198343-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Vermietung oder Verkauf von Gebäuden – SST50 - Projektkontor
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSST50 - Projektkontor
BeschreibungBygherre udbyder en lejeaftale på et midlertidigt projektkontor, der skal fungere som arbejdsplads og støttefacilitet for projektorganisationen i anlægsperioden og forventes at være i drift i op til 10 år. Lejeaftalen omfatter levering og opstilling af modulopbyggede kontorfaciliteter, herunder de nødvendige bygningsmæssige og tekniske installationer for fuld funktion, samt opfyldelse af gældende myndighedskrav samt demontering ved lejeaftalens afslutning. For yderligere beskrivelse af aftalens indhold henvises til udbudsmaterialet.
Interne Kennung24.02-011760
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres i henhold til udbudsloven (LBK nr. 116 af 3. februar 2025 med eventuelle senere ændringer). Kontrakten, som er beskrevet overordnet i pkt. 1.1, udbydes som Offentlig udbud, jf. udbudslovens § 56.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70310000 Vermietung oder Verkauf von Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44211000 Vorgefertigte Gebäude, 45212600 Bau von Pavillons, 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der Optionen1) Fritstående kontormodul med toilet og køkken, - tilkørsel og nedtagning jf. TAG pos. 4 2) Leje af fritstående kontormodul med toilet og køkken jf. TAG pos.4.2 3) Fritstående kontormodul uden toilet og køkken - tilkørsel og nedtagning jf. TAG pos.4.3 4) Leje af fritstående kontormodul uden toilet og køkken jf. TAG pos.4.4 5) Behandling af alle linoleumsgulve med polish jf. TAG pos. 4.5 6) Etablering af indvendige skillevægge, glas jf. TAG pos. 4.6 7) Etablering af indvendige skillevægge, gips jf. TAG pos. 4.7 8) Etablering af glasdør jf. TAG pos. 4.8 9) Bygningsvedligehold jf. TAG pos. 4.9