See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa odnawialnych źródeł energii w Gminie Sławno – etap II
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych, uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe instalacji fotowoltaicznych w ilości 367 szt.. na potrzeby własne budynków mieszkalnych, instalacji fotowoltaicznej i instalacji pomp ciepła na potrzeby własne budynku publicznego oraz pełnienie nadzoru autorskiego. 2. Zamówienie jest realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2021-2027, Działanie FELD.02.05 Odnawialne źródła energii, programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 w ramach projektu „Budowa odnawialnych źródeł energii W Gminie Sławno – etap II” – umowa o dofinansowanie: nr FELD.02.05-IZ.00-0116/23-00. 3. Przewidywane prace instalacyjne i budowlane nie będą stanowiły źródła zagrożenia dla ochrony środowiska i nie będą przedsięwzięciem mogącym oddziaływać w sposób szkodliwy na środowisko naturalne. 4. Dokumentacja musi być wydrukowana na papierze ekologicznym, wytworzonym z legalnych zasobów leśnych, pozyskanych w sposób zrównoważony, spełniającym warunki co najmniej jednego z wymienionych certyfikatów PEFC Certified, PEFC Recycled, FSC 100%, FSC Mix, FSC Recycled, EU Ecolabel lub innego równoważnego certyfikatu tj.: dokumentu wystawionego przez organizację niezależną od Wykonawcy, upoważnioną do wystawienia dokumentu w kraju pochodzenia surowca i potwierdzającego takie same warunki jak określone w wymienionych powyżej certyfikatach, co zostanie potwierdzone stosownym oświadczeniem i dokumentami składanymi na etapie opracowania dokumentacji 5. Sprzęt budowlany używany do realizacji projektu musi posiadać niezbędne badania techniczne. Wykonawca zobowiązany jest używać maszyn budowlanych wykorzystujących energię z OZE (sprzęt typu: wkrętarka, szlifierka kątowa, zgrzewarka, wózek widłowy itd. zasilane elektrycznie i/lub posiadające akumulatory elektryczne, które będą ładowane energią elektryczną z OZE np. fotowoltaika lub biogaz). 6. W ramach przedmiotu zamówienia zachowana zostanie istniejąca zieleń - nie planuje się jakiejkolwiek ingerencji w obszary zielone, wycinkę drzew, krzewów itp. 7. Zakres zamówienia obejmuje także wykonanie pomiarów i badań, obsługę gwarancyjną i serwisową, dostosowanie istniejącej infrastruktury towarzyszącej i przyłączenie projektowanych instalacji do istniejących instalacji WLZ oraz c.o. i c.w.u. przeszkoleniem użytkowników instalacji w zakresie jej obsługi i eksploatacji. 8. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 3 (trzy) części: 8.1. Część 1 – Zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznych w ilości 367 sztuk na potrzeby własne budynków mieszkalnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego. 8.2. Cześć 2 – Zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Urzędu Gminy oraz pełnienie nadzoru autorskiego. 8.3. Cześć 3 – Zaprojektowanie i wykonanie instalacji pomp ciepła dla potrzeb Urzędu Gminy oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
Interne Kennung: OśiP 271.13.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych - składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45111300 Abbauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 51000000 Installation (außer Software), 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 09331000 Solarbatterien, 44621200 Heizkessel, 44621210 Boiler, 45331110 Installation von Kesseln, 45330000 Installateurarbeiten, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznych w ilości 367 sztuk na potrzeby własne budynków mieszkalnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
Beschreibung: Zakres zamówienia dla Części 1 – zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznych w ilości 367 sztuk na potrzeby własne budynków mieszkalnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego. 1. Zamówienie przewiduje dostawę i montaż 367 kompletów instalacji fotowoltaicznych wraz z zastosowaniem innowacyjnego systemu zarządzania energią EMS. System ten ma za zadanie zarządzać energią elektryczną z instalacji PV. Będzie oparty o wykorzystanie algorytmu samouczącego się, który rozpoznaje sytuacje wprowadzenia energii do sieci z instalacji PV i reagującego na nadprodukcję poprzez załączenie dodatkowego obciążenia w obiekcie. System będzie miał możliwość: pomiaru energii pobieranej i wprowadzanej do sieci elektroenergetycznej, podłączenia odbiorów w obiekcie, które w przypadku nadprodukcji będą mogły zostać załączone celem zużycia energii elektrycznej w obiekcie, blokowania wypływu energii do sieci elektroenergetycznej. Algorytmy samouczące, znane również jako algorytmy uczenia maszynowego, znacząco wspomogą pracę instalacji fotowoltaicznej w domu prywatnym w kilku kluczowych obszarach: 1.1. Prognozowanie Produkcji Energii: algorytm może analizować historyczne dane pogodowe i aktualne prognozy w celu dokładniejszego przewidywania ilości energii, jaką panele fotowoltaiczne będą w stanie wygenerować w danym dniu lub tygodniu. 1.2. Monitorowanie i Wykrywanie Usterki: algorytm może monitorować wydajność każdego panelu i wykrywać nieprawidłowości, takie jak spadek mocy, które mogą wskazywać na potrzebę konserwacji lub naprawy. 1.3. Optymalizacja Magazynowania Energii: W przypadku wykorzystania w budynku magazynu energii, algorytm samouczący przewiduje, kiedy najlepiej naładować i rozładować baterie, w oparciu o prognozowany popyt na energię i produkcję energii słonecznej. 1.4. Optymalizacja Zużycia Energii: Współpracując z inteligentnym systemem zarządzania domem, algorytm może uczyć się wzorców zużycia energii mieszkańców i proponować rozwiązania w celu zminimalizowania zużycia energii wtedy, gdy produkcja jest niska. 2. Zamówienie obejmuje: 2.1. Opracowanie dokumentacji projektowej w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy dla każdego obiektu oddzielnie obejmującej: 2.1.1. projekt budowlany [jeżeli wymagany], 2.1.2. projekt wykonawczy, 2.1.3. projekt powykonawczy, 2.1.4. inne wymagane prawem opracowania [jeżeli wymagane], 2.1.5. uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. 3. Dokumentację należy wykonać zgodnie z wymogami prawa budowlanego i przepisami wykonawczymi, obowiązującymi Polskimi i Europejskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej po konsultacjach i w uzgodnieniu z Zamawiającym. Dla instalacji o łącznej mocy paneli PV, powyżej 6,5 kW włącznie dokumentację projektową należy uzgodnić z rzeczoznawcą ds. pożarowych. 4. Uzyskanie wszelkich uzgodnień projektowych, opinii, decyzji, w tym uzyskanie pozwolenia na budowę (jeśli dotyczy) lub zgłoszenia przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego (jeśli dotyczy), w zakresie wynikającym z przepisów, jeżeli odrębne przepisy obowiązek taki będą nakładać. 5. Dopełnienie, w imieniu Inwestora, wszelkich wymogów prawnych upoważniających do rozpoczęcia prac/robót, zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w dacie podejmowania poszczególnych czynności prawnych. 6. Wykonanie dostawy przedmiotu umowy wraz z pracami instalacyjnymi i budowlanymi w oparciu o opracowaną i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentację projektową. 7. Przeprowadzenie uruchomienia instalacji. 8. Przeprowadzenie szkolenia dla wszystkich użytkowników montowanych instalacji w zakresie sposobu ich użytkowania oraz przygotowanie i przekazania w wersji papierowej instrukcji obsługi i eksploatacji. 9. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji powykonawczej. 10. Przygotowanie i przekazanie do lokalnego zakładu energetycznego wniosków o zgłoszenie nowej/rozbudowy instalacji fotowoltaicznej. 11. Doprowadzenie terenu prowadzonych prac do stanu pierwotnego po zakończeniu realizacji robót. 12. Dokonywanie przeglądów serwisowych w okresie gwarancji. 13. Pełnienie nadzoru autorskiego. 14. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym minimalne wymagane parametry techniczne dostarczanego przedmiotu zamówienia oraz zakres prac instalacyjnych i budowlanych określone zostały w załączniku załącznik nr 1a do SWZ.
Interne Kennung: OśiP 271.13.2025 część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45111300 Abbauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 51000000 Installation (außer Software), 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Los: LOT-0002
Titel: Cześć 2 – Zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Urzędu Gminy oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
Beschreibung: Zakres zamówienia dla Cześć 2 – zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Urzędu Gminy oraz pełnienie nadzoru autorskiego. 1. Zamówienie przewiduje dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 26,40 kWp kompletów instalacji fotowoltaicznych wraz z zastosowaniem innowacyjnego systemu zarządzania energią EMS. System ten ma za zadanie zarządzać energią elektryczną z instalacji PV. Będzie oparty o wykorzystanie algorytmu samouczącego się, który rozpoznaje sytuacje wprowadzenia energii do sieci z instalacji PV i reagującego na nadprodukcję poprzez załączenie dodatkowego obciążenia w obiekcie. System będzie miał możliwość: pomiaru energii pobieranej i wprowadzanej do sieci elektroenergetycznej, podłączenia odbiorów w obiekcie, które w przypadku nadprodukcji będą mogły zostać załączone celem zużycia energii elektrycznej w obiekcie, blokowania wypływu energii do sieci elektroenergetycznej. Algorytmy samouczące, znane również jako algorytmy uczenia maszynowego, znacząco wspomogą pracę instalacji fotowoltaicznej w kilku kluczowych obszarach: 1.1. Prognozowanie Produkcji Energii: algorytm może analizować historyczne dane pogodowe i aktualne prognozy w celu dokładniejszego przewidywania ilości energii, jaką panele fotowoltaiczne będą w stanie wygenerować w danym dniu lub tygodniu. 1.2. Monitorowanie i Wykrywanie Usterki: algorytm może monitorować wydajność każdego panelu i wykrywać nieprawidłowości, takie jak spadek mocy, które mogą wskazywać na potrzebę konserwacji lub naprawy. 1.3. Optymalizacja Magazynowania Energii: w przypadku wykorzystania w budynku magazynu energii, algorytm samouczący przewiduje, kiedy najlepiej naładować i rozładować baterie, w oparciu o prognozowany popyt na energię i produkcję energii słonecznej. 1.4. Optymalizacja Zużycia Energii: współpracując z inteligentnym systemem zarządzania obiektem, algorytm może uczyć się wzorców zużycia energii pracowników Urzędu Gminy i proponować rozwiązania w celu zminimalizowania zużycia energii wtedy, gdy produkcja jest niska. 2. Zamówienie obejmuje: 2.1. Opracowanie dokumentacji projektowej w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy obejmującej: 2.1.1. projekt budowlany [jeżeli wymagany], 2.1.2. uzyskanie warunków technicznych przyłączenia do sieci elektroenergetycznej źródła i zwiększenia mocy przyłączeniowej, 2.1.3. projekt wykonawczy, 2.1.4. STWiORB, 2.1.5. projekt powykonawczy, 2.1.6. inne wymagane prawem opracowania, 2.1.7. uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. 3. Dokumentację należy wykonać zgodnie z wymogami prawa budowlanego i przepisami wykonawczymi, obowiązującymi Polskimi i Europejskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej po konsultacjach i w uzgodnieniu z Zamawiającym. 4. Zamawiający informuje, że po stronie Wykonawcy jest uzyskanie wymaganej procedurami administracyjnymi mapy w odpowiedniej formie i zakresie, jeżeli będzie taka konieczność. Projekt musi zawierać wszystkie niezbędne branże. 5. Uzyskanie wszelkich uzgodnień projektowych, opinii, decyzji, w tym uzyskanie pozwolenia na budowę (jeśli dotyczy) lub zgłoszenia przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego (jeśli dotyczy), w zakresie wynikającym z przepisów, jeżeli odrębne przepisy obowiązek taki będą nakładać. 6. Dopełnienie, w imieniu Inwestora, wszelkich wymogów prawnych upoważniających do rozpoczęcia prac/robót, zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w dacie podejmowania poszczególnych czynności prawnych. 7. Wykonanie dostawy przedmiotu umowy wraz z pracami instalacyjnymi i budowlanymi w oparciu o opracowaną i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentację projektową. 8. Przeprowadzenie uruchomienia instalacji. 9. Przeprowadzenie szkolenia dla wszystkich użytkowników montowanych instalacji w zakresie sposobu ich użytkowania oraz przygotowanie i przekazania w wersji papierowej instrukcji obsługi i eksploatacji. 10. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji powykonawczej. 11. Doprowadzenie terenu prowadzonych prac do stanu pierwotnego po zakończeniu realizacji robót. 12. Dokonywanie przeglądów serwisowych w okresie gwarancji. 13. Pełnienie nadzoru autorskiego. 14. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym minimalne wymagane parametry techniczne dostarczanego przedmiotu zamówienia oraz zakres prac instalacyjnych i budowlanych określone zostały w załączniku załącznik załącznik nr 1b do SWZ.
Interne Kennung: OśiP 271.13.2025 część 2
Haupteinstufung (cpv): 09331000 Solarbatterien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45100000 Baureifmachung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Los: LOT-0003
Titel: Cześć 3 – Zaprojektowanie i wykonanie instalacji pomp ciepła dla potrzeb Urzędu Gminy oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
Beschreibung: Zakres zamówienia dla Części 3 – zaprojektowanie i wykonanie instalacji pomp ciepła dla potrzeb Urzędu Gminy oraz pełnienie nadzoru autorskiego, obejmuje: 1. Opracowanie dokumentacji projektowej w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy obejmującej: 1.1. projekt budowlany, w tym zagospodarowania terenu – na mapie do celów projektowych [jeżeli wymagany], 1.2. projekt architektoniczno-budowlany i techniczny, 1.3. projekt wykonawczy, 1.4. STWiORB, 1.5. projekt powykonawczy, 1.6. innej dokumentacji technicznej, 1.7. uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. 2. Dokumentację należy wykonać zgodnie z wymogami prawa budowlanego i przepisami wykonawczymi, obowiązującymi Polskimi i Europejskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej po konsultacjach i w uzgodnieniu z Zamawiającym. 3. Zamawiający informuje, że po stronie Wykonawcy jest uzyskanie wymaganej procedurami administracyjnymi mapy w odpowiedniej formie i zakresie, jeżeli będzie taka konieczność. Projekt musi zawierać wszystkie niezbędne branże. 4. Uzyskanie wszelkich uzgodnień projektowych, opinii, decyzji, w tym uzyskanie pozwolenia na budowę (jeśli dotyczy) lub zgłoszenia przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego (jeśli dotyczy), w zakresie wynikającym z przepisów, jeżeli odrębne przepisy obowiązek taki będą nakładać. 5. Dopełnienie, w imieniu Inwestora, wszelkich wymogów prawnych upoważniających do rozpoczęcia prac/robót, zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w dacie podejmowania poszczególnych czynności prawnych. 6. Wykonanie dostawy przedmiotu umowy wraz z pracami instalacyjnymi i budowlanymi w oparciu o opracowaną i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentację projektową. 7. Przeprowadzenie uruchomienia instalacji. 8. Przeprowadzenie szkolenia dla wszystkich użytkowników montowanych instalacji w zakresie sposobu ich użytkowania oraz przygotowanie i przekazania w wersji papierowej instrukcji obsługi i eksploatacji. 9. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji powykonawczej. 10. Doprowadzenie terenu prowadzonych prac do stanu pierwotnego po zakończeniu realizacji robót. 11. Dokonywanie przeglądów serwisowych w okresie gwarancji. 12. Pełnienie nadzoru autorskiego. 13. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym minimalne wymagane parametry techniczne dostarczanego przedmiotu zamówienia oraz zakres prac instalacyjnych i budowlanych określone zostały w załączniku załącznik załącznik nr 1c do SWZ.
Interne Kennung: OśiP 271.13.2025 część 3
Haupteinstufung (cpv): 44621200 Heizkessel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44621210 Boiler, 45331110 Installation von Kesseln, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen