See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup oprogramowania i sprzętu w ramach projektu Podniesienie poziomu cyfryzacji WSS w Zgierzu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup oprogramowania i sprzętu w ramach projektu Podniesienie poziomu cyfryzacji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Zgierzu. Zamówienie podzielone jest na 5 części, Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych na następujące części: 2.1. część 1 – Rozbudowa systemów HIS oraz EDM, w tym: 2.1.1. Rozbudowa systemu HIS o moduły 2.1.1.1. Pulpit Pielęgniarski 2.1.1.2. Pulpit Rejestracyjny 2.1.1.3. Pulpit Blok Operacyjny 2.1.1.4. Pulpit Ordynacja 2.1.2. Rejestr zdarzeń medycznych 2.1.3. Integracja z KSEF 2.1.4. Oprogramowanie bazodanowe - wysoka dostępność serwerów bazodanowych 2.1.5. Portal Pracowniczy 2.1.6. Rozbudowa Modułu EDM o nowe dokumenty 2.1.7. Digitalizacja dokumentacji medycznej 2.1.8. Macierz szyfrująca 2.2. część 2 – Rozbudowa infrastruktury przetwarzania danych, w tym: 2.2.1. Serwery wirtualizacyjne 2.2.2. Serwer bazy danych 2.2.3. System operacyjny serwera 2.2.4. Oprogramowanie do wirtualizacji 2.2.5. Macierz 2.2.6. Oprogramowanie do zarządzania środowiskiem IT 2.2.7. Rozszerzenie licencji systemu backup 2.2.8. Przełącznik Core 2.2.9. Przełączniki dostępowe 2.2.10. Wsparcie w zakresie zarządzania siecią 2.2.11. Oprogramowanie NAC 2.2.12. usługi wdrożenia segmentacji sieci 2.2.13. system DLP 2.2.14. aktualizacja SZBI - wdrożenie 9 polityk 2.2.15. szkolenie kadry kierowniczej 2.2.16. szkolenie kadry medycznej 2.2.17. szkolenia kadry administracyjnej 2.2.18. Usługa SOC 2.3. część 3 – Wdrożenie systemu digitalizacji zgód pacjenta 2.3.1. Oprogramowanie do digitalizacji dokumentacji medycznej 2.3.2. Sprzęt sieciowy 2.4. część 4 – Dostawa i wdrożenie interfejsu PACS/RIS-PUI 2.5. część 5 - Aktualizacja asysty technicznej na Firewall
Interne Kennung: PN/9/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących zakresowi rzeczowemu zamówienia, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w zakresie przeprowadzenia niniejszego postępowania o zamówienie publiczne i skrócił termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Realizowane przedsięwzięcie pn. „Podniesienie poziomu cyfryzacji WSS w Zgierzu” jest współfinansowane z KPO w ramach komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”, na podstawie umowy wsparcia nr KPOD.07.03-IP.10-0032/25/KPO/133/2025/637. Zgodnie z warunkami otrzymania wsparcia Zamawiający zobowiązany jest do zrealizowania zakresu rzeczowego przedsięwzięcia do 31.05.2026 r. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania zrealizowania zamówień objętych wsparciem i ich rozliczenia. Biorąc pod uwagę występujący na rynku niespotykany poziom zmienności cen, a przede wszystkim olbrzymie problemy z dostępnością sprzętu komputerowego oraz sieciowego oraz coraz bardziej wydłużające się czasy oczekiwania na sprzęt, skutkujące w niektórych przypadkach odstępowaniem Wykonawców od już rozstrzygniętych postepowań, Zamawiający uważa, że w aktualnej, bardzo trudnej sytuacji rynkowej, nie jest możliwe skrócenie terminu realizacji zamówienia Wykonawcy, gdyż w skrajnym przypadku mogłoby to doprowadzić do braku zainteresowania postepowaniem u Wykonawców, w konsekwencji brak ofert, unieważnienie postępowania, powrót do stanu wyjściowego. Brak realizacji zamówienia w terminie do 31.05.2026 r. uznane będzie przez Instytucją odpowiedzialną za realizację inwestycji jako niewykonanie zakresu rzeczowego przedsięwzięcia i w konsekwencji za wydatek niekwalifikowany, co z kolei narazi Zamawiającego na niekorzystne skutki finansowe i organizacyjne. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: rozbudowa systemów HIS oraz EDM
Beschreibung: 1.Rozbudowa systemu HIS o modułu: Pulpit Pielęgniarski Pulpit Rejestracyjny Pulpit Blok Operacyjny Pulpit Ordynacja 2.Rejestr zdarzeń medycznych 3.Integracja z KSEF 4.Oprogramowanie bazodanowe - wysoka dostępność serwerów bazodanowych 5.Portal Pracowniczy 26.Rozbudowa Modułu EDM o nowe dokumenty 27.Digitalizacja dokumentacji medycznej 8.Macierz szyfrująca
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
Los: LOT-0002
Titel: rozbudowa infrastruktury przetwarzania danych
Beschreibung: Serwery wirtualizacyjne Serwer bazy danych System operacyjny serwera Oprogramowanie do wirtualizacji Macierz Oprogramowanie do zarządzania środowiskiem IT Rozszerzenie licencji systemu backup Przełącznik Core Przełączniki dostępowe Wsparcie w zakresie zarządzania siecią Oprogramowanie NAC usługi wdrożenia segmentacji sieci system DLP aktualizacja SZBI - wdrożenie 9 polityk szkolenie kadry kierowniczej szkolenie kadry medycznej szkolenia kadry administracyjnej Usługa SOC
Interne Kennung: Część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 31214100 Schalter, 32413100 Router für Netzwerke, 48820000 Server, 48821000 Netzwerkserver, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 32420000 Netzausrüstung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 72212710 Entwicklung von Datensicherungs- oder Wiederherstellungssoftware, 72222300 Informationstechnologiedienste, 72700000 Computernetze
Los: LOT-0003
Titel: wdrożenie systemu digitalizacji zgód pacjenta
Beschreibung: Oprogramowanie do digitalizacji dokumentacji medycznej Sprzęt sieciowy
Interne Kennung: Część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 48311000 Dokumentenverwaltungssoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa i wdrożenie interfejsu PACS/RIS-PUI
Beschreibung: Dostawa i wdrożenie interfejsu PACS/RIS-PUI
Interne Kennung: Część 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration
Los: LOT-0005
Titel: Aktualizacja asysty technicznej na Firewall
Beschreibung: Aktualizacja asysty technicznej na Firewall
Interne Kennung: Część 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete