2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa i integracja systemów szpitalnych HIS wraz z obsługą nowych EDM oraz zakup i integracja systemu PACS
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest rozbudowa i integracja systemów szpitalnych HIS wraz z obsługą nowych EDM oraz zakup i integracja systemu PACS szczegółowo określonych w załączniku nr 2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, załącznik nr 2.1 do SWZ- Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w załączniku nr 3 do SWZ – Projekt umowy.
Interne Kennung: 01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy, Zam. może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogł. o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zam., będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na realizację zadania W świetle powyższych przepisów Zam. zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w zakresie przeprowadzenia niniejszego postępowania przetargowego w ramach realizacji projektu skrócił termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ww. zadanie jest objęte dotacją pochodzącą z (KPO) Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” ogłoszonych przez MZ. Zgodnie z warunkami otrzymania dotacji Zamawiający zobowiązany jest do rozliczenia wydatków poniesionych z tytułu realizacji przedmiotowego zamówienia do dnia 31.05.2026 r. Zatem, pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania zrealizowania zamówień objętych dotacją i ich prawidłowego rozliczenia. Biorąc pod uwagę fakt, że Zamawiający został zakwalifikowany do projektu z listy dodatkowej, z dwu miesięcznym opóźnieniem oraz wieloletnie doświadczenia Zam. dotyczące realizacji podobnych zamówień oraz obecnie obowiązujące realia rynkowe Zam. uważa, że nie jest możliwe skrócenie terminu realizacji zamówienia, gdyż wiązałoby to się ze zmianami dotyczącym charakterystyki przedmiotu zamówienia, a to mogłoby wpłynąć na konkurencyjność ofert, a w skrajnym przypadku doprowadzić do braku ofert i do unieważnienia postępowania. Brak realizacji zamówienia w terminie do 31.05.2026 r. uznane będzie przez MZ za wydatek niekwalifikowany i niewykonanie zakresu rzeczowego dotacji, co z kolei narazi Zam. na niekorzystne skutki fin. i org. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zam., które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, co pozwala na skrócenie terminu składania ofert do 15 dni. Okoliczności te przy tym mają walor czynników o charakterze obiektywnym, co oznacza, że nie zależą w żaden sposób od Zamawiającego, a stwierdzenie ich istnienia i ich weryfikacja są możliwe. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wyk. bowiem jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Jednocześnie Zam. podkreśla, że skrócony termin składania ofert nie narusza zasady uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, został ustalony w sposób umożliwiający zapoznanie się z dokumentacją postępowania oraz przygotowanie i złożenie ofert, odpowiada rynkowemu charakterowi zamówienia oraz jego zakresowi.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72268000 Bereitstellung von Software
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 48814000 Medizinische Informationssysteme, 80530000 Berufsausbildung
5. Los
Los: LOT-0001