197029-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Bau von Fernheizleitungsnetzen – Udbud af entreprisekontrakt vedr. anlæg af distributionsnet og stikledninger til Them og Salten
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af entreprisekontrakt vedr. anlæg af distributionsnet og stikledninger til Them og Salten
BeschreibungOrdregiver har fået godkendt projektforslag om fjernvarmekonvertering i Them og Salten, som en del af det samlede fjernvarmeudrulningsprojekt Silkeborg Syd, efter projektbekendtgørelsen. Med dette udbud ønsker ordregiver at indhente tilbud på udførelse af anlægs-, smede-, muffe- og montagearbejde i forbindelse med etablering af distributionsnet til fjernvarme i Them og Salten. Arbejdet udbydes som en hovedentrepriseaftale.
Interne Kennung682216
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232100 Nebenarbeiten für Wasserrohrleitungen
5. Los
LosLOT-0000