu oraz wymaganą przez prawo polskie dokumentację niezbędną do rejestracji. Pojazd musi spełniać wymogi wynikające z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 502). Pojazd musi być sprawny technicznie, kompletny, wolny od wad. Wykonawca we własnym zakresie dostarczy pojazd do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144710 Lademaschinen auf Reifen, 31158000 Ladegeräte
Los: LOT-0002
Titel: Część II – Dostawa poduszkowca wraz z wyposażeniem na potrzeby OSP Olsza
Beschreibung: II część zamówienia dotyczy dostawy poduszkowca wraz z wyposażeniem na potrzeby OSP Olsza. Wymagania ogólne odnośnie przedmiotu zamówienia: • masa własna poduszkowca – pomiędzy 300 a 400 kg, • długość poduszkowca – pomiędzy 4 m a 5 m, • szerokość poduszkowca – pomiędzy 2 m a 2,7 m, • wysokość poduszkowca – nie większa niż 2,2 m, • wysokość unoszenia – nie mniej niż 0,23 m, • dopuszczalny udźwig - nie mniej niż 350 kg na lądzie i wodzie, • moc silnika (4-suwowy wysokoobrotowy, spełniający normy emisji spalin Euro 5) – min. 110 KM. Pozostałe wymagania oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiącej Załącznik nr 4.2 do SWZ. Wykonawca w ramach dostawy zobowiązany jest dostarczyć wraz z pojazdem we własnym zakresie i na własny koszt kompletną dokumentację techniczną pojazdu oraz wymaganą przez prawo polskie dokumentację niezbędną do rejestracji. Pojazd musi spełniać wymogi wynikające z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 502). Pojazd musi być sprawny technicznie, kompletny, wolny od wad. Wykonawca we własnym zakresie dostarczy pojazd do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34521000 Spezialboote
Los: LOT-0003
Titel: Część III – Dostawa drona (BSP) wraz z wyposażeniem na potrzeby OSP Olsza
Beschreibung: III część zamówienia dotyczy dostawy drona (BSP) wraz z wyposażeniem na potrzeby OSP Olsza. Wymagania ogólne odnośnie przedmiotu zamówienia: • czas lotu – nie mniejszy niż 55 min., • masa BSP - do 6500 g, • wymagana praca w zakresach temperaturowych od -20 st. C do +50 st. C, • maksymalna prędkość wznoszenia - nie mniejsza niż 3 m/s, • maksymalna prędkość opadania - nie mniejsza niż 2,5 m/s, • liczba wirników – min. 4, • rozstaw wirników – nie mniejszy niż 890 mm, • prędkość lotu poziomego - nie mniejsza niż 19 m/s. Pozostałe wymagania oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiącej Załącznik nr 4.3 do SWZ. Wykonawca w ramach dostawy zobowiązany jest dostarczyć we własnym zakresie i na własny koszt kompletną dokumentację techniczną przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia musi być sprawny technicznie, kompletny, wolny od wad. Wykonawca we własnym zakresie dostarczy przedmiot zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge, 35613000 Unbemannte Flugkörper
Los: LOT-0004
Titel: Część IV – Dostawa przyczepy do przewozu poduszkowca oraz podwozia do transportu agregatu prądotwórczego na potrzeby OSP Olsza
Beschreibung: IV część zamówienia dotyczy dostawy przyczepy do przewozu poduszkowca oraz podwozia do transportu agregatu prądotwórczego na potrzeby OSP Olsza. Wymagania ogólne odnośnie przedmiotu zamówienia (przyczepa do przewozu poduszkowca): • długość ładunkowa wewnętrzna – 4400 - 4600 mm, • szerokość ładunkowa wewnętrzna – 2300 - 2500 mm, • masa własna – max. 950 kg, • dopuszczalna masa całkowita – max. 2700 kg, • rama podwozia – ze stali konstrukcyjnej, otworowania, gięta, spawana, cynkowana ogniowo, • dyszel z regulowaną wysokością sprzęgu o maksymalnym obciążeniu 2700 kg, • sprzęg – zaczep kulowy do 2700 kg ze sterownikiem hamulca najazdowego, o dopuszczalnym obciążeniu do 2700 kg, zamiennie zaczep oczkowy. Wymagania ogólne odnośnie przedmiotu zamówienia (podwozie do transportu agregatu prądotwórczego): • długość podwozia – 2800 mm, • szerokość podwozia – 1400 mm, • masa całkowita – min. 1300 kg, • zawieszenie – 2 osie kompletne, hamowane o nośności 1350 kg, osie przykręcone do ramy podwozia i amortyzowane przy pomocy drążków skrętnych, • dyszel z regulowaną wysokością sprzęgu (tzw. łabędzia szyja), obciążenie maksymalne nie mniejsze niż 1550 kg, wysokość zaczepu / sprzęgu 1020 mm, • sprzęg – zaczep kulowy i oczkowy ze sterownikiem hamulca najazdowego, o dopuszczalnym obciążeniu do 1600 kg oraz zaczep oczkowy DIN 40 atestowany, wyposażony w hamulec ręczny / postojowy. Pozostałe wymagania oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiącej Załącznik nr 4.4 do SWZ. Wykonawca w ramach dostawy zobowiązany jest dostarczyć wraz z pojazdami we własnym zakresie i na własny koszt kompletną dokumentację techniczną pojazdów oraz wymaganą przez prawo polskie dokumentację niezbędną do ich rejestracji. Pojazdy muszą spełniać wymogi wynikające z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 502). Pojazdy muszą być sprawne technicznie, kompletne, wolne od wad. Wykonawca we własnym zakresie dostarczy pojazdy do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34223300 Anhänger, 34223000 Anhänger und Sattelanhänger, 34139000 Fahrgestelle
Los: LOT-0005
Titel: Część V – Dostawa agregatu prądotwórczego na potrzeby OSP Olsza
Beschreibung: V część zamówienia dotyczy dostawy agregatu prądotwórczego na potrzeby OSP Olsza. Wymagania ogólne: • waga – min. 1000 kg, • gniazda 230/400V minimum 3x gniazdo 230V, 2x gniazdo 400V, • uchwyty transportowe (wózek, dźwig), • silnik agregatu – głośność max 85 db, system paliwowy, pompa wtryskowa, pojemność zbiornika paliwa min. 65 l, chłodzenie silnika chłodnicą, ciecz chłodząca, układ cylindrów 4 w rzędzie, pojemność – nie mniejsza niż 4055 cm3, z turbodoładowaniem, • wyposażenie agregatu – rozrusznik silnika, instalacja 24V, alternator, dwa akumulatory, filtr powietrza, filtr paliwa, filtr oleju, awaryjny wyłącznik prądu, wyciszona obudowa, wibroizolatory drgań prądnicy i silnika, polska instrukcja obsługi, cyfrowy panel zarządzania agregatem. Pozostałe wymagania oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiącej Załącznik nr 4.5 do SWZ. Wykonawca w ramach dostawy zobowiązany jest dostarczyć wraz z agregatem we własnym zakresie i na własny koszt kompletną dokumentację techniczną. Agregat musi być sprawny technicznie, kompletny, wolny od wad. Wykonawca we własnym zakresie dostarczy agregat do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31122000 Stromerzeugungsanlagen
Los: LOT-0006
Titel: Część VI – Dostawa sprzętu strażackiego na potrzeby OSP Olsza
Beschreibung: VI część zamówienia dotyczy dostawy sprzętu strażackiego na potrzeby OSP Olsza. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę: • ubranie specjalne typu NOMEX – 3 szt., • zestaw PSP R1 w plecaku (KSRG 06.2021) z szynami kramera i deską ortopedyczna – 1 szt., • kombinezon specjalny wypornościowy (profesjonalny, suchy, oddychający) - 2 szt., • wąż tłoczny do motopomp WV 52-20 – 10 szt., • wąż tłoczny do motopomp WV 75-20 – 10 szt. Przedmioty stanowiące przedmiot zamówienia muszą być kompletne oraz wolne od wad. Wykonawca we własnym zakresie dostarczy wszystkie elementy stanowiące przedmiot zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35811100 Feuerwehruniformen, 18410000 Spezialkleidung, 44482100 Feuerwehrschläuche