See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków w zamkniętych naczyniach jednorazowych do mieszkań osób wskazanych przez Ośrodki Pomocy Społecznej m.st. Warszawy w okresie 02.02. / 01.04.2026 r. - 31.03.2027 r.” - zamówienie w 8 częściach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi cateringowej polegającej na przygotowaniu i dostarczeniu do mieszkań osób niesamodzielnych gorących posiłków. Posiłki będą dostarczane w zamkniętych naczyniach jednorazowych do mieszkań osób uprawnionych, wskazanych przez Ośrodki Pomocy Społecznej m.st. Warszawy, współpracujące z Zamawiającym w tym zakresie, zwane dalej „OPS”; Zamówienie realizowane z podziałem na 8 części: Część 1 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnic: Rembertów, Wawer, Wesoła w wymiarze ogółem 18 710 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 1 559; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 55 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 3 742. Część 2 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnicy: Praga-Południe w wymiarze ogółem 59 000 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 4 917; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 171 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 11 800. Część 3 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnic: Białołęka, Targówek, Praga-Północ w wymiarze ogółem 20 100 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 1 675; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 47 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 4 020. Część 4 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnic: Ursynów, Wilanów, Włochy w wymiarze ogółem 22 250 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 1 903; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 67 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 4 450. Część 5 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnicy: Mokotów w wymiarze ogółem 63 380 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 5 260; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 197 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 12 676. Część 6 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnic: Śródmieście, Ochota w wymiarze ogółem 91 300 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 7 608; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 240 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 18 260. Część 7 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnic: Bemowo, Bielany, Ursus w wymiarze ogółem 54 900 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 4 575; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 144 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 10 980. Część 8 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnice: Wola, Żoliborz w wymiarze ogółem 66 300 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 5 525; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 198 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 13 260
Vorherige Bekanntmachung: 1772-2026
Interne Kennung: CUS/ZP/6/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych (zgodnie z podziałem, o którym mowa w Rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SWZ – na maksymalnie 3 części zamówienia, niezależnie od okoliczności czy występuje samodzielnie, czy jako członek konsorcjum).3.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp, w wysokości nieprzekraczającej 50 % wartości zamówienia podstawowego.Zamówienie podobne może być udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego na warunkach określonych w Rozdziale IV ust. 3 SWZ oraz ustawie Pzp.4.Zamawiający zastrzega, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane.5.Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277, ze zm.), osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:- czynności związane ze stanowiskiem kucharza (tj. przygotowanie posiłków stanowiących przedmiot zamówienia).Minimalne wynagrodzenie pracownika nie może być niższe niż obowiązujące w każdym kolejnym roku realizacji umowy minimalne wynagrodzenie określone w przepisach powszechnie obowiązujących.Uwaga:W przypadku, gdy Wykonawca będzie realizować usługi w kilku Częściach zamówienia, ten sam kucharz może być wykazany w kilku Częściach, przy czym łączna liczba przygotowanych przez niego posiłków nie może przekraczać 500 porcji dziennie. 6.Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). Szczegóły określa Rozdział V SWZ.7. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:-oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 PZP; wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ.8.Na podstawie art. 360 pkt 4 ustawy Pzp, Zamawiający nie żąda od Wykonawcy złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu. Weryfikacja spełniania warunków udziału określonych w Rozdziale VII ust. 2 pkt 4 SWZ nastąpi na podstawie oświadczenia Wykonawcy sporządzonego wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ (oświadczenie własne) oraz na podstawie złożonego w ofercie uzupełniającego oświadczenia.9.Zamawiający, żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowego środków dowodowego - na potwierdzenie zgodności oferowanych usług z wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia określonymi w Rozdziale II SWZ, tj.wykazu wdrożonych środków organizacyjnych i technicznych, gwarantujących przetwarzanie powierzonych danych zgodnie z wymogami RODO oraz umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, o której mowa w Rozdziale II ust. 2 SWZ–z uwzględnieniem wymogów określonych Rozdziale II ust. 4-sporządzonego wg wzoru stanowiącego Załącznika nr 9 do SWZ (Lista kontrolna dla potencjalnych podmiotów przetwarzających). Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że wdrożone środki organizacyjne i techniczne gwarantują przetwarzanie powierzonych danych zgodnie z wymogami RODO oraz umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, z uwzględnieniem wymogów określonych w Rozdziale II ust. 4 SWZ.Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących przedmiotowych środków dowodowych (art. 107 ust. 4 ustawy Pzp).10.Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Szczegóły określa Rozdział X SWZ.11.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Szczegóły określa Rozdział XI SWZ. Warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale VII ust. 2 pkt 4, zostaną spełnione, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub podmiotów udostępniających zasoby, spełni warunek samodzielnie lub Wykonawcy spełnią go łącznie.12.Zamawiający oceniając zdolność techniczną lub zawodową może na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy, może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.13.Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej wskazanych w Rozdziale XII SWZ.13.Ofertę należy złożyć na wzorze Formularza Ofertowego, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. c.d. w punkcie 2.1.4.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55520000 Verpflegungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55322000 Kochen von Mahlzeiten, 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten, 55521000 Verpflegungsdienste für Privathaushalte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków w zamkniętych naczyniach jednorazowych do mieszkań osób wskazanych przez Ośrodki Pomocy Społecznej m.st. Warszawy w okresie 01.04.2026 r. - 31.03.2027 r.” - Dzielnice: Rembertów, Wawer, Wesoła
Beschreibung: Część 1 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnic: Rembertów, Wawer, Wesoła w wymiarze ogółem 18 710 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 1 559; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 55 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 3 742.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: „Przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków w zamkniętych naczyniach jednorazowych do mieszkań osób wskazanych przez Ośrodki Pomocy Społecznej m.st. Warszawy w okresie 01.04.2026 r. - 31.03.2027 r.” - Dzielnica Praga-Południe
Beschreibung: Część 2 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnicy: Praga-Południe w wymiarze ogółem 59 000 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 4 917; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 171 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 11 800.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: „Przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków w zamkniętych naczyniach jednorazowych do mieszkań osób wskazanych przez Ośrodki Pomocy Społecznej m.st. Warszawy w okresie 01.04.2026 r. - 31.03.2027 r.” - Dzielnice: Białołęka, Targówek, Praga-Północ
Beschreibung: Część 3 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnic: Białołęka, Targówek, Praga-Północ w wymiarze ogółem 20 100 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 1 675; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 47 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 4 020.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: „Przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków w zamkniętych naczyniach jednorazowych do mieszkań osób wskazanych przez Ośrodki Pomocy Społecznej m.st. Warszawy w okresie 01.04.2026 r. - 31.03.2027 r.” - Dzielnice: Ursynów, Wilanów, Włochy
Beschreibung: Część 4 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnic: Ursynów, Wilanów, Włochy w wymiarze ogółem 22 250 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 1 903; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 67 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 4 450.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: „Przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków w zamkniętych naczyniach jednorazowych do mieszkań osób wskazanych przez Ośrodki Pomocy Społecznej m.st. Warszawy w okresie 01.04.2026 r. - 31.03.2027 r.” - Dzielnica Mokotów
Beschreibung: Część 5 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnicy: Mokotów w wymiarze ogółem 63 380 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 5 260; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 197 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 12 676
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: „Przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków w zamkniętych naczyniach jednorazowych do mieszkań osób wskazanych przez Ośrodki Pomocy Społecznej m.st. Warszawy w okresie 02.02.2026 r. - 31.03.2027 r.” - Dzielnice: Śródmieście, Ochota
Beschreibung: Część 6 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnic: Śródmieście, Ochota w wymiarze ogółem 91 300 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 7 608; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 240 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 18 260.
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: „Przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków w zamkniętych naczyniach jednorazowych do mieszkań osób wskazanych przez Ośrodki Pomocy Społecznej m.st. Warszawy w okresie 02.02.2026 r. - 31.03.2027 r.” - Dzielnice: Bemowo, Bielany, Ursus
Beschreibung: Część 7 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnic: Bemowo, Bielany, Ursus w wymiarze ogółem 54 900 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 4 575; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 144 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 10 980
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: „Przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków w zamkniętych naczyniach jednorazowych do mieszkań osób wskazanych przez Ośrodki Pomocy Społecznej m.st. Warszawy w okresie 02.02.2026 r. - 31.03.2027 r.” - Dzielnice: Wola, Żoliborz
Beschreibung: Część 8 obejmująca świadczenie usługi cateringowej dla Dzielnice: Wola, Żoliborz w wymiarze ogółem 66 300 posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: - szacunkowa średnia miesięczna liczba posiłków wyniesie 5 525; - przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 198 osób; - minimalny liczba posiłków w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 13 260
Interne Kennung: Część 8