See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług szkolenia zawodowego dla potrzeb Centrum Kształcenia Zawodowego w Tarnowie – zakres II
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu Operator koparko-ładowarki, kursu Operator wózków widłowych, kursu nanoplastyki i keratynowego prostowania włosów, kursu upięć – step by step, kursu pielęgnacji włosów, kursu florystycznego, kursu kelnerskiego, kursu kuchni włoskiej, kursu kuchni polskiej, kursu dekorowania ciast i tortów, kursu baristy, kursu barmańskiego, kursu obsługi programu Optima, kursu uproszczonych form rachunkowości, kursu obsługi kasy fiskalnej, kursu magazyniera i obsługi programu Insert GT w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.6. (dla części 8, 9, 11, 13, 14, 15 i 16) Wykonawca zrealizuje część praktyczną zajęć we wskazanym w ofercie zakładzie pracy, na co Wykonawca posiada zgodę osoby/osób zarządzających tym zakładem pracy. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung: 728094-2024
Interne Kennung: 2/WKS/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80500000 Ausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Kurs Operator koparko-ładowarki
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu Operator koparko-ładowarki w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 1: Kurs Operator koparko-ładowarki 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 134 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., 2028 – 10 os., 4) Organizacja kursu dla uczniów w tym zakresie jest więc inwestycją w ich przyszłość zawodową. Konkretny zawód, tj. operator maszyn budowlanych, jest aktualnie deficytowy na rynku pracy, co oznacza duże zapotrzebowanie na pracowników posiadających takie kwalifikacje. Dlatego też uczestnictwo w kursie daje uczniom realną szansę na znalezienie atrakcyjnej pracy po ukończeniu szkoły. Inwestując w organizację kursu dla uczniów, nie tylko zapewniamy im dostęp do nowych umiejętności, ale również wspieramy rozwój lokalnego rynku pracy i zapewniamy przyszłym pracodawcom wykwalifikowaną kadrę. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji, o której mowa w art. 441 PZP: a) zakres zamówienia objętego opcją: prawo opcji obejmuje możliwość zmniejszenia lub rozszerzenia zamówienia w ramach umowy podstawowej i na warunkach tej umowy o powiększony/pomniejszony zakres za dodatkowym/pomniejszonym wynagrodzeniem wg cen jednostkowych określonych dla zamówienia podstawowego. Zamawiający dopuszcza zmniejszenie lub zwiększenie ilości uczestników szkolenia o 20% względem ilości określonej w opisie przedmiotu zamówienia. b) okoliczności, w jakich może dojść do skorzystania z opcji: w przypadku zgłoszenia się/ braku zgłoszenia nowych uczestników szkolenia. c) warunek uruchomienia prawa opcji: oświadczenie woli Zamawiającego, złożone Wykonawcy w formie pisemnej.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Kurs Operator wózków widłowych
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu Operator wózków widłowych w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 2: Kurs Operator wózków widłowych 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 36h teorii + 10h praktyki. 2) Grupy 10 osobowe -teoria i 1 osobowe –praktyka. 3) Liczba uczestników: w 2025– 30 os. 2026 – 30 os. 2027 – 30 os., 2028 – 10 os 4) Poniesienie kosztów dla zorganizowania kursu dla uczniów ma kluczowe znaczenie dla zdobycia umiejętności zawodowych, szczególnie w przypadku zawodu operatora wózka widłowego, który jest deficytowy na rynku pracy. Organizując taki kurs dajemy uczniom możliwość zdobycia cennych umiejętności zawodowych, które pozwolą im na łatwiejsze znalezienie pracy w przyszłości. Kurs jest ważny ze względu na rosnące zapotrzebowanie na pracowników posiadających tę umiejętność w różnych branżach przemysłowych. Dzięki temu kursowi uczniowie będą mogli poszerzyć swoje kwalifikacje i zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia po ukończeniu szkoły. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Kurs nanoplastyki i keratynowego prostowania włosów
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu nanoplastyki i keratynowego prostowania włosów w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 3: Kurs nanoplastyki i keratynowego prostowania włosów 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 8 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., 2028 – 10 os., 4) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 5) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 6) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Kurs upięć – step by step
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu upięć – step by step w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 4: Kurs upięć – step by step 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 10 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., 2028 – 10 os., 4) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 5) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 6) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część 5: Kurs pielęgnacji włosów
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu pielęgnacji włosów w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 5: Kurs pielęgnacji włosów 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 10 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., 2028 – 10 os 4) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 5) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 6) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6: Kurs florystyczny
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu florystycznego w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 6: Kurs florystyczny 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 20 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., 2028 – 10 os 4) Kurs florystyczny jest niezwykle wartościowym szkol. dla osób, które interesują się sztuką tworzenia kompozycji kwiatowych. Ukończenie kursu pozwala na zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale praktycznych umiejętności, które mogą być wykorzystane w pracy zawodowej, np. jako florysta w kwiaciarni czy przy organizacji różnego rodzaju imprez. Tworzenie kompozycji kwiatowych to nie tylko praca, ale również forma relaksu i terapii, która może przynosić wiele radości i satysfakcji. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 6
Los: LOT-0007
Titel: Część 7: Kurs kelnerski
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu kelnerskiego w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 7: Kurs kelnerski 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 16 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os.. 2028 – 10 os., 4) Kurs kelnerski zapewni uczniom możliwość zdobycia praktycznych umiejętności związanych z obsługą klienta, zarządzaniem czasem, komunikacją oraz pracą w zespole. Te umiejętności są nie tylko przydatne w branży gastronomicznej, ale także mogą być wykorzystane w wielu innych obszarach zawodowych. Posiadanie certyfikatu z ukończenia kursu kelnerskiego może znacząco zwiększyć szanse uczniów na znalezienie pracy w restauracjach, hotelach czy innych miejscach związanych z obsługą klienta. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 7
Los: LOT-0008
Titel: Część 8: Kurs kuchni włoskiej
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu kuchni włoskiej w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.6. Wykonawca zrealizuje część praktyczną zajęć we wskazanym w ofercie zakładzie pracy, na co Wykonawca posiada zgodę osoby/osób zarządzających tym zakładem pracy. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 8: Kurs kuchni włoskiej 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 10 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., 2028 – 10 os 4) Kuchnia włoska jest jedną z najbardziej znanych i cenionych kuchni na świecie. Zorganizowanie kursu z gotowania tej kuchni pozwoli uczniom na poznanie i zrozumienie bogactwa włoskiej kultury kulinarnej. Poprzez naukę przygotowywania tradycyjnych włoskich dań, uczniowie będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o różnorodności kulinarnych tradycji świata i zdobyć doświadczenie Zapewni uczniom możliwość zdobycia praktycznych umiejętności. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 8
Los: LOT-0009
Titel: Część 9: Kurs kuchni polskiej
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu kuchni polskiej w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.6. Wykonawca zrealizuje część praktyczną zajęć we wskazanym w ofercie zakładzie pracy, na co Wykonawca posiada zgodę osoby/osób zarządzających tym zakładem pracy. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 9: Kurs kuchni polskiej 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 10 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., 2028 – 10 os., 4) Promowanie kuchni polskiej jest ważne zarówno ze względów kulturowych, jak i ekonomicznych. Poznanie tradycyjnych polskich potraw i technik gotowania może przyczynić się do zachowania dziedzictwa kulinarnego kraju oraz promowania polskiej kultury za granicą, co niesie za sobą rozwijanie umiejętności interpersonalnych i teamworku, które są istotne dla pracy w branży gastronomicznej. Dzięki wspólnemu gotowaniu i działaniu w grupie, uczniowie będą mieli okazję rozwijać te umiejętności, które przydadzą im się nie tylko w pracy, ale też w życiu osobistym. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 9
Los: LOT-0010
Titel: Część 10: Kurs dekorowania ciast i tortów
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu dekorowania ciast i tortów w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 10: Kurs dekorowania ciast i tortów 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 20 godzin. 2) Łącznie: 4 grupy (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 10 os. 2026 – 10 os. 2027 – 10 os., 2028 – 10 os. 4) Umiejętność dekorowania ciast i tortów jest coraz bardziej popularna i pożądana na rynku pracy, zwłaszcza w branży gastronomicznej i cukierniczej. Dodatkowo kurs jest doskonałą okazją do zdobycia praktyki w dziedzinie cukiernictwa, co może przyczynić się do ich rozwoju osobistego i zawodowego oraz ciekawą alternatywą dla tradycyjnej edukacji szkolnej, dając uczniom możliwość nauki poprzez praktykę i działanie. Wreszcie szkolenie może pomóc w promowaniu idei kreatywności, przedsiębiorczości i samodzielności wśród młodych ludzi. Dzięki zdobytym umiejętnościom uczniowie będą mogli rozwinąć swoje pasje i zainteresowania, a także zdobyć cenne doświadczenie, które przyda się w ich przyszłej karierze zawodowej. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 10
Los: LOT-0011
Titel: Część 11: Kurs baristy
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu baristy w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.6. Wykonawca zrealizuje część praktyczną zajęć we wskazanym w ofercie zakładzie pracy, na co Wykonawca posiada zgodę osoby/osób zarządzających tym zakładem pracy. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 11: Kurs baristy 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 16 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., 2028 – 10 os., 4) Kurs umożliwi uczniom nabycie praktycznych umiejętności związanych z przygotowywaniem doskonałej kawy, rozumieniem różnych rodzajów kaw oraz obsługą urządzeń baristy. Dzięki temu będą mogli zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, które pomoże w znalezieniu pracy w branży kawowej w przyszłości, a także rozwijać umiejętności takie jak praca w zespole, komunikacja i podejmowanie decyzji pod presją czasu. Poszerzenie horyzontów i rozwinięcie swoich umiejętności w dziedzinie kawowej, w obszarze ogólnych umiejętności zawodowych, zwiększy ich szanse na rynku pracy i zdobycie cennego doświadczenia w branży kawowej. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 11
Los: LOT-0012
Titel: Część 12: Kurs barmański
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu barmańskiego w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 12: Kurs barmański 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 20 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., 2028 – 10 os., 4) Zdobycie umiejętności barmańskich jest bardzo przydatne dla młodych ludzi, którzy chcą rozwinąć się zawodowo w branży gastronomicznej i daje poznanie najnowszych trendów w świecie barów. Jest to świetna okazja do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności w praktyczny sposób, co może otworzyć przed nimi nowe możliwości zawodowe i pomoże znaleźć pracę w różnych lokalach gastronomicznych, co może być dla nich bardzo atrakcyjnym pomysłem na rozwój kariery zawodowej. Koszty związane z organizacją kursu barmańskiego są bardzo opłacalne w dłuższej perspektywie, gdyż przyczynią się do podniesienia kwalifikacji zawodowych młodych ludzi i zwiększenia ich szans na znalezienie pracy w zawodzie, który ich interesuje. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 12
Los: LOT-0013
Titel: Część 13: Kurs obsługi programu Optima
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu obsługi programu Optima w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.6. Wykonawca zrealizuje część praktyczną zajęć we wskazanym w ofercie zakładzie pracy, na co Wykonawca posiada zgodę osoby/osób zarządzających tym zakładem pracy. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 13: Kurs obsługi programu Optima 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 20 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., 2028 – 10 os., 4) Program Optima jest jednym z najbardziej popularnych systemów do zarządzania przedsiębiorstwem, który znajduje zastosowanie w wielu branżach i firmach. Dlatego też posiadanie umiejętności obsługi tego programu może stanowić istotną przewagę konkurencyjną na rynku pracy. Organizacja kursu pozwoli uczniom zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności w obszarze obsługi programu Optima, co z kolei może przyczynić się do ich lepszych szans na rynku pracy. Ponadto, kurs taki umożliwi uczniom poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności, co może być kluczowe w kontekście ich przyszłego rozwoju zawodowego. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 13
Los: LOT-0014
Titel: Część 14: Kurs uproszczonych form rachunkowości
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu uproszczonych form rachunkowości w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.6. Wykonawca zrealizuje część praktyczną zajęć we wskazanym w ofercie zakładzie pracy, na co Wykonawca posiada zgodę osoby/osób zarządzających tym zakładem pracy. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 14: Kurs uproszczonych form rachunkowości 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 50 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w., w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., 2028 – 10 os 4) Kurs uproszczonych form rachunkowości, o łącznym czasie trwania 50 godzin pozwoli uczniom na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości, co jest niezbędne dla ich przyszłej kariery zawodowej. Wspieranie edukacji zawodowej ma kluczowe znaczenie dla rozwoju społecznego i gospodarczego kraju. Dzięki udziałowi w kursie uczniowie będą mieli szansę na rozwinięcie umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłym życiu zawodowym, co z kolei przyczyni się do poprawy ich możliwości znalezienia atrakcyjnej pracy i osiągnięcia sukcesu zawodowego. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 14
Los: LOT-0015
Titel: Część 15: Kurs obsługi kasy fiskalnej
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu obsługi kasy fiskalnej w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.6. Wykonawca zrealizuje część praktyczną zajęć we wskazanym w ofercie zakładzie pracy, na co Wykonawca posiada zgodę osoby/osób zarządzających tym zakładem pracy. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 15: Kurs obsługi kasy fiskalnej 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 10 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., w 2028 – 10 os., 4) Kurs taki pozwala uczniom rozwijać się zawodowo i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Wspierając edukację zawodową i rozwijając umiejętności praktyczne uczniów, kurs obsługi kasy fiskalnej pozwoli im zdobyć cenne doświadczenie oraz umiejętności, które będą przydatne w przyszłych zawodach. Dzięki temu będą bardziej konkurencyjni na rynku pracy i bardziej samodzielni w wykonywaniu codziennych obowiązków. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 15
Los: LOT-0016
Titel: Część 16: Kurs magazyniera i obsługi programu Insert GT
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: kursu magazyniera i obsługi programu Insert GT w celu zdobycia przez uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych i eksploatacyjnych, niezbędnych do prowadzenia zajęć dla uczestników projektu. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.4. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.5. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.6. Wykonawca zrealizuje część praktyczną zajęć we wskazanym w ofercie zakładzie pracy, na co Wykonawca posiada zgodę osoby/osób zarządzających tym zakładem pracy. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 16: Kurs magazyniera i obsługi programu Insert GT 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 40 godzin. 2) Łącznie: 7 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 20 os. 2026 – 20 os. 2027 – 20 os., 2028 – 10 os., 4) W przypadku kursu magazyniera i obsługi programu Insert GT, uczniowie będą miały okazję poznać praktyczne umiejętności związane z zarządzaniem magazynem oraz obsługą specjalistycznego oprogramowania. Dzięki temu zdobędą konkurencyjne kompetencje na rynku pracy, co przyczyni się do zwiększenia ich szans na zatrudnienie i rozwój zawodowy. Ponadto, kurs taki może być również atrakcyjną formą uzupełnienia programu nauczania szkolnego, umożliwiając uczniom poznawanie nowych dziedzin i poszerzanie swoich horyzontów edukacyjnych. 5) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 6) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 7) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/WKS/2024 - część 16