2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie autobusowych usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym na terenie Gminy Wieliczka na linii L1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie autobusowych usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym na terenie Gminy Wieliczka na linii autobusowej L1 w okresie od 1 maja 2025 r. do 31 grudnia 2025 r. W ramach zawartej umowy Wykonawca będzie obsługiwał linię L1: Linia L1 – od poniedziałku do piątku (oprócz świąt) na trasie Wieliczka Centrum – Lednica Górna (mapa przebiegu trasy – załącznik nr 10 do SWZ), zgodnie z rozkładem jazdy przedstawionym przez Zamawiającego, stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ. Trasa linii L1: Start linii: Lednica Górna I – Lednica Górna II – Lednica Górna III – Lednica Górna IV – Lednica Górna V – Lednica Górna VI – Lednica Górna VII – Lednica Górna VIII – Wieliczka Mietniowska – Wieliczka Chopina – Wieliczka Mediateka – Wieliczka Goliana – Wieliczka Centrum Powrót: Wieliczka Centrum – Wieliczka Goliana – Wieliczka Sienkiewicza – Wieliczka Os. Asnyka – Wieliczka Ochronka – Wieliczka Polna - Lednica Górna I Start linii: od poniedziałku do piątku oprócz świąt: godz. 6:40; Powrót: od poniedziałku do piątku oprócz świąt: godz. 16:57; Długość linii komunikacyjnej L1 (w obu kierunkach): Lednica Górna – Wieliczka Centrum – Lednica Górna: 8,671 km. Planowana ilość kursów dziennie: od poniedziałku do piątku oprócz świąt: 10 kursów w kierunku Lednicy Górnej; 11 kursów w kierunku Wieliczki Centrum. Na potrzeby wyliczenia ceny należy przyjąć ilość kilometrów na linii L1 w okresie od 01.05.2025 r. do 31.12.2025 r.: 15 885,059 wkm, w tym: - od 1.05.2025 do 31.05.2025 r.: 1 949,031 wkm; - od 1.06.2025 do 30.06.2025 r. : 1 856,220 wkm; - od 1.07.2025 do 31.07.2025 r. : 2 134,653 wkm; - od 1.08.2025 do 31.08.2025 r. : 1 856,220 wkm; - od 1.09.2025 do 30.09.2025 r. : 2 041,842 wkm; - od 1.10.2025 do 31.10.2025 r. : 2 134,653 wkm; - od 1.11.2025 do 30.11.2025 r. : 1 963,409 wkm; - od 1.12.2025 do 31.12.2025 r. : 1 949,031 wkm. Wykonawca do wykonania usługi zapewni pojazdy o stanie technicznym spełniającym warunki dopuszczenia do ruchu drogowego zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami. Do realizacji zamówienia wymaga się dysponowania 1 autobusem, spełniającym warunki określone w załączniku nr 9 do SWZ oraz jednym pojazdem rezerwowym. 2. Do zadań Wykonawcy należy: 1) Wykonywanie usługi przewozu osób na linii L1 zgodnie z zaplanowanym rozkładem jazdy. Kierowca zobowiązany jest dokonywać sprzedaży biletów jednorazowych oraz wykonywać czynność kasowania biletów, w przypadku awarii kasownika w pojeździe. 2) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania comiesięcznego raportu z ilości przewiezionych pasażerów na linii L1. 3) Bieżące rozpowszechnianie i aktualizowanie informacji dla pasażerów, przekazanej przez Zamawiającego. 4) Codzienne mycie pojazdu wewnątrz oraz czyszczenie wewnątrz wszystkich użytkowych pojazdów. Ponadto wymaga się mycia zewnętrznego pojazdów, według bieżących potrzeb, nie rzadziej jednak niż 1 raz w tygodniu. Przez czyszczenie wewnątrz rozumie się pozamiatanie podłogi pojazdu oraz uprzątniecie zalegających śmieci z pojazdu. Przez mycie wewnątrz rozumie się czyszczenie wewnątrz oraz dodatkowo umycie podłogi pojazdu. Przez mycie zewnętrzne rozumie się zmycie brudu ze ścian: czołowej, bocznych i tylnej pojazdu oraz umycie wszystkich szyb, okolic wlewu paliwa, zderzaków, tablic rejestracyjnych, felg kół. 5) Codzienne wykonywanie dezynfekcji pojazdów środkami odkażającymi, oczyszczenie i dezynfekcja siedzeń tapicerowanych, przecieranie na mokro: poręczy, parapetów okiennych, szyb, obudów nagrzewnic i grzejników, czyszczenie i dezynfekcja stanowiska kierowcy, 6) Zapewnienie eleganckiego, schludnego i zadbanego ubioru dla kierowców wykonujących usługę, tzn. eleganckie materiałowe spodnie w ciemnym kolorze ( czarny, niebieski, granatowy), gładkie, bez oznakowania; koszula błękitna z długim rękawem + granatowy krawat. 3. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania usługi skierować kierowców spełniających następujące wymagania: 1) posiadających wymagane uprawnienia do wykonywania publicznego transportu zbiorowego zgodnie z ustawą o transporcie drogowym, ustawy Prawo u ruchu drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami. 2) Kierowca musi posiadać aktualne badania lekarskie przeprowadzone w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. 3) Kierowca musi posiadać aktualne badania psychologiczne przeprowadzane w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. 4) Wobec kierowcy nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy. 5) Kierowca musi porozumiewać się w języku polskim (minimum B2 zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework). 6) Kierowca musi znać przepisy porządkowe dotyczące przewozu osób i bagażu pojazdami Komunikacji Miejskiej w Wieliczce oraz Taryfę przewozową obowiązującą w Komunikacji Miejskiej w Wieliczce. 7) Kierowca, w trakcie realizacji przewozów, musi być ubrany zgodnie z wymogami określonymi powyżej. 4. Do obsługi linii komunikacyjnej, będącej przedmiotem zamówienia, Wykonawca przeznacza będące w jego posiadaniu na dzień podpisania umowy środki transportu które muszą spełniać wymagania techniczno – eksploatacyjne określone w załączniku nr 9 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania w sprawności technicznej eksploatowanych autobusów, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1047z późn. zm.) oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej na sumę ubezpieczenia co najmniej 50 000,00 zł. 5. W zakresie sprzedaży biletów, Wykonawca ma obowiązek pobierania należności za przejazd zgodnie z obowiązującą Taryfą przewozową przekazaną przez Zamawiającego oraz prowadzenia ewidencji sprzedaży biletów. Wykonawca odbierze od Zamawiającego
Interne Kennung: BZP.271.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001