2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa w latach 2026-2027 środka do smarowania części trących w rozjazdach kolejowych.
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest dostawa dopuszczonego do stosowania u Zamawiającego środka do smarowania części trących w rozjazdach kolejowych
Interne Kennung: 6060/ILG 6/00546/00550/26/P
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09211000 Schmieröle und Schmierstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega na swoją rzecz prawo rozszerzenia zakresu Zamówienia w danym roku realizacji Umowy o dodatkowe dostawy nie przekraczające 20 % wartości zamówienia podstawowego w danym roku, uwzględniające dodatkowe, bieżące potrzeby Zamawiającego (dalej: „Prawo opcji”). Prawo Opcji może być wykonane przez Wykonawcę odpowiednio w roku 2026 do dnia 31 grudnia 2026 r., a w roku 2027 do 31 grudnia 2027 r., w całości lub części. Każda z jednostek organizacyjnych Zamawiającego, wskazana w Załączniku nr 3 do Umowy może skorzystać z dostaw w ramach Prawa opcji dopiero po zrealizowaniu, dla danej jednostki organizacyjnej, dostaw środka w ramach zamówienia podstawowego w danym roku realizacji Umowy. Jednostka, po uzyskaniu zgody Biura Eksploatacji i Obsługi Pasażerskiej, składa Wykonawcy zamówienie na dostawy opcjonalne. Wykonawca realizuje dostawy opcjonalne nie później niż 14 dni kalendarzowych od otrzymania z Zakładu zamówienia. Skorzystanie z Prawa Opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. Jakkolwiek na potrzeby niniejszego postępowania wartość zamówienia oraz wartość oferty ma zostać skalkulowana w oparciu o sumę cen dostaw w ilościach podstawowych (minimalnych) oraz wartości maksymalnych dostaw opcjonalnych, to wynagrodzenie wpłacone przez Zamawiającego w ramach zamówienia odpowiadać będzie rzeczywistej wartości środków do smarowania. Dostawy opcjonalne mogą dotyczyć wyłącznie tych środków do smarowania, które występują w zakresie dostaw podstawowych (minimalnych) i będą dostarczane w tych samych cenach jednostkowych, które obowiązują dla dostaw podstawowych. Strony mogą ustalić za obopólną zgodą krótszy niż podany wyżej termin realizacji dostaw opcjonalnych w ramach Prawa Opcji.