See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Elektrownia Gazowa OCGT Gryfino
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1.1. realizacja w systemie „zaprojektuj i wybuduj” zadania polegającego na budowie jednego bloku gazowego szczytowego pracującego w cyklu prostym (Open Cycle Gas Turbine dalej ,,OCGT”), wraz z gospodarkami pomocniczymi dla PGE Inwest 27 sp. z o.o. oraz 1.2. świadczenie usług serwisowych w ramach Umowy LTSA dla wybranej grupy urządzeń bloku gazowego OCGT dla PGE Inwest 27 sp. z o.o. 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia został opisany w Załączniku nr 1 do SWZ – Program Funkcjonalno–Użytkowy (PFU), Załączniku nr 2A do SWZ – Umowa EPC oraz Załączniku nr 2B do SWZ –Umowa LTSA. 3. Szczegółowe terminy realizacji Zamówienia zostały określone odpowiednio w Umowie EPC i Umowie LTSA, przy czym: a. Termin podpisania Protokołu Przejęcia Bloku do Eksploatacji w ramach Umowy EPC: minimalny termin realizacji to 184 tygodnie, lecz nie dłużej niż 212 tygodnie od Daty Wejścia w Życie Umowy EPC. b. Umowa LTSA będzie obowiązywać do dnia, w którym upłynie 12 (dwanaście) lat od Daty Wejścia w Życie Umowy LTSA. 4. Wskazany w pkt 5.1.3 termin realizacji zamówienia określony na 184 tygodnie od podpisania Umowy EPC jest terminem minimalnym określonym przez Zamawiającego. Wykonawca może zaoferować inny termin realizacji Umowy EPC lecz nie dłuższy niż 212 tygodni od podpisania Umowy EPC wyrażony w tygodniach.
Vorherige Bekanntmachung: 796213-2025
Interne Kennung: Numer referencyjny: POST/PGE/INW27/DZ/00220/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w języku polskim, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, dalej "Ustawa PZP" – jako zamówienie sektorowe o wartości przekraczającej progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 2 Ustawy PZP. Szczegółowe aspekty procedury zostały zawarte w SWZ dostępnej pod adresem: https:// swpp2.gkpge.pl. Pod tym adresem będą udostępniane SWZ, zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45251000 Bauarbeiten für Kraftwerke und Heizkraftwerke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42112300 Gasturbinen, 42161000 Durchlauferhitzer, 31120000 Generatoren, 51133100 Installation von Gasturbinen, 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Numer referencyjny: POST/PGE/INW27/DZ/00229/2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1.Zamawiający przewiduje zamówienia udzielane zgodnie z art. 388 pkt 2 lit. c) Ustawy PZP. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały przewidziane w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 2A do SWZ_Umowa EPC..2. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z opcji.