198030-2026 - Wettbewerb
Polen – Finanzierungs-Leasing – 01/03/2026 Leasing zwrotny operacyjny samochodu specjalistycznego „śmieciarka” na podwoziu DAF z zabudową Haller
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel01/03/2026 Leasing zwrotny operacyjny samochodu specjalistycznego „śmieciarka” na podwoziu DAF z zabudową Haller
BeschreibungOkreślenie przedmiotu i zakresu Zamówienia: a) Okres leasingu: 72 miesiące (6 lat) - Zamawiający wymaga, aby Wykonawca (leasingodawca) dopuścił możliwość wcześniejszej spłaty leasingu po 60 miesiącu obowiązywania umowy bez konieczności uiszczania żadnych dodatkowych opłaty lub/i prowizji; b) Pierwsza wpłata: 30% wartości netto Pojazdu, tj.: 306.600,00 zł netto; c) Wartość wykup Pojazdu: 15% wartości netto Pojazdu, tj. 102.200,00 zł netto; d) W czasie trwania umowy Wykonawca dokonuje odpisów amortyzacyjnych z tytułu używania Pojazdu; e) Kalkulacja rat leasingowych obliczona przy zastosowaniu zmiennej stopy procentowej – WIBOR 3M (do celów kalkulacji oferty wykonawca przyjmuje stawkę WIBOR 3M na dzień publikacji ogłoszenia o Zamówieniu) powiększonej o marżę wykonawcy nie wyższej niż 2%;
Interne Kennung01/03/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm. – dalej „PZP”). 2. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów PZP dotyczących zamówień, których wartość jest równa lub przekracza progi unijne. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 PZP, dokona najpierw badania i ceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. W zakresie nieuregulowanym SWZ zastosowanie mają przepisy PZP oraz wydane na jej podstawie akty wykonawcze, a w sprawach nieuregulowanych przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2025 r. poz. 1071 z późn. zm – dalej jako „KC”).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66114000 Finanzierungs-Leasing
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungOkreślenie przedmiotu i zakresu Zamówienia: 1) Przedmiotem Zamówienia jest leasing zwrotny operacyjny Pojazdu, tj. przeniesienie własności Pojazdu z Zamawiającego na Wykonawcę na podstawie umowy sprzedaży za cenę określoną w Umowie nr DŚ/12/2025 z dnia 19 stycznia 2026 r., wynikającą z oferty PT Wanicki Sp. z o.o., tj. kwotę 1.257.060,00 zł brutto, a następnie oddanie przez Wykonawcę Pojazdu Zamawiającemu do używania i pobierania pożytków w zamian za wynagrodzenie w postaci rat leasingowych określonych w zawartej w wyniku Postępowania umowie; 2) Warunki finasowania leasingu operacyjnego: a) Okres leasingu: 72 miesiące (6 lat) - Zamawiający wymaga, aby Wykonawca (leasingodawca) dopuścił możliwość wcześniejszej spłaty leasingu po 60 miesiącu obowiązywania umowy bez konieczności uiszczania żadnych dodatkowych opłaty lub/i prowizji; b) Pierwsza wpłata: 30% wartości netto Pojazdu, tj.: 306.600,00 zł netto; c) Wartość wykup Pojazdu: 15% wartości netto Pojazdu, tj. 102.200,00 zł netto; d) W czasie trwania umowy Wykonawca dokonuje odpisów amortyzacyjnych z tytułu używania Pojazdu; e) Kalkulacja rat leasingowych obliczona przy zastosowaniu zmiennej stopy procentowej – WIBOR 3M (do celów kalkulacji oferty wykonawca przyjmuje stawkę WIBOR 3M na dzień publikacji ogłoszenia o Zamówieniu) powiększonej o marżę wykonawcy nie wyższej niż 2%;